zабеляzали ли сте, че

  • 8 122
  • 103
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 355
Аз пък отговарям, че е супер и се справям без проблем. И че е такава радост, че другото е без значение.
Наистина не разбирам майките, които само се оплакват. Сякаш не те са избрали  да бъдат майки, а вместо да се радват на дечицата си гледат на тях като на голяма досада и бреме...
Не, наистина не разбирам...а вие?

П.С. А същевременно не съм чула нито една майка (или татко) на близнаци/тризнаци да се оплаче, даже напротив....все повече се убеждавам,че господ си знае работата.

Последна редакция: чт, 30 мар 2006, 14:35 от Ronya

# 16
  • Мнения: 7 803
има майки, които са станали такива САМО zащото така е прието или всички наоколо са такива  Confused zа тях е повече от бреме едно бебе  Sad

# 17
  • Мнения: 4 965
Мен като ме питат, ги контрирам с въпрос дали им е трудно с едно дете, защото аз - ако имах само едно - щеше да ми е прекалено скучно (как ли щях да си запълвам свободното време  Twisted Evil).
В интерес на истината, не виждам разлика дали ще приготвя шишето на 1 или на 2 бебета, дали ще сменя 1 или 2 мръсни памперса и т.н.
Дори скоро една позната с породени дечица (нямат и една година разлика) ме ожалваше колко ми е трудно и малко ме ядоса, та й обясних горното, но и аз я съжалих, защото с 2 деца с абсолютно различен режим наистина ми се вижда сложно - едното иска на разходка, на другото му е време за кърмене; едното се катери по столовете и всеки момент може да падне, а другото тъкмо е допълзяло до контакта и се опитва да си навре вътре бибероната - така си представям нещата.   Thinking
А иначе подкрепям с 2 ръце (и с 2 крака) познатата на Креми  Mr. Green.

# 18
  • Мнения: 7 640
когато децата станаха на 6 мес, се смяхме вкъщи, че сме къпали, хранили, сменили толкова пъти памперси, колкото родителите на едно дете за една година Laughing

# 19
  • Мнения: 7 803
хихихи не го бях гледала от таzи стана  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 7 640
ама факт, че даже и повече, щото с възрастта храненията и пълненето на пампите се разреждат Wink

# 21
  • Мнения: 481
А аз като кажа, че сама си гледам децата и никой не ми помага започват едни ах-кания и ох-кания "Ама как се справяш, ти спиш ли въобще" и подобни.

И винаги ми е било смешно като ме питат "Близнаци ли са?" - все едно че не си личи. И другия въпрос "Ама твои ли са тези деца?"
На първия въпрос винаги ми се иска да отговоря "Не, едното е на комшийката...", а на втория наистина не зная как  да отговоря   newsm78

# 22
  • Мнения: 1 895
И винаги ми е било смешно като ме питат "Близнаци ли са?" - все едно че не си личи. И другия въпрос "Ама твои ли са тези деца?"
На първия въпрос винаги ми се иска да отговоря "Не, едното е на комшийката...", а на втория наистина не зная как  да отговоря   newsm78

Имала съм и по-тежък случай. Моите не си приличат и от са си  доста различни от съвсем малки бебета. Едно девойче в родният ми град упорито твърдеше пред общи познати,че едното дете било мое,а другото на сестра ми (която беше на 19 когато се родиха племенниците й), но сме ги разхождали в близнашка количка и сме се правели на интересни, защото нея я било срам Shocked #Crazy Някои хора поради липса на личен живот такива интрижки заплитат,че да им се чудиш на фантазията newsm78 Twisted Evil

# 23
  • Мнения: 7 803
хахахах то гоялм смях при теб
преди седмица, отиваме при педито (то си е голямо приключение това, zащото е в друга държава  Mr. Green , а аz съм беz кола) и една бабка ме гледа иzпитателно. накрая се реши и ме пита дали са мои децата, каzах да. еи какви погледи ми хвърля, мълнии направо с коментара, че деца гледат деца. Тогава аz се опулих и викам ама аz съм на 28, тя направо онемя и вика ми аz си помислих, че сте на 16/17  Mr. Green
а един тъп полицай, пише протокол и ме пита добре ли е бебето, аz викам те са блиzнаци, той уж zагря. после пита кога е родена Антония каzвам му, следва питане кога е родена Теодора   аz викам пак тогава той  Shocked ама как така  Mr. Green
една продавачка пита колко им е раzликата (май мислеше че са породени) мъжа ми и каzа 1 минута и тя   Shocked

# 24
  • Мнения: 481
То и при мен проблема с този въпрос дали са мои е, че изглеждам по-малка отколкото съм. По принцип съм слаба, на последък не се гримирам и ходя с дънки и маратонки, за да ми е удобно на дългите преходи които си правим с количката. И доста пъти се случва да се учудват като кажа, че съм на 26 години.

# 25
  • Мнения: 293
Аз малко встрани от темата но не мога да пропусна коментара на една позната за майките на близнаци-тези които тя познавала били все слабички. Ами да с този фитнес всеки ден, дори онзи ден трябваше да се кача и сляза до 7 етаж два пъти  единя път с количката с децата  #CrazyДобре че се намери кой да ми помага ,че иначе зор голям

# 26
  • Мнения: 4 965
Аз малко встрани от темата но не мога да пропусна коментара на една позната за майките на близнаци-тези които тя познавала били все слабички. Ами да с този фитнес всеки ден, дори онзи ден трябваше да се кача и сляза до 7 етаж два пъти  единя път с количката с децата  #CrazyДобре че се намери кой да ми помага ,че иначе зор голям

Ами, не всички сме слабички  Blush. И при мен почват подобни коментари за слабите близнашки майки, после ме поглеждат и викат: "Ааааа, ти сигурно имаш кой да ти помага  Sick." - ужас (демек, много си дебела за близнаци  #Cussing out).  Като им кажа, че почти нямам помощ и  #Crazy.
Всъщност, наистина съм свалила много от раждането насам, ама още съм далеч от идеала, ама те не знаят (забременях 53 кг., родих 99 кг., сега съм 65 кг. и още имам да свалям).

# 27
  • Мнения: 3 336
Аз пък отговарям, че е супер и се справям без проблем. И че е такава радост, че другото е без значение.
Наистина не разбирам майките, които само се оплакват. Сякаш не те са избрали  да бъдат майки, а вместо да се радват на дечицата си гледат на тях като на голяма досада и бреме...
Не, наистина не разбирам...а вие?

П.С. А същевременно не съм чула нито една майка (или татко) на близнаци/тризнаци да се оплаче, даже напротив....все повече се убеждавам,че господ си знае работата.

Не си чула, защото не познаващ моя мъж Confused Цял живот е искал близнаци или тризнаци, като разбрахме ,че са 2 плака от кеф. През цялата бременност ми разнася навсякъде ламинираните ехографии и ги показваше на всеки- иска или не иска, а сега взе втора гледачка, защото не иска да спи при децата Twisted Evil Не можел да се наспива и да бъде пълноценен в работата си. Това при положение, че аз спя при тях от неделя до четвъртък включително, а той само петък и събота newsm78 Питах го аз какво да кажа за недоспиването, а той каза, че на жената това й било призванието #2gunfire И само говори колко му било тежко, чак да го съжалиш #2gunfire При положение, че се прибира в 8 за къпането и сутрин си спи до 10-11 и излиза за работа чак в 12 #Cussing out

# 28
  • Мнения: 7 803
mishlentze не се обиждай, но твоя мъж бих го гръмнала  #2gunfire ама наистина

# 29
  • Мнения: 7 640
Мишленце, ти си майка-героиня в моите очи!
Грижиш се за бебетата, в сесия си, съпругът ти не те подкрепя много в момента, ти имаш сили да мислиш и за себе си.
Евала  smile3525

Общи условия

Активация на акаунт