Струва ми се, че ако снахата по това време е била безработна, не е било възможно да получи кредит на нейно име.
А евентуално, майката е била подходяща за получаване на кредит.
Виждали ли сте обяви за продажба на жилища, и на части от жилища, от частни съдебни изпълнители?
Ако те изпаднат в невъзможност да си плащат кредита, тоест - само единият от двамата не си плаща, и половината апартамент отиде на търг за публична продан: ако се продава 1/2 - ра идеална част от имот - никой не купува такива имоти. И след известно пъти брой обявявания на търга, му минава давността на кредита.
А ако се продава цял имот, се продава реално, и семейството остава без имот.
Не казвам, че хората умишлено биха злоупотребили, но може и такива да са били съображенията.
Ако апартаментът е на двамата съпрузи, мисля че тогава има някакъв механизъм да го продадат целия, не само идеалните части на единия съпруг.
мм, така си мисля поне, може да не съм права.
извинявам се, че се върнах толкова назад в темата