За лотариите и печалбите

  • 206 824
  • 1 431
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 11 536
Щял да започва собствен бизнес. Пожелахме му успех  Laughing

# 721
  • Мнения: 36 853
Аз и за 250 000 не бих.
За 50 000 пък е смешно, направо.
Това е годишната заплата за много хора.
Той да не смята, че цял живот ще живее с 50 000? Crazy
Е, аз бих го обмислила. Но виж, ако спечеля милиони, като Гошка, или дори тези 12, които дават сега, въобще няма какво да обмислям - напускам и околосветско пътешествие  Laughing
Скрит текст:
Чух някакви слухове, че синът й откривал фирма - умът ми не го побира за какво им е, но си е тяхна работа...

# 722
  • Вестерос
  • Мнения: 38 368
Е да ама 12 милиони няма да ти ги дадат на куп, което е жалко, иначе ако ги спечеля и аз отивам с родата някъде  Flutter

# 723
  • Мнения: 5 060
Евала, ако е верен слухът за сина на Гошка.

# 724
  • Мнения: 36 853
Каквото ще да направи, не може да изкара повече от спечелените. По-добре да се занимава с благотворителност, ако толкова му се работи.

# 725
  • Мнения: 5 060
Много ясно, че няма да изкара повече, но с този капитал може.
Едва ли се е хвърлил обаче в дълбокото, но евала, че не е решил да легне и да се наслаждава на милионите.
Щото колкото и много да са, вярвам, че могат да свършат бързо, особено ако няма финансова култура и желание за личностно развитие.

# 726
  • Мнения: 36 853
Американците имаха някаква статистика, според която повечето им тото милионери се разорявали и ставали по-бедни от преди. Но те най-вероятно инвестират, докато тук хората не поемат такива рискове.

# 727
  • Мнения: 9 709
Най-голямата грешка, която правят бързо забогателите е... да не работят.  Mr. Green

Ако парите падаха от небето, Гейтс, Зукърбърк, Тръмп и други такива нямаше да работят, а щяха само да харчат.  Laughing

# 728
  • Мнения: 36 853
Не е нужно да си тото милионер, за да не работиш - сещам се за хора, които се издържат от наеми на имоти и не изкарват пари от абсолютно нищо друго (как са ги придобили е друг въпрос - наследство, реституция и т.н. - няма значение).

# 729
  • София
  • Мнения: 4 299
И аз познавам рентиери, които след като преминаха златните години на "Витошка", доста се притесниха от силно намалелите си доходи.
Хубаво е да имаш алтернативи. Peace

# 730
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Най-голямата грешка, която правят бързо забогателите е... да не работят.  Mr. Green

Ако парите падаха от небето, Гейтс, Зукърбърк, Тръмп и други такива нямаше да работят, а щяха само да харчат.  Laughing

Нали всички тук сте много финасово начетени.   Трябва ли да ви се обеснява на всички че изброените и подобни милионери са милионери на електронни - виртуални милиони?!

Наскоро имаше интервю с обичания ви Зукурбърк.   Със смях обесняваше как влязъл в някаква дискотека - клуб преди 7-8 г. и всички  го знаели като младия милионер и очаквали да черпи цялото заведение.  Бяха чули всички че имам 8 милиона....да ама в акции....реално имах в банковата си сметка 1300 долара.....доста се озорих да обеснявам че ги нямам тези 8 милиона и едвам платих сметката със заеми от приятели.

# 731
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Американците имаха някаква статистика, според която повечето им тото милионери се разорявали и ставали по-бедни от преди. Но те най-вероятно инвестират, докато тук хората не поемат такива рискове.

И как ще разоряват, като тук от година и половина насам, а в САЩ  от 30-35 години големите джакпоти от по над 100 милиона се изплащат за по 15 - 20 години?

Да - има възможност в САЩ  да вземат всичко накуп - но тогава данъкът е над 45 %.  Докато на изплащане за 20 години е нищожен или нулев. 

# 732
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Още в колко поста смяташ да се обЕсняваш?
Ще се бесиш ли?

# 733
  • Мнения: 36 853
Най-голямата грешка, която правят бързо забогателите е... да не работят.  Mr. Green

Ако парите падаха от небето, Гейтс, Зукърбърк, Тръмп и други такива нямаше да работят, а щяха само да харчат.  Laughing

Нали всички тук сте много финасово начетени.   Трябва ли да ви се обеснява на всички че изброените и подобни милионери са милионери на електронни - виртуални милиони?!

Наскоро имаше интервю с обичания ви Зукурбърк.   Със смях обесняваше как влязъл в някаква дискотека - клуб преди 7-8 г. и всички  го знаели като младия милионер и очаквали да черпи цялото заведение.  Бяха чули всички че имам 8 милиона....да ама в акции....реално имах в банковата си сметка 1300 долара.....доста се озорих да обеснявам че ги нямам тези 8 милиона и едвам платих сметката със заеми от приятели.


Не е обяснявал в интервю. Това го имаше във филма "Социалната мрежа" и ставаше дума за първите му спечелени пари, до които не е имал достъп; не го жали, сега си има  Grinning

# 734
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Хич и не ги жаля!   

В кризата постоянно ни облъчваха по новините, кой милиардер "изгубил" 5 милиарда после пък спечелил 10 милиарда.   Въртят едни измислени пари дето ги няма.

 

Общи условия

Активация на акаунт