Секцио - колко време ви отне да се възстановите?

  • 39 463
  • 210
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 212
Здравейте, момичета! Родих секцио преди 5 години. Къде ми беше работа, преди година и малко под шева напипах нещо като топче, ама твърдо и срастнало с околната тъкан/т.е. не може да го мърдаш свободно/. Шаш и паника! На другия ден, веднага на доктор. Каза ми, че е срастване дето са ме рязали, и понеже съм слаба го напипвам и просто досега не ми е попадала ръката там, че да го усетя. И на друг доктор ходих, пипа, гледа, и той същото казал. Преди месец ходих на профилактика-всичко наред. Но някакси все се присещам за това "топче", има ли някой с подобно чудо? Дали може да е срастване наистина? Страх ме е да не е нещо сериозно!

# 151
  • Мнения: 1 817
И аз го имам. С времето се поразсея и не се напипва чак като топче. Знае ли човек как шият и какво правят... newsm78

# 152
  • Мнения: 212
Казаха, че било от шева на матката, все от някъде трябвало да се реже... Ама  права си, кой знае как порят и шият после...

# 153
  • Мнения: 603
И аз имам срастване, но не във вид на топче, а някъде навътре и ми прави проблеми с цикъла, тъй че има и по-неприятни варианти. При теб или ще се поразсее с времето или ще спреш да му обръщаш внимание Simple Smile

# 154
  • Мнения: 212
Абе да се разсее, много ми се иска, но едва ли, вече е минало много време от раждането. Даже имам чувството, че то вкостенява, мускула заздравява.... Ако се реша да раждам втори път, ще питам дали може да се отстрани.  Peace И аз някъде навътре имам друго срастване, то май никога не е само едно, нали няколко места режат.  newsm78

# 155
  • Мнения: 176
Аз родих преди 4месеца  секцио и след махането на конците горе в ляво над операцията ми се появи бучка.Скоро реших да видя дали е там и вече я нямаше.Според мен ще може да се отстрани по някакъв начин Rolling Eyes

# 156
  • Мнения: 212
Според мен може би са някакви коремни мускули, които или заздравяват с времето и втвърдяват(както при мен), или се разсейват и си отиват по местата (както при теб). Ама знам ли и аз, като не разбирам от хирургия... И то по-добре. Че иначе едва ли щях да съм такъв ентусиаст за секциото.  Crazy

# 157
  • София
  • Мнения: 8 743
Аз родих преди година и месец и също имам спомен, че ми се бяха образували някакви "бабуни" около разреза.
В момента няма нищо имам и чувствителност. Беше ми изтръпнало доста време, сигурно 8-9 месеца.
Възстанових се много лесно и след операцията не съм имала болки. Но смятам, че съм по-скоро изключение.
Бих родила нормално, особено ако вече веднъж съм раждала нормално и нямам някакви силни медицински причини.

# 158
  • Мнения: 6
Vs zavisi ot teb.na men mise naloji zaradi visoko kruvno.stansh na vtoriq den.apuk bolko uspokoqvashtite vurshat rabota.ne e tolkova stashno.osobeno ako Te zalipqt ot kolkoto shiqt.po burzo se vuztanovqvash ne ostava brleg I ne boli
_____________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: вт, 12 яну 2016, 02:12 от AnMary

# 159
  • Мнения: 554
Мен ме залепиха,нямам шев... тъничка е като конец самата операция..

# 160
  • Мнения: 128
Здравейте! Бременна съм в 4 месец, имам едно нормално раждане с епидурална упойка зад гърба си.

Този път обмислям варианта за секцио по медицински причини. Лекарката ми се опитва да ме разубеди.

Живеем на 40 км от болницата, притеснявам се, че ако тръгна да раждам нормално може да не стигна навреме до болницата или да не успеят да ми сложат навреме епидуралната упойка.


Здравейте! Реших да намина да споделя в тази тема, която пуснах октомври месец, как мина раждането.

Родих нормално, не се стигна до секцио, но притесненията ми дали ще стигна навреме се оказаха съвсем основателни. Бебето се роди 40 минути след като пристигнахме в болницата, нямаше време за упойка.

Още не мога да повярвам, че родих без упойка и че раждането беше толкова бързо и болката от контракциите беше абсолютно поносима. Възстановяването беше много бързо също - 1 час след раждането се раздвижих, на следващия ден ни изписаха.

След първото ми раждане се случваше да чуя или да прочета за подобно раждане, което е преминало много бързо и не толкова болезнено, и не вярвах, че това е възможно. Мислех си, че жените не казват истината и омаловажават болката. Мислех, че това е невъзможно, докато не ми се случи на мен.

Въпреки че аз докрая исках упойка (от страх от болката) сега осъзнавам, че абсолютно естественото раждане е най-добре за тялото и природата си знае работата.

Благодаря на всички, които взеха участие и споделиха своите истории.
 bouquet

# 161
  • София
  • Мнения: 1 984
Бъдете живи и здрави радвам се,че всичко е било като по ноти😉

# 162
  • Мнения: 2 027
Родих секцио преди година и 1 месец.При мен възстановяването беше по-трудно и дълго.На 3-ия ден ме раздвижиха, защото бях с 2 дренажа и катетър.А раздвижването беше ад, ревала съм от болка.След като се прибрахме положението пак не беше цветущо.Трудно ми беше ставането дори от седнало положение, а от легнало да не говорим-през нощта мъжа ми ми помагаше като ме придържаше и побутваше за гърба.А недай си Боже да кихнеш или да се изкашляш-припикваше ми се от болка.А това беше до скоро така.След 1 година мога да кажа, че нещата утихнаха.Не ме боли вече толкова често операцията, даже и коремни преси взех да правя (но внимавам, защото на моменти така ме опъва, че имам чувството, че ще ми се отвори разреза), мястото вече не ме боли и горе-долу го чувствам.Не знам какво е да родиш нормално, но след преживяното, не бих поискала сама секцио.

# 163
  • Мнения: 493
При теб явно е било наистина кофти. Аз родих секцио след 3 месеца, и за радост още първия ден си се мърдах, спах по корем, обръщах се. Чудя се друго кога мога да правя коремни преси.

# 164
  • Мнения: 2 027
Това трябва да се консултираш с АГ-то ти.Моята още на втория месец каза, че мога да започна да спортувам абсолютно всичко+ коремни, но като опитах ме болеше зверски и отложих този процес

Общи условия

Активация на акаунт