Секцио - колко време ви отне да се възстановите?

  • 39 452
  • 210
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 633


Не съм се объркала от вашите мнения, те ми показват, че секциото не е толкова "леко и несравнимо по-добре от нормалното раждане", както написах преди, че съм чувала от познати и определено потвърдиха съмненията ми, че захаросаните разказчета на познатите не винаги са истината.
Тя и лекарката ми ми го каза това - като им се е случило на тях да родят секцио, естествено че няма да ти кажат, че е било лошо.


според мен лошото е, че всички казват, че не боли толкова.... че минава и т.н. истината е друга и е гадно да се чувстваш излъган. не мога да разбера, защо трябва всички да лъжат, че раждането е минало добре, като в крайна сметка въобще не е така.... аз поне бих искала да ми се каже истината да знам какво да очаквам

# 76
  • Мнения: 1 732
Суши , не, в крайна сметка не съм секцио, въпреки, че в 8 месец лекарката все за това намекваше, заради предлежанието. В 9 месец бебето се обърна и ми го извадиха не със секцио, но пак пак насила (дирижирано, с окситоцин), за което се обвинявам до ден днешен и съжалявам, че се доверих и го допуснах.

# 77
  • Sofia
  • Мнения: 6 190
Кураж, каквото и да избереш.
Аз както писах по-горе в темата не съм раждала естествено и не знам какво е. Но съм на мнение, че тялото си знае работата, и особено с второ раждане, което се предполага, че минава по-леко.
Искам да ти кажа само едно нещо, при естественото раждане малко или много би трябвало да имаш някакво чувство на контрол, което намалява страха до голяма степен. По време на моите операции, чувството, което изпитвах беше абсолютна безпомощност, бях едно парче месо, което подмятаха насам-натам, никакъв контрол дори над най-малкото нещо - всичко беше организирано и изпълнено от екипа. Това, което остана в съзнанието ми от тези събития е - аз не съм раждала, мен ме оперираха от бебе. Rolling Eyes

# 78
  • Мнения: 128
Абсолютно съм съгласна с теб, Писанка. Ясно е, че ще боли след, спомням си колко зле бях след операцията ми от апандисит. И тогава като се прибрах вкъщи не съм имала къщни задължения и 2 деца и пак ми беше тежко. Аз бях детето и всички се грижеха за мен.

Не всички хора казват истината за съжаление. А има и друго, хората са различни с различен праг на болката, може да не им се е сторило толкова зле. Или може да не искат да си го припомнят или да си мислят, че не е било толкова зле тяхното раждане. Причини всякакви Simple Smile

# 79
  • Мнения: 5 513
Не знам за другите,но аз нямах никакви изисквания за момента на раждането.Не ме интересуваше ще ме режат на право ,на ляво,ще ме шият на оверлог или бод зад игла все ми беше тая.Дали ме мислят за парче месо или дали съм грозна и дебела също не ми пукаше.Дали бебето ще го видя ,като излезе или след 2часа все ми беше тая.Татко ,баби не щях и да видя.Снимки или обаждания и на ум не ми минаха.
Исках да затворя очи и като ги отворя всичко да е свършило.Детето да е добре,ако и аз бях добре все едно е било най-прекрасното раждане.И след 6г пак това си пожелавам,ако ще раждам.
Всичко е въпрос на възприятие на процеса раждане.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 984
Да споделя и аз моя опит може да е от полза.
Пръво раждане  - секцио,бях категорична,че втория път искам нормално.2 седмици бях доста зле,смисъл не си нормален човек,да не е кошмар /кошмара беше първите пет дни/,но не е и нормално.Но един лекар ми каза,защо искаш да имаш негативи и от естествено раждане и от секцио,и двата вида носят негативи на организма и няма смисъл да си навличаш негативите и на двата типа раждане,отделно,че доктора не се съгласи,защото имало риск и пак родих секцио.Втория път се възстанових по-бързо и бях по-добре,може би,защото избрах внимателно наистина добър лекар,но е факт,не можеш да ставаш и да сядаш като хората,за лягането да не говорим,като кихнеш имаш чуството,че някой те изкормя и те е намушкал със сто ножа така боли,не можеш да се смееш и да кашляш изобщо всяка дейност свързана с коремните мускули е мъчителна и то много.По време на операцията и двата пъти ми прилошаваше и ми беше много лошо и нервно,надрусаха ме с лекарства,защото първия път повръщах /а то няма какво нали си на празен стомах и върнах стомашни сокове голяма гадост/,а втория път само  тръгнах,но навреме ме надрусаха и изпаднах в някакво упоено тъпо състояние,абе мъка си беше.
Имам две познати раждали веднъж секцио,веднъж нормално,и двете категорично казаха,че не могат да изберат и че и двете били гадни,няма лесно така да се каже.
За мен при секциото е много страшно и това с опасността от тромб и от това да ти се инфектира раната /имам и такава приятелка,после трябваше наново да я шият и стоя доста в болница на антибиотици/.Случки разни,не мисли за лоши работи,вярвай,че всичко ще е наред и дано с твоята лекарка изберете най-правилния начин за теб.

# 81
  • Мнения: 636
Суши, щом имаш минала операция и те е боляло след нея, със секциото ще е по същия начин... Това си е до прага на болка.
Аз съм с нисък праг на болка, но въпреки това, ако трябва да избирам как да родя третото си дете живот и здраве, пак бих избрала нормално ! Плюсовете са много повече в сравнение със секциото !!! Ама много повече !

# 82
  • Мнения: 5 513
А за мен плюсовете на секциото са повече.Явно е въпрос на усещане.

# 83
  • София
  • Мнения: 5 247
Писах наскоро, но бих добавила още .
Тъй като моето раждане е едно, но го броя за две мога да кажа, че най-важното е живи и  здрави да са на финала мама и бебчо. Бях готова на всичко само бебчо да е ОК. Не ме интересуваше какво става с мен изобщо.
Моето раждане започна нормално- изтекоха ми водите, имах пълно разкритие, 11 часа раждах с напъни, контракции, които ме обезсилиха до крайна степен и накаря се наложи спешно секцио заради детето. Имам много висок праг на издържливост на болка.  Казаха ми, че не мога да родя естествено- не е ясно защо, де...така и не разбрах.... Но мисълта ми е, че болката от естественото  раждането е огромна, но е кратка. Болката от секциото е също зверска, но продължава дни наред и е различна по усещане. hetera го е описала съвсем точно. Не можеш да кашляш, бих добавила само, че и да говориш не можеш една седмица защото ако си с пълна упойка като мен ти напъхват тръба в трахеята . Бях пресипнала и нон стоп ме задиряше на кашлица от раздирането.
Болка от епизиотомия не зная какво е, но зная, че е наистина гадно да не можеш да сядаш.Може би има жени раждали със секцио, които не са имали болка после. Не зная.
Господ ни е създал да раждаме естествено и затова мисля, че това е нормално да се избира. Ако е въпрос на оцеляване- секцио.

Последна редакция: пт, 09 окт 2015, 20:23 от Мигла

# 84
  • Мнения: 637
Малее , аз явно съм някакво куче .На 3-я ден след секциото бях пушка , а на самия ден на изписване като се прибрах чистих с прахосмукачка , навеждах се и сама изкъпах бебето.  Peace
А принципно съм страшно страхлива .... Мислех го за много по страшно
Пожелавам ти всичко да е ок  Hug

# 85
  • Мнения: 203
И аз да се включа в темата, преди 2 години ми правиха коремна операция за махане на киста,което си е кажи речи секцио,но няма бебе и ми е много чудно как толкова бързо може да се възстанови човек след секцио,като при мен първият ден изобщо не ме вдигнаха, чак на втория, после още 5 дена в болница ходех с болки и придърпване, които си останаха и след това до 15 ден, и ме бяха предупредили да си взема вода 0.500 за да не вдигам над 1 кг,,  което между другото ми забраниха до първия месец след операцията и после пазене още 2 месеца най-малко от вдигане на тежко! И отделно много бързо се изморявах и имах сърцебиене доста време след това.

# 86
  • Мнения: 5 513
Едно бебе тежи около 3кг,а моето близо 4кг. Нкой не ни е забранявал да гги вдигаме.
Явно има разлика между двете операции.

# 87
  • Мнения: 636
Едно бебе тежи около 3кг,а моето близо 4кг. Нкой не ни е забранявал да гги вдигаме.
Явно има разлика между двете операции.

Разлика има между вдигане и носене на бебе и вдигане и носене на торба с покупки !

# 88
  • Мнения: 5 513
Жената говори за 1кг.
Бебето както и да го носиш си е три пъти повече.Прането в легена също е повече от кг.Сигурно и до магазин съм ходила,защото го гледах сама.
Пак казвам,че най-вероятно си има разлика.Може и до човек да е.

# 89
  • Мнения: 203
Незнам, след операцията много съм си мислила как ли ще е след секцио, другото което е след операцията ми се получиха много сраствания въпреки че гледах хич да не се залежавам,в последствие на което ми се запуши останала тръба и доведе до стерилитета ми.

Общи условия

Активация на акаунт