Родители с деца в частни училища

  • 22 823
  • 127
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 118
Блис, имай предвид,че това с интерактивните уроци по всеки предмет /без да имам самочувствието,че разбирам много/,се прави изключително трудно и е много трудоемко. За съжаление не е като по английски,където има супер много системи дори в ю-тюб. Самата анимация си е играчка.
Иначе за нашата анимация в интерактивните уроци също не си представяй нещо като филмче на Дисни-базова е,но все пак е нещо и според мен е хвърлен огромен труд.
По английски, докато децата не започнат да пишат на български,нямало за започват да пишат заради наклона на буквите-на български било на дясно,а на английски трябвало да бъдат прави. Имат по 2ч.на ден и са с две учителки,за да свикват с различно произношение.
Това с наклона никога не ми е хрумвало като проблем. Аз лично хич не му отдавам такова значение,но гледам,че всички учителки държат на това Blush
Йо-йо, разказаното от тебе за "Образователни технологии" силно ме заинтригува! Непременно ще включа това ЧУ в списъка на предстоящите проучвания! Благодаря!

# 31
  • Мнения: X


Йо-йо разчупването на материала изобщо не е лека задача. ОТ е интересно училище и за мен именно заради различния подход сравнено с повечето ЧУ. За мен лично набутването на 10 часа БЕЛ и 10 часа МАТ и АЕ не са нещо гениално като система. Все повече не харесвам това уеднаквяване и подстригване по точно определен модел на децата.
Ще очаквам да споделяш по честа.  bouquet

При нас пишат печатни букви от латиницата и така ще е до 1 клас. Аз споделям мнението, че първо трябва да се овладее ръкописноно  писане на родния език.

Последна редакция: пн, 05 окт 2015, 13:49 от Анонимен

# 32
  • Мнения: 914
Йо Йо, а след 16 часа има ли възможност за допълнителни занимания? Ако да - допълнително ли се заплащат? И тогава няма да може да се ползва транспорт, вероятно - в колко тръгват бусчетата?

# 33
  • Мнения: 11 070
Питагор поне в етап до 4 клас нямат амбиции и насока да са природо-математическо училище. Има само няколко часа (дори не помня колко, но примерно 2-3) "Забавна математика", което просто е въведено като допълнително занимание на децат извън извън задължителната програма. Както например в ПБ има стъклопис, танци/футбол, музика, плуване и т.н.... и срещу допълнително заплащане тенис, балет, информатика, немски и още поне 5-6 занимания. (Сравнявам с ПБ, защото за него имам повече информация, но вероятно във всички училища има такива занимания).
Това не е вярно.
Наистина, невъзможно е да се каже дали едно дете ще бъде математик от толкова ранна възраст, нито пък часовете в начална степен се водят от някакви изявени математици.
Но в програмата на Питагор още от 1-ви клас има повечко часове математика от заложените от МОН. Част от тях се водят от преподавателите от "Забавна математика", друга част от основния начален учител и включват допълнителен материал (от типа на помагалата "задачи за бързо справящи се ученици" или както там се казват).
И двата вида часове са в учебната програма и са задължителни.  Нямат общо с допълнителните безплатни извънкласни занимания, провеждани следобед (от типа на цитираните стъклопис, футбол и танци), които са - изреждам:
- танци - народни и хип-хоп
- приложни изкуства
- баскетбол
- футбол
- шах
- изправителна гимнастика
- вокална група
(и срещу заплащане фехтовка).

# 34
  • Мнения: X
Питагор поне в етап до 4 клас нямат амбиции и насока да са природо-математическо училище. Има само няколко часа (дори не помня колко, но примерно 2-3) "Забавна математика", което просто е въведено като допълнително занимание на децат извън извън задължителната програма. Както например в ПБ има стъклопис, танци/футбол, музика, плуване и т.н.... и срещу допълнително заплащане тенис, балет, информатика, немски и още поне 5-6 занимания. (Сравнявам с ПБ, защото за него имам повече информация, но вероятно във всички училища има такива занимания).
Това не е вярно.
Наистина, невъзможно е да се каже дали едно дете ще бъде математик от толкова ранна възраст, нито пък часовете в начална степен се водят от някакви изявени математици.
Но в програмата на Питагор още от 1-ви клас има повечко часове математика от заложените от МОН. Част от тях се водят от преподавателите от "Забавна математика", друга част от основния начален учител и включват допълнителен материал (от типа на помагалата "задачи за бързо справящи се ученици" или както там се казват).
И двата вида часове са в учебната програма и са задължителни.  Нямат общо с допълнителните безплатни извънкласни занимания, провеждани следобед (от типа на цитираните стъклопис, футбол и танци), които са - изреждам:
- танци - народни и хип-хоп
- приложни изкуства
- баскетбол
- футбол
- шах
- изправителна гимнастика
- вокална група
(и срещу заплащане фехтовка).


 
Да се изразя малко по ясно. И трите проучвани от мен училища имат повече часове по МАТ и БЕЛ от заложеното по програма на МОН. Говоря за ПУК. Разбира се не всяко има по 10-те часа на СС, но все пак са увеличени. И трите претендират да се занимават и по двата предмета с материали за напреднали. При нас е така поне. В този ред на мисли по-сериозната насоченост на Питагор в математиката е именно "Занимателна математика".  И това в контекста на казаното именно от зам. Директорката на опознавателната среща, че повечето деца до 3 клас се справят с математиката и едва след това се установяват истинските таланти, не дава определение на училището като природо-математическо поне до 4 клас. Нагоре нещата се променят. И между другото имаше и такъв въпрос към директорката. Отговорът беше, че Питагор не цели до 4 клас да е училище с математическа насоченост просто защото децата все още не били изявили този си талант. Т.е. за мен моделът в общи линии е един и същ.

И аз мисля, че ясно се изразих. При нас има избираеми премети, които влизат в задължителнтата учебна програма(т.е. задължително трябва да избереш премет по тема, която ти е интересна) и такива, които не са задължителни, провеждат се в рамките на 16,30-17,30 и са срещу допълнително заплащане.

Последна редакция: нд, 04 окт 2015, 16:54 от Анонимен

# 35
  • Мнения: 11 070
Тва, че сега е "модно" да се набляга на математиката и всичките са наблъскали хорариум, е друг въпрос.
Аз също (както не помня кой се изказа горе) не съм фен на училищата, които предлагат уеднаквена програма. Всъщност това е, което ме отбъсква най-много в МОН-щината и една от причините да избера частно училище.

# 36
  • Мнения: X
Тва, че сега е "модно" да се набляга на математиката и всичките са наблъскали хорариум, е друг въпрос.
Аз също (както не помня кой се изказа горе) не съм фен на училищата, които предлагат уеднаквена програма. Всъщност това е, което ме отбъсква най-много в МОН-щината и една от причините да избера частно училище.

Е за съжаление модата е повсеместна. Така ще е докато се гледат резултати само по два-три предмета и се пренебрегват други таланти на децата.

# 37
  • Мнения: 847
Йо Йо, а след 16 часа има ли възможност за допълнителни занимания? Ако да - допълнително ли се заплащат? И тогава няма да може да се ползва транспорт, вероятно - в колко тръгват бусчетата?

Единственото сигурно за сега и за след 16.00ч. е хор. Нагласата е да направят истински модерен хор,който да ходи и по участия-съответно учителката по музика ще подбере от желаещите. Ще се заплаща допълнително,но ще е нещо съвсем приемливо. И да,ако се ходи на хор,няма да може да се ползва бусче,защото тръгват в 16.00ч. За момента казаха,че ако родителите се обединим около нещо друго,ще потърсят варианти да го осигурят.

Като се заговорихме за музиката и се сетих-ние нямаме звънец. Имаме музика като с времето и нея ще махнат,за да не се прекъсват децата и учителят изведнъж. Учителката по музика,била и музикотерапевт и в часовете по самоподготовка,ще пускат на децата подходяща музика.

Гръмотевица, не знам вече как един родител може да се подготви за проучвателна среща в дадено училище. Н-р нещата,които разказвам в тази тема,аз самата ги научих едва,когато децата тръгнаха на училище и е по-скоро късмет,че ми допадат,но може да има родители,които да са били с други очаквания и да не им харесват.
Освен това едно от нещата,които не ми хареса в Увекинд е тази неяснота относно допълнителните занимания и усещането за хаотичност като цяло,но сега и в нашето училище се сблъсквам с тях. От друга страна виждам,че единственото,което синът ми иска да прави след училище, е да си поиграе с приятели и не виждам на този етап дали би проявил интерес към нещо организирано. За уикенда също се чудя дали да го водя на нещо организирано или да ходим просто по-често на мероприятия заедно /като театър, кино,музей и т.н./и да го изчакам дали сам ще прояви интерес към нещо,за да има смисъл да ходи и то с желание.

# 38
  • София
  • Мнения: 5 605
Аз все пак мисля, че темата скоро ще се слее с другата, ако просто в нея за пореден път започнат да пишат хора без деца в ЧУ. Моля ви, вижте заглавието и ако не отговаряте на него, пишете в другите!!!

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 291

Роси, сподели за Азбуки как сте, интересно ми е това училище.

Както вече казах ние сме още в детската градина (ПУК за 5 годишни). Класовете са 15-17 деца и са 2 на брой. В ПУК 6 год мисля че и те са 2 класа. Спокойна, приятна обстановка. Млад персонал усмихнат и приветлив. Всички учителки познават децата независимо дали са в тяхната група или не. Говорят им на английски и БГ през деня. Имат часове с native speaker. Учат и играят доста. Винаги когато им е отредено игра са на вън (ако не вали разбира се). Организират им извън училищни мероприятия. Заниманията са до 16:30 и после имат 1 час допълнителни. Малко ми се струват скъпички допълнителните занимания, но ако искаш ходиш ако не градината е до 19 часа.

За сега сме доволни. Надявам се че ще имат и добри учебни резултати. Ние по принцип към СС се бяхме ориентирали, но ние е доста далече. Малката спортува и след градина все бързаме за тренировки....поне за сега това е най-добрия вариант за нас.

# 40
  • София
  • Мнения: 396
Роси, не ви е далече. В повечето ЧУ, в които има класиране изпитите са в първите месеци на календарната година т.е. скоро. Също така много по-лесен е приемът за ПУК. За първи клас местата са по-ограничени.

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 291
emilia123 да права си, но логистично не ни устройва поне в момента. Няма как от Княжево да я взема и закарам на тренировки в Студентски град в 17:30. Евентуално с техния транспорт, но за момента не искам да напрягам нещата. До 1-2 години ще има яснота спорта на къде върви (по като хоби или по-професионално) и ще има и повече информация за Азбуки как се справя с подготовката на децата. Познавам деца в СС които и в 4 клас са влезнали. Да има изпит по предметите и ограничени места, но не е невъзможно. Simple Smile

# 42
  • София
  • Мнения: 5 605
Роси, какъв спорт тренира детето? Голямата се захвана с кънки. Уж на шега, пък то много й хареса и треньорите много я харесаха. Доста е голяма за професионални изяви де, а и аз нямам такива амбиции.
Иначе в училище ще ходи само на сценични изкуства. А малкия - на футбол и тенис. Така се зарадвах, че тая година всички извънкласни занимания ще са им в училището и просто по-късно ще ги взимаме, сега с тия кънко голямата направо ни обърна програмата.
А сикам да ви потам колко струват извънкласните занимания в другите училища? Няколко пъти срещам мнения, че са доста скъпи. В ПБ е 10 лв. занятието

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 291
И ние сме с фигурно пързаляне Simple Smile Не че имам амбиции но и се отдава и и харесва. Ако тя реши аз ще я подкрепя. Затова има нужда малко да порасне и сама да прецени дали иска сериозно да се занимава или не.
Заниманията при нас са 12 лв, но в държавната градина бяха по 3лв и бяха на ниво Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 396
Роси, дано да имаш бъдеща звезда по фигурно пързаляне. Много добре те разбирам. Моят по-малък син е на 6 години и е много запален по футбола. Може да изгледа цял мач и да го разкаже на баща си с цял куп верни подробности Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт