Избор на комбинирана пералня със сушилня

  • 262 619
  • 1 506
  •   1
Отговори
# 210
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ами то аз реално незнам за какво ми е ТП, но знам че е хубаво да има. Аз в момента съм с вграден Аристон и за 8г не съм забелязала да ми липсва ТП Mr. Green
Ще прегледам Фагор, с 5г гаранция са и кг са ми ок. Чувала съм добри отзиви за фурни и абсорбатори, предполагам и пералните са ги докарали Thinking

# 211
  • Мнения: 789
Термопомпата допринася за намаление на сметката за електроенегия (рекламира се до 60%), защото позволява да се използва многократно по време на сушенето горещия въздух, кондензирайки влагата от него.

# 212
  • София
  • Мнения: 12 006
Термопомпата допринася за намаление на сметката за електроенегия (рекламира се до 60%), защото позволява да се използва многократно по време на сушенето горещия въздух, кондензирайки влагата от него.
и е по-щадяща дрехите, т.к. суши на по - ниска Т.

# 213
  • Мнения: 789
Термопомпата допринася за намаление на сметката за електроенегия (рекламира се до 60%), защото позволява да се използва многократно по време на сушенето горещия въздух, кондензирайки влагата от него.
и е по-щадяща дрехите, т.к. суши на по - ниска Т.

Гледах, рових из интернет, има наистина много сушилни с термо-помпа, ама относно комбинираните с такива като че ли наистина само AEG имат. Чудя се като тази термо-помпа не е от вчера и не дори от оня ден, защо и другите фирми не са я сложили в комбинираните уреди (или поне аз не можах да намеря такива в интернет).
Чудя се още, след като и моят барабан е бая голям, защо аджеба толкова ми се мачкат дрехите. Не ми се струва да го тъпча толкова за фазата за сушене.

# 214
  • Мнения: 5 018
От личен опит, освен да не се препърва сушилнята, два фактора намаляват мачкането. Първо дрехите трябва да се извадят веднага щом е свършила програмата. За целта ползват отложения старт и я програмирам да свърши точно когато ще се събудя на следващия ден. Така хем ползвам нощната тарифа, хем дрехите не престояват. И второ, силиконовите топки с бодлички за сушилня помагат много. От тези, които са като топки за тенис, не съм доволна обаче.

Ето така изглеждат моите:


Слагам ги преди да включа машината, т.е. прането не им пречи. Ползвала съм ги на 90 градуса, всичко беше наред и с дрехите, и с чаршафите, които прах.

# 215
  • Мнения: 789
Благодаря за отговора. За съжаление при мен топките не помагат, имам ги четири, от най-скъпите дори, всичките съм ги слагала наведнъж пак не става. И прането вадя веднага след свършването на програмата.

Ще продължавам да ровя из интернет. Може би има някакъв препарат да се слага при сушенето, не знам. Чудя се също, барабаните на самостоятелните сушилни не ми се виждат толкова по-големи от този на нашата, а пък не мачкали дрехите (така чета из интернет). Сигурно има някаква друга особеност.

# 216
  • Мнения: 5 018
А какъв модел сушилня ползваш? Може мачкането да е от него. При моята разлика няма между прострени на простор дрехи и извадени от сушилнята, пак си имат нужда от гладене, но не са на хармоника.

# 217
  • Мнения: 789
А какъв модел сушилня ползваш? Може мачкането да е от него. При моята разлика няма между прострени на простор дрехи и извадени от сушилнята, пак си имат нужда от гладене, но не са на хармоника.

Моята е Bosch Exxcel Wash+Dry 7/4 WVH28412GB или нещо подобно. Обяснявам си го (след ровене из интернет), че температурата на интензивното сушене е много висока. Няма обаче опция за регулиране на температурата. Имам само две опции за сушене. При "gentle" програмата дрехите излизат леко влажни. Интензивно сушене използвам за чаршафи само. Излизат, както се изразяваш, на хармоника. Е, утехата е, че така изглеждат като такива от картинките на ленените чаршафи - намачкани, малко винтич, малко шаби-шик  Simple Smile.

# 218
  • Мнения: 956
Момичета, помощ, ползвам Канди Алис от 2 седмици и не мога да нацеля програма, която да ги вади сухи дрехите. Все са мокри, ама мокри, дори и ттоку-що извадени.. Някой има ли я да ме светне?

# 219
  • гр.София
  • Мнения: 243
От личен опит, освен да не се препърва сушилнята, два фактора намаляват мачкането. Първо дрехите трябва да се извадят веднага щом е свършила програмата. За целта ползват отложения старт и я програмирам да свърши точно когато ще се събудя на следващия ден. Така хем ползвам нощната тарифа, хем дрехите не престояват. И второ, силиконовите топки с бодлички за сушилня помагат много. От тези, които са като топки за тенис, не съм доволна обаче.

Ето така изглеждат моите:


Слагам ги преди да включа машината, т.е. прането не им пречи. Ползвала съм ги на 90 градуса, всичко беше наред и с дрехите, и с чаршафите, които прах.
Мaкaрон, би ли споделилa от къде дa купя тaкивa топки и колко ще ми трябвaт зa около 6 кг.дрехи зa сушене?

# 220
  • Мнения: 5 018
От Технополис ги забърсах, в комплект са две и са ми достатъчни. Около 10на лв струваше комплектът, което ми се стори доста скъпо, но си струваха всяка стотинка.

# 221
  • гр.София
  • Мнения: 243
Блaгодaря! Ще огледaм Wink

# 222
  • Мнения: 3
Здравейте,предстои ми покупка на пералня със сушилня и се колебая между два модела:
http://www.technomarket.bg/peralni/samsung-wd-80j6410aw-le-09143026
http://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines%26Dryers/Washing-m … -49-EU-B/p/682512
http://www.technomarket.bg/peralni/electrolux-eww-1696swd-09148141.
Моля за помощ и мнения.  newsm78

# 223
  • Мнения: 964
Кои два модела?

# 224
  • Мнения: 3
Съжалявам за объркването.Колебая се между  samsung i hotpoint.

Общи условия

Активация на акаунт