Токуда болница София - 21 тема

  • 85 555
  • 747
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 16
Здравейте, извинявам се, че нахлувам така в темата, но имам следния въпрос: как точно става изборът на екип? Аз ходя при др. Корсачки (до сега сме имали 2 прегледа и едни тонове и ще ходя всяка седмица вече, бременна съм в 35та седмица, терминът ми е 5 януари). Той ми каза, че при постъпване в болница (засега сме на вариант нормално) казвам, че съм негова пациентка. Това обаче не ми звучи като те предварително да знаят, че имаме някаква уговорка. ЖК ми е водена на друго място. Много благодаря предварително за всякакво инфо по темата!

Точно така е, в системата на Токуда ти се водиш негова пациентка, но трябва при приема да им го кажеш , за да му се обадят, ако наистина предстои раждането. Ако дежурният лекар прецени, че нямаш достатъчно разкритие и е нощ, няма смисъл да го будят, ще го извикат на сутринта, за да си дойде и да си свърши работата наспан, от което по-хубаво няма:)

# 241
  • Мнения: 595
Точно така е, както са ти описали по-горе.
Обаче моят съвет е, ако си мислиш, че раждаш първо да се обадиш на лекаря си. Разбира се, ако е в 2 ч. през нощта, не го прави и директно тръгвай към Токуда. На мен ми изтекоха водите в 22.30 ч. Звъннах на д-р Корсачки, който се оказа на смяна. Бях в Токуда в 23 ч., родих в 1.55 ч.
В добри ръце си, бъди спокойна! И леко раждане ти пожелавам!

# 242
  • Мнения: 82
Здравейте, извинявам се, че нахлувам така в темата, но имам следния въпрос: как точно става изборът на екип? Аз ходя при др. Корсачки (до сега сме имали 2 прегледа и едни тонове и ще ходя всяка седмица вече, бременна съм в 35та седмица, терминът ми е 5 януари). Той ми каза, че при постъпване в болница (засега сме на вариант нормално) казвам, че съм негова пациентка. Това обаче не ми звучи като те предварително да знаят, че имаме някаква уговорка. ЖК ми е водена на друго място. Много благодаря предварително за всякакво инфо по темата!

Точно така е, в системата на Токуда ти се водиш негова пациентка, но трябва при приема да им го кажеш , за да му се обадят, ако наистина предстои раждането. Ако дежурният лекар прецени, че нямаш достатъчно разкритие и е нощ, няма смисъл да го будят, ще го извикат на сутринта, за да си дойде и да си свърши работата наспан, от което по-хубаво няма:)

Много благодаря за отговора. Чудя се обаче дали се водя в системата наистина негова пациентка, защото това, което аз направих беше: в началото на октомври си записах час при него, отидох и го питах дали мога да раждам при него, той каза да ок. И после съм ходила 2 пъти още. В системата със сигурност им седи и ще им седи описанието на отделните прегледи. Иначе другото е ок и напълно логично - важното е да дойде когато трябва Simple Smile

# 243
  • Мнения: 16


Да, със сигурност си пише, както че той е твоят избор, така и подробности от прегледите ти при него, а и данни, които си подала от другите ти прегледи по ЖК.

# 244
  • Мнения: 82


Да, със сигурност си пише, както че той е твоят избор, така и подробности от прегледите ти при него, а и данни, които си подала от другите ти прегледи по ЖК.


Ами ЖК ми е водена на друго място, така че реално при тях няма инфо особено... освен отделни неща, които съм им казала: примерно, че пия л тироксин, че имам тромбофилия. Абе вярвам, че трябва да е ок от към организация, уж са сериозна болница Simple Smile

# 245
  • Мнения: X


Да, със сигурност си пише, както че той е твоят избор, така и подробности от прегледите ти при него, а и данни, които си подала от другите ти прегледи по ЖК.


Ами ЖК ми е водена на друго място, така че реално при тях няма инфо особено... освен отделни неща, които съм им казала: примерно, че пия л тироксин, че имам тромбофилия. Абе вярвам, че трябва да е ок от към организация, уж са сериозна болница Simple Smile
Със сигурност организацията е на ниво - една от причините да избера да раждам в Токуда е точно, че не трябва аз да звъня на лекаря и да го юркам да идва. Преглежда те дежурен лекар и преценява в кой етап на раждането си и дали да вика избрания от теб лекар. Набора от изследвания + направлението за раждане си ги носиш, когато тръгнеш към болницата.

# 246
  • Мнения: X
От женската консултация ще ти дадат обменна карта, в която би трябвало да е описано всичко. При приемането ще ти зададат всички нвобходими за тях въпроси и ще дадеш обменната карта, както и изследвания за хив, хепатит б и ц и сифилис. Хив и сифилис важат 6 мес, с хепатитите - 3 месеца.

# 247
  • Мнения: X
Хм, изследванията за хепатит 2 пъти ли се правят, в периода на бременноста?

# 248
  • Мнения: 82
И аз се чудех за тея изследвания, моите са правени на 19.06 и освен ако не родя преждевременно (с термин 05.01), ще изтекат. Та се чудя дали при тях в Токуда трябва да ги повторя. Моята АГ не е казала нищо за ново направление за тях, бях в сряда при нея, само ми каза, че трябва да им представя оригинал с подпис и печат в болницата.

# 249
  • Мнения: X
На регистратурата си пише, че за приемане в болницата се изискват тези изследвания. Аз също ги повторих.

# 250
  • Мнения: X
Преди 3 години не са ми ги искали наново, честно казано ще се позаинтересувам на следващия преглед. Даже имам спомен, че лекарят ми каза, че изследване за СПИН не трябвало, но аз имах направление и си  направих.

Последна редакция: пт, 27 ное 2015, 15:21 от Анонимен

# 251
  • Мнения: 275
Изследването за СПИН вече е задължително, това ни го каза Д-р Кръстанова в сряда на лекцията. Ако сте ги правили в която и да е лаборатория в БГ и имат давност, не е задължително да се правят в Токуда, но за срок Кръстанова не спомена нищо. Добре, че от вас научавам.

# 252
  • София
  • Мнения: 2 666
Относно обменната карта от Токуда я изискват, защото им е необходима за отчетите към ЗК. Направление за раждане може и те да издадат ако не носите.
 За изследванията имаше някакъв срок, но не помня какви бяха сроковете. newsm78

# 253
  • Мнения: 179
Здравейте,

По въпроса с чакането - и аз за първичния преглед при д-р Кирякова чаках над час, но още тогава ми казаха, че с наближаването на термина трябва да ходя на запис на тонове всяка седмица, така че веднага след първичния се върнах отново на АГ регистратурата и си запазих една серия от най-ранните часове за всички оставащи седмици до термина. Оттам нататък винаги влизах навреме.

При мен винаги едновременно слушаха тоновете на две пациентки и ако не съм се заблудила, през това време често е имало и трети човек за друг преглед, но сестрите и самата лекарка редовно минаваха през залите да погледнат записите и след това винаги сме обсъждали резултатите с лекарката спокойно, задавала съм си въпросите и никога не съм се чувствала претупана. Все пак, както коментирахте, когато започва раждане, графикът тотално се обърква, но такова е естеството на работата им...

По принцип ходя на частно на други места за редовните АГ прегледи, както и на ендокринолог, и тъй като са много известни специалисти, винаги има изоставане в графика (при ендокриноложката от по 4 часа  Shocked) Въпреки това неудобство, съм си преценила, че качеството им на работа и най-вече отношението им си заслужават 100%.

# 254
  • София
  • Мнения: 560
А има ли някой, който е раждал при Димитров естествено?

Общи условия

Активация на акаунт