Бързи общи здравословни въпроси и отговори – 1

  • 85 988
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
...
Това, което ме вълнува в момента, е във всеки кардиологичен кабинет ли могат да ми направят ЕКГ (трябва ми като предоперативно изследване)? Blush Дали има кардиолог в Александровска или ВМА, който ще може да ме приеме в понеделник, без предварително записан час? И каква ще е цената на прегледа, предвид че няма да минавам по ЗК? Чакам бързи препоръки. Hug

Аз ходих в Александровска - за ЕКГ преди операция, но при интернист. При него ме пратиха от отделението. Вярвам, че няма да те върнат Simple Smile

# 31
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
Всеки гинеколог, който прави фетална морфология, ли може да направи Биохимичен скрининг? И необходимо ли е някак да го известя за какво ще ходя, преди да уговорения ден и час? Записах си час онлайн и никъде нямаше поле за пояснения.

Всеки лекар, който прави ФМ, може да направи замерванията, които са нужни за БХС. Предполагам си информирана, че в същия ден се дава и кръв и данните се дават за анализ Simple Smile Дали в кабинета/клиниката предлагат комплексната услуга - не мисля, че е сигурно Simple Smile Виж на сайта, попитай по телефон Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 897
Sunshine Mom,благодаря!

Ами тогава направо цервикален секрет ще изследвам.Предполагам,всеки гинеколог може да вземе изследването?И той ли го изпраща в лабораторията?А направлението ще покрие ли вземането на секрет или трябва да платя?

Съжалявам за многото въпроси,но искам да съм подготвена. Blush

Самото изследване за хламидия не се поема от касата. Гинеколога може да ти вземе обикновен секрет по каса. Когато излезе какъв причинител има, тогава може да се търси хламидия.

За изследването ако си го платиш, ти решаваш къде да го занесеш. Ако става въпрос за обикновен секрет, който се поема от касата, лекарят ще го изследва в лабораторията с която работи.

# 33
  • Мнения: 1 556
Всеки гинеколог, който прави фетална морфология, ли може да направи Биохимичен скрининг? И необходимо ли е някак да го известя за какво ще ходя, преди да уговорения ден и час? Записах си час онлайн и никъде нямаше поле за пояснения.

Всеки лекар, който прави ФМ, може да направи замерванията, които са нужни за БХС. Предполагам си информирана, че в същия ден се дава и кръв и данните се дават за анализ Simple Smile Дали в кабинета/клиниката предлагат комплексната услуга - не мисля, че е сигурно Simple Smile Виж на сайта, попитай по телефон Simple Smile
Благодаря, Алена   bouquet

# 34
  • Мнения: 5 849
a.l.e.n.a, благодаря ти. Simple Smile Точно при интернист трябва да отида и аз, това за кардиолога малко си го съчиних (не знам точно защо). Mr. Green

# 35
  • Мнения: 765
Sunshine Mombouquet !

Скрит текст:
Знам,че не се поема от ЗК. Peace Понеже преди 3 месеца ходих при тази гинеколожка на профилактичен преглед,сега искам да отида само за изследването.За това питах. Simple Smile

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
Може ли да се вдигне холестерола от стрес?
До сега все ми е бил в норма,но вчера си направих изследвания и е 5,25 при реф.ст-т 5,17.
Опасно ли е?
Какво да предприема за свалянето му?

# 37
  • Мнения: 1 817
Както диабета, така и холестерола, изключително много се влияят от стресови ситуации. Преди да се вземат каквито и да било мерки, би било хубаво да се пуснат след няколко дена отново изследвания за холестерол!  Peace

# 38
  • Мнения: 54 347
Може ли да се вдигне холестерола от стрес?
До сега все ми е бил в норма,но вчера си направих изследвания и е 5,25 при реф.ст-т 5,17.
Опасно ли е?
Какво да предприема за свалянето му?

Това е почти в норма.
Пий малко Омега 3, поне 3 месеца, и направи пак.

# 39
  • Мнения: 1 817
Някой след раждане имал ли е проблем в коленете, като болки, хрупане при клякане? Мислех си, че е от килограмите, но ги свалих, а проблема остава. Тази седмица ще ходя на лекар, но се притеснявам какво ще каже, защото тренирам, а болката се усили и не ми се иска да спра с тренировките.  Tired

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
Какво се прави при ниско кръвно?
Дъщеря ми/26г./ се оплака тази сутрин от виене на свят,премерих и го с ел.апарат и показа 95/55...мерих с друг апарат/с помпа и слушалки/едвам го чувах-към 80/50.....Тя е много слаба,бледа...Какви изследвания следва да  се направят,към какъв специалист да се насочим?

# 41
  • Мнения: 2 492
Консултация с кардиолог.

# 42
  • Мнения: 1 602
При направена микробиология излезна бактерията Протеус. Назначиха ми изследване на стерилна урина, за да се види дали нямам проблем там - излезна, че не се изолират микроорганизми. Какви други причини може да има за появата на Протеус във влагалището?

# 43
  • Мнения: 54 347
Какво се прави при ниско кръвно?
Дъщеря ми/26г./ се оплака тази сутрин от виене на свят,премерих и го с ел.апарат и показа 95/55...мерих с друг апарат/с помпа и слушалки/едвам го чувах-към 80/50.....Тя е много слаба,бледа...Какви изследвания следва да  се направят,към какъв специалист да се насочим?

Щом е слаба, това е нормално.
И моето е ниско, но си ми е ОК.
Ако е отпаднала и бледа, да се направи ПКК, за анемия, евентуално.

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
мерси bouquet

по-добре е вече Praynig
тя много често си прави изследвания и са ок,явно е че трябва да се храни редовно и с качествена храна Thinking

Общи условия

Активация на акаунт