Избор на комбинирана пералня със сушилня

  • 263 236
  • 1 506
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 5 056
Объркала съм се, не е същата моята. Твоята май е без термопомпа, а термопомпата, освен че пести ток, е щадяща за дрехите и не намачква (съм чела в темата). Така че игнорирай предишния ми коментар.

# 256
  • Мнения: 874
Да моята е без термо помпа.Но така или иначе прането се намачка и без да го суша,което значи че грешката е в мен.Grinning
Ще продължавам с пробите докато налучкам подходящата програма

# 257
  • София
  • Мнения: 44 283
Ами на 1600 оборота ест ще се намачка.

# 258
  • София
  • Мнения: 12 011
Аз суша всичко освен хавлии на програма за синтетика. Тогава не мачка толкова.

# 259
  • Countryside
  • Мнения: 11 645
Пробвай с по-малко обороти на центрофугата. Също сушенето на програма за синтетика мачка по-малко, понеже е на по-ниска температура. Топките за сушене помагат при по-обемни неща, например чаршафи, хавлии и т.н. и все пак най-важното е да не се препълва и дрехите да се извадят веднага след приключване на сушенето. Комбинираните уреди перат по-малко отколкото сушат, затова при комбинирана програма със сушене аз лично слагам наполовина за пране и сушенето почти не ги мачка.

# 260
  • гр.София
  • Мнения: 243
Здравейте ,мислите ли че си заслужава разликата от 500 лева между комбинирания уред на Аег със и без термопомпа
И според мен си заслужава. Както беше споменато доста по-икономични са и не мачкат толкова прането. Разликата в цената се избива.

# 261
  • Мнения: 874
Купих вече без термо помпа.За себе си изчислих че тъй като няма да ползвам сушилнята често не си струва .Разлилата в сушенето в пари е 1 лев повече за тази без термо помпата .Аз 500 пъти ще суша сигурно 15 години.Пък дотогава кой знае какви перални ще измислят 😎

# 262
  • Мнения: 4 215
Сушилнята с термопомпа на моята кумица се развали след почти 5 год. неактивно използване. От сервиза и отговорили, че толкова е живота на термопомпата  newsm78

# 263
  • Мнения: 874
Още един въпрос ми изникна за комбинираната пералня на Аег.
Има ли филтър за мъх,както на самостоятелните сушилни и как да я почиствам след сушене ?
Има една кранче от което озтича вода в долната част под вратата,ама за мъх нищо не виждам а и не пише в книжката.

# 264
  • Мнения: 5 056
Инверторните модели имат филтър за мъх, да.

# 265
  • София
  • Мнения: 2 298
Здравейте момичета,

Решила съм да изпратя в заслужена пенсия 21 годишна пералня Аристон, с ясното съзнание, че за новата трябва да съм доволна, ако изкара поне 10 години ...
Загледах се в тази LG FH4A8FDH2N заради комбинирането със сушилня и прането на пара.
http://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines%26Dryers/Washing-m … 4A8FDH2N/p/680264
В този модел ме блазни парата, заради "стерилизирането" на микробите,  възможността за омекотяване на някои неща, хавлии например и възможността за вадене на дрехи с по-малко гънки (наясно съм, че в този случай те няма да са съвсем сухи).
 
Въпросът ми е някой има ли впечатления от този уред.

Имам много голяма чуденка - LG са с традиции в електрониката (имаме телевизор и сме доволни), обаче добри ли са в този тип уреди ? По форумите виждам както положителни, така и крайно отрицателни мнения, но това сякаш важи за повечето марки ... Ето тук има някакво прехласване по тези уреди, но е ясно, че се дава оценка на техническите възможности, не е писано от опита на потребител :
http://www.hicomm.bg/produktovi-novini/novite-peralni-na-lg-kolk … gat-da-bydat.html

Другите ми чуденки:
Четох, че комбинираните уреди мачкат повече при сушене, но тази е с по-голям капацитет от колкото ни е необходим (пера по-често и по-малко) и ако слагам по-малко дрехи, този проблем може би донякъде ще се елиминира. Имам място за отделна сушилня, но три уреда - пералня, миялна и сушилня ме лишават от 3 долни шкафа и няма къде да си побирам всичко, което ми е нужно в кухнята. Не ми се слага сушилня върху пералня,  кухнята ще заприлича на обществена пералня Simple Smile

Липсват им някои функции (напр. важната за пране на вълна), но могат да се изтеглят и заредят допълнително чрез телефон, което е пак някакво чудо на техниката при пералните машини ...

Приемам и друго предложение за марка, ако някой има лични впечатления от комбинацията пералня + сушилня + пара



Последна редакция: пт, 08 сеп 2017, 10:29 от nati_nat

# 266
  • Мнения: X
Сушилнята с термопомпа на моята кумица се развали след почти 5 год. неактивно използване. От сервиза и отговорили, че толкова е живота на термопомпата  newsm78
  ooooh!
Колко ли е "живота" на един компресор,
работещ с точното количесво газ (фреон) и неизпускаща система?-вечно!

Сушилните от този тип са "мини хладилник":
Скрит текст:
https://www.m-serviz.com/serviz-remont-na-sushilni-ariston-aeg-b … lectrolux-zanussi

# 267
  • София
  • Мнения: 17
Здравейте приятели,
от месец вече се лутам по сайтовете да събирам информация и да дебна за цени. Поради липса на място за варианта сушилня върху пералнята, а и място за два отделни уреда, остана само този вариант за комбиниран уред. Моделите, които съм се спрял са следните:

HOTPOINT ARISTON AQD970D 49 EU - 900лв
HOTPOINT ARISTON FDD 10761XR EU - 900лв
WHIRLPOOL WWDC 9716 - 900лв
SAMSUNG WD-80J6410AW/LE - 1300лв
AEG L7WBE69S - 1400лв

Като информация за модела AQD970D, оказва се проблем миризмата на гума в някой бройки, другият минус според мен е контролният панел на вратата. За другият модел FDD 10761XR EU никакви отзиви не намерих по родните форуми. WHIRLPOOL го хвалят в един блог, а хората от техно*** не казаха нищо за него като модел. Мен в WHIRLPOOL не ми харесва гаранцията, която е само 2 години, спрямо 3-те години при Аристоните.
SAMSUNG и AEG по принцип идват над бюджета, но ако си заслужават парите биха се измъкнали от някъде, т.е. да не давам пари за марка, а за по-добра и по-надеждна изработка. Другият плюс при тях е 5-те години гаранция.
Има ли някой от въпросните модели/марки комбо уреди и какви са му препоръките и съветите.

Благодаря предварително!

# 268
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз бих взела самсунга или АЕГ-то. Яд ме е че като си купувах моята, самсунг още нямаха сушилни на нашия пазар.

# 269
  • Бургас
  • Мнения: 10 359
За Самсунга много е писано в темата. Погледни назад мненията.
Аз я имам от почти една година и съм много доволна.  До момента забележки нямам.
И честно да си призная, понеже съм мързел, отделни уреди не бих взела, дори да имам място. Толкова ми харесва удобството вечер да сложа мръсните дрехи и сутрин да ги извадя изпрани, сухи и готови за обличане. Без да се налага да чакам единия уред да свърши, да местя в другия, да се съобразявам кое кога да пусна... Направо се родих! Това е гениално решение за пишман  (да се чете мързеливи) домакини като мен! Grin

Общи условия

Активация на акаунт