Избор на комбинирана пералня със сушилня

  • 262 454
  • 1 506
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 14
Пералнята е в шкаф в ниша в коридора ни, като той е разпределен така, че да имаме вътрешно шкафче за обувки + част за якета. Едно поставяне на допълнителен уред би довело до загубата им и доста преправяне на шкафа с неясен краен резултат.

За намачкването - имаме доста добър парогенератор. Надявам се, че би се справил с гладенето на поизмачканите дрехи. Не съм имала сушилня и съответно не мога да преценя за каква степен на намачкване говорим, така че ще се радвам да ме ориентирате по въпроса Simple Smile

За обема - до момента бяхме с пералня 5кг и съответно за комбинирането си представяхме вариант за пране + сушене на 4кг без да се налага да вадим половината пералня. Просто честотата на пране ще е малко по-висока.

Пълната дълбочина на нишата за уреда е точно 55.5см. Може би е възможно да се направят някакви сложни преправяния и да дръпнем още 2см напред, но ми е прекалено "изтъняване" и накрая да не стане греда предвид на това, че има и кабели и тръби отзад. И пак не говорим за 60см стандартен размер.

Иначе тези слим модели ги има в БГ.

Никой ли няма точно с този модел, за да може да даде обратна връзка от първо лице?

# 436
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Almond eyes, с бебе си трябва сушилня. За малък барабан обаче според мен си е рисково - няма да суши добре, ще мачка, ще хаби много ток за една дреха, понеже ще събира малко. Нямате ли налично помещение(склад, таван, дори мазе?) или по-голям гардероб да я мушнете сушилнята? Кондензаторните искат само ток. Сестра ми си взе и я държи в общо за етажа складово помещение, а преди буквално имаха влага по дограмата и стените.

# 437
  • София
  • Мнения: 44 037
Погледнах - има слим. И все пак за слим бих избрала 56 см, които са 8-9 към 5 кг, вместо 45 см, която е 7/4

# 438
  • Мнения: 2 041
Almond eyes, с бебе си трябва сушилня. За малък барабан обаче според мен си е рисково - няма да суши добре, ще мачка, ще хаби много ток за една дреха, понеже ще събира малко. Нямате ли налично помещение(склад, таван, дори мазе?) или по-голям гардероб да я мушнете сушилнята? Кондензаторните искат само ток. Сестра ми си взе и я държи в общо за етажа складово помещение, а преди буквално имаха влага по дограмата и стените.
Ние остъклихме терасата и сложихме сушилнята там. Когато бяха големите студове бях сложила конвектор да поддържа 5-7 градуса да не замръзне.
Иначе имам комбинирана Канди от 2002 г., но много мачка дрехите и вече я ползвам само като пералня.

# 439
  • Мнения: X
Нямам наистина никаква друга възможност. Мисля че мога да докарам разстоянието до 55 - 56 см ама това е някакъв предел. Ще гледам, още не съм набелязала модели, че има време, а ще я купуваме есента. Досега бяхме с едно 10-годишно Канди о бяхме много доволни, та се бях засилила първо техните комбинирани уреди да погледна, но виждам, че има и недоволни.

# 440
  • Мнения: 4
 AEG L9WBC61B с термопомпа гори 4.00 кВч на цикъл пране/сушене, а AEG без термопомпа 6.00 кВч.
Ако няма други плюсове да дадеш 600-700лв отгоре за нещо което ти гори 40ст по-малко на цикъл и което едва ли пускаш всеки божи ден си е чиста проба мазохизъм.

По точката, че Термопомпата била щадяща също не се намират силни точки, защото другото AEG L7WBE69S го дават със сертификат Woolmark Blue. Демек суши щадящо и без термопомпа. 

Друго плюсове има ли да се изръсиш пари за една пералня отгоре в полза на L9WBC61B?

# 441
  • София
  • Мнения: 12 006
AEG L9WBC61B с термопомпа гори 4.00 кВч на цикъл пране/сушене, а AEG без термопомпа 6.00 кВч.
Ако няма други плюсове да дадеш 600-700лв отгоре за нещо което ти гори 40ст по-малко на цикъл и което едва ли пускаш всеки божи ден си е чиста проба мазохизъм.

По точката, че Термопомпата била щадяща също не се намират силни точки, защото другото AEG L7WBE69S го дават със сертификат Woolmark Blue. Демек суши щадящо и без термопомпа. 

Друго плюсове има ли да се изръсиш пари за една пералня отгоре в полза на L9WBC61B?

Aйде преди да пишете глупости прочете 2 реда какво значи сертификата Woolmark Blue! Да почнем от там, че той е за перални, не за сушилни!

# 442
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Признавам си, че не разбирам и тоя сертификат сега го чух за първи път, но ето тук например го дават точно като сертификат за сушилня, т.е. гарантиращ нежно сушене без свиване и т.н.
https://www.electrolux.bg/care/discover/tumble-dryers/

# 443
  • София
  • Мнения: 12 006
Woolmark endorsed care

Many Electrolux laundry appliances are endorsed by Woolmark – the world’s leading, independent authority on wool care. Its apparel care labels guarantee appliances are safe for hand wash-only woollens.

   Woolmark Blue (formerly Woolmark Gold) shows the appliance has been independently tested and proved to be as or more gentle than hand washing.
   Woolmark Green (formerly Woolmark Platinum) shows the appliance has the same safe for hand wash only wool guarantee as Woolmark Blue, but it is also a market-leader in energy and water efficiency. 

Източник: http://www.electrolux.in/discover-electrolux/caring-for-wool/

Ето пералня /произволно избрана/ с този знак: https://www.electrolux.bg/laundry/laundry/washing-machines/front … chine/ews31276su/ - 'Най-нежното изпиране – гарантирано от Woolmark сертификат "Синьо" (познат преди като "Злато")'
Явно "синьото" се използва и за сушилни, макар, че при тях  сушенето на вълна беше обозначено само с логото на Woolmark, което означава, че са сертифицирани да сушат вълна, тези които нямат този знак, могат само да освежават вълна. Преди имаше дебат на тема що е то сушене и само освежаване на вълна, пък и двете програми са зададени в характеристиките на сушилните под името "програма за вълна".

# 444
  • Мнения: 4
http://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines%26Dryers/Washing-m … L7WBE69S/p/687483

Репликираш безмислено и за съжаление иронично или не глупостите ти ги пишеш.
Ето какво пишат за модела БЕЗ термопомпа:

"Новата Kombi пералня със сушилня с технология DualSense задава прецизно подходящата температура и движения на барабана, в зависимост от зареждането. Можете да поверите всичко на този уред - от якета до деликатни изделия, с увереността, че ще бъдат изпрани и изсушени по най-щадящият възможен начин"ще бъдат изпрани и изсушени по най-щадящият възможен начин

Цитата продължава: "Тази пералня със сушилня е единствената на пазара със сертификат Woolmark Blue за безопасно пране и сушене на деликатни и вълнени изделия за ръчно пране."

Та да се върнем по темата! Някой да ми каже другите плюсове на модела с термопомпа, защото съм решил да взема един от двата, а просто не виждам логиката да дам повече пари Simple Smile

# 445
  • Мнения: 5 002
Няма филтър за пухове.

Пуховете се събират, особено след пране и сушене на вълнени дрехи или полар. Натрупват се по барабана, отвътре и отвън, както и в горната част на пералнята покрай нагревателя. Дори на моята, която има филтър, но която се експлоатира ежедневно 2 години, се бяха натрупали и трябваше да я профилактират на място. Майсторът, който дойде, каза, че тези без филтър са много по-кекави и бързо развалящи се именно затова и ако човек иска да си ги има дълго, трябва да се маха горния капак и да се чисти на 6 месеца веднъж.

Аз след всяко сушене вадя топка пух колкото да речем топче за пинг понг или топка за тенис (понякога повече, когато съм прала нещо по-пухкаво и с власинки). Целият този пух иначе остава вътре - или се трансферира на следващите дрехи (в друг комбиниран уред съм прала черни дънки след бял пуловер, нямаха оправяне после), или остава от външната страна на барабана и до нагревателя, където влошава качеството на сушене докато уредът изобщо започне да отказва да суши и даде грешка. Както казах, натрупването на пух извън барабана се случва и с моделите с термопомпа, но чувствително по-рядко. Пуховете по барабана отвътре няма на уредите с филтър, тези без изискват да се пусне програма изплакване след всяко сушене, но е допълнителна занимавка.

Последна редакция: нд, 22 апр 2018, 08:18 от Макарон

# 446
  • In transit
  • Мнения: 11 777
imperium помисли за следното...защо почти всички сушилни тогава са с термопомпа? Защо не ги правят без термопомпа. Като не ти ср дават 500лв отгоре, не го прави. За мен това е дългосрочна инвестиция.

# 447
  • Мнения: 2 687
А,ето тема за мен. Ще следя за мнения и междувременно за намаления в магазините. Имате ли идея някъде да се предлага доставка и монтаж към магазина (безплатно или платено)?

# 448
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
http://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines%26Dryers/Washing-m … L7WBE69S/p/687483

Репликираш безмислено и за съжаление иронично или не глупостите ти ги пишеш.
Ето какво пишат за модела БЕЗ термопомпа:

"Новата Kombi пералня със сушилня с технология DualSense задава прецизно подходящата температура и движения на барабана, в зависимост от зареждането. Можете да поверите всичко на този уред - от якета до деликатни изделия, с увереността, че ще бъдат изпрани и изсушени по най-щадящият възможен начин"ще бъдат изпрани и изсушени по най-щадящият възможен начин

Цитата продължава:
"Тази пералня със сушилня е единствената на пазара със сертификат Woolmark Blue за безопасно пране и сушене на деликатни и вълнени изделия за ръчно пране."

Та да се върнем по темата! Някой да ми каже другите плюсове на модела с термопомпа, защото съм решил да взема един от двата, а просто не виждам логиката да дам повече пари Simple Smile
O, да, единствената е ... начело с:
https://www.technomarket.bg/sushilnq/electrolux-eww-1696swd-09148141
https://www.technomarket.bg/sushilnq/electrolux-eww-1476wd-09149146
http://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines%26Dryers/Washing-m … L9WBC61B/p/687496
http://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines%26Dryers/Washing-m … W1697BWD/p/688333
http://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines%26Dryers/Washing-m … 1696-SWD/p/688319
Още да поствам ли?
Освен това Woolmark Blue е само за програма вълна и при пране и при сушене.

Понеже питаше за термопомпата - освен че щади дрехите повече от която и да е безтермопомпена, спестява и ток, няма нужда от по-сериозен кабел за ток - този от контакта до таблото.

# 449
  • Мнения: 4
Ок, това за пуховете звучи кофти наистина. А само термопомпения модел на АЕГ ли има такъв филтър или и друг уред предлага такава технология?

Вижте, това за дългосрочна инвестиция на мен не ми звучи оптимистично. Колкото ставаме по-модерни толкова по-калпави уреди се правят. Приятел си купи пералня БОШ с 5 години гаранция като изръси 1000лв, като и той така "дългосрочно купуваше", което за съжаление се оказа 5 години и 2 месеца. Бая умни глави са я измислели малко след гаранция да издаде багажа, тъй като майсторите които викна му казаха, че била капсолована и било по-добре да купи нова.

Разликата в тока е незначителна. Тези 2кВт са за цял цикъл пране и сушене. Това не е уред, който бачка непрекъснато като бойлер, крушка или котлони, че да има сметка да ръсиш 500 кинта от горе.

Другото което ме гложди е, че миналата година от АЕГ даваха 5 години гаранция, а сега си е стандартната от 2 год.

Общи условия

Активация на акаунт