Избор на комбинирана пералня със сушилня

  • 262 896
  • 1 506
  •   1
Отговори
# 825
  • София-Младост
  • Мнения: 23 356
Какво се случва при липса на филтър за мъх? Споделих в офиса, че избирам комбиниран уред и един колега като започна да нарежда да не купувам 2в1...всичките им дрехи ставали на бели мъхчета след сушилнята... Така ли е наистина...всеки път?

# 826
  • Мнения: 2 114
На майка ми сушилнята е с филтър за мъхчета на вратата. Не знаех, че има уреди без филтър и затова се учудих тук като го пишат за някаква екстра. Сега след всяко сушене съм изненадана колко мъх се е събрал в отделението. Скоро ще останем с прозрачни дрехи. Simple Smile

# 827
  • София
  • Мнения: 11 989
Мъхът си остава в барабана и ако не е почистен ръчно след това, се залепва по дрехите при следващото пране.

# 828
  • Мнения: 11 637
mama_na_nana, Става дума за това, че комбинираните уреди или поне повечето от тях нямат такъв филтър. Моелът на АЕГ от серия 9 с термопомпа има такъв филтър. Ето  за този става дума:
https://www.aeg.bg/laundry/laundry/washer-dryers/free-standing-w … r-dryer/l9wbc61b/
Филтърът се намира над отделението за препарати.
А само сушилните би трябвало да имат всички.

# 829
  • Мнения: 2 114
Аз знам къде се намира, защото го чистя след всяко ползване. Дори почиствах и този долу, с кръглото капаче /изтече доста чиста вода от там/. Дори имам спомен, че в книжката има указание да се чисти барабанът след
 функция сушене, точно за да не остават власинки. Изненадана съм, че други уреди го нямат!

# 830
  • София
  • Мнения: 12 006
В момента съм с подобна на Индезит и за мен не е удовлетворяващо. Затова и аз търся нещо, което да може да се ползва с по-малко компромиси. Затова разглеждах моделите на Hover -13 kg пране / 8 kg сушене. Ако имате други подобни предложения , с 8 и повече кг сушене моля да споделите.
В този ред на мисли за недостатъчно пространство - на 267см трябва да събера печка, пералня, сушилня, мивка, хладилник. ако кухненският плот се вдигне на 103 см, с една мивка с дъбочина примерно 17-18см отдолу остават 85см и вече могат да се съберът и пералня и сушилня, като се оставят 20-на см за канала, разбира се. Малко по-висок идва плота, но не мисля, че бибило проблем с оглед на уплътняването на разстоянието.
Болднатото е обсолютно грешно. Първо математиката не ти е силна страна: 103-18=85, обаче тая мивка нали има дебелина и сифо отдолу. Не знам къде си виждала пералня и мивка отгоре й? Практически ще ти трябва стълба за мивката, а тя да ти е на 140см. Laughing Каналите на пералнята, миялната и мивката трябва да са ти под мивката.

# 831
  • Мнения: 161
Практически премерих сегашната си мивка - от горният край до долу са 18 см. Мивката ляга на плота.
Под сифона няма да има нищо - сушилнята ще бъде до него и реално само до  половината ще бъде под мивката.
На пералните се махат горните капаци, вградените са така. Би трябвало и сушилните да са по този начин.

# 832
  • Мнения: 11 637
[/Не всички са така.

# 833
  • Мнения: 4 936
аз винаги съм била на мнение, че пералнята няма работа в кухнята - трябва да е до коша за пране, до шкафа с препарати някъде или в мокро пом., коридор и др подобни
Сложи си миялна  в кухнята и ще си наредиш къде по-добре зоните там.
А  пералня и над нея сушилня + кош за пране и препарати - в шкаф в коридора.

# 834
  • Мнения: 11 637
Ама то много хора са против, но като няма техническа възможност какво да правят?!

# 835
  • София
  • Мнения: 2 298
аз винаги съм била на мнение, че пералнята няма работа в кухнята - трябва да е до коша за пране, до шкафа с препарати някъде или в мокро пом., коридор и др подобни
Сложи си миялна  в кухнята и ще си наредиш къде по-добре зоните там.
А  пералня и над нея сушилня + кош за пране и препарати - в шкаф в коридора.

Ако на пералнята мястото й беше в коридора, в коридорите щеше да има изведени мръсен канал и извод от тръбите за чиста вода. Но няма, и никой не проектира жилищата с такива изводи в коридора. Ако коридорът на едно жилище е само едно входно антре, както е при нас например, как ли пък няма да строя там два уреда един върху друг и шкафове за мръсни дрехи и препарати и тази гледка да посреща от входната врата и живущите и гостите. И в никой проект за интериорен дизайн на входно антре такова нещо не може да се види.
И ако такова жилище няма отделно мокро помещение, място на пералнята е точно в кухнята, там са проектирани и изводите за нея. Нашата пералня-сушилня е точно там, и шкафът с препарати е до нея. Шкафът с кош за мръсни дрехи е в банята, нищо не ни пречи да пренесем дрехите до пералнята.

# 836
  • Мнения: 212
Имам въпросче към собствениците на L9WBC61B - виждам, че е 87 см, а пространството при мен е 85.6, има ли крачета, може ли да се регулира със сантиметър-два надолу?

# 837
  • Мнения: 2 114
Има крачета и специален ключ за регулирането им. Не знам колко се регулират.

# 838
  • Мнения: 41 009
Имам въпросче към собствениците на L9WBC61B - виждам, че е 87 см, а пространството при мен е 85.6, има ли крачета, може ли да се регулира със сантиметър-два надолу?


Премерих самата ламарина. Т.е. ако развинтиш и изхвърлиш изобщо крачетата и я оставиш да трака само по ламарина, височината е 86. Предполагам, че тази височина от 87 е минималната, с напълно завинтени крачета, и после при нивелиране може и да нарасне.
 

# 839
  • Мнения: 212
А плотът отгоре дали може да се демонтира?

Общи условия

Активация на акаунт