Избор на комбинирана пералня със сушилня

  • 262 475
  • 1 506
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 12 006
Иноксовите уреди винаги са по-скъпи заради цвета си, а тези които наистина са инокс /не само да са боядисани сиво/ са още по-скъпи, заради материала. Аз бих заложила на термопомпа. Все пак повече ме интерсува външния вид на дрехите отколкото на сущилнята. Инокс мога да си я направя и с 1 спрей за боядисване.

# 586
  • София
  • Мнения: 451
На мен ще ми трябва комбиниран уред за пълно вграждане. Спряла съм се на AEG L61470WDBI. Ако някой я има, моля за коментар.
Четох, че сигналът за край на програмата бил неспирен неприятен звук; че не може да се отвори вратичката, ако човек се сети да мушне някоя забравена дреха впоследствие, а пък при край на програмата от съображения за сигурност се изчаква повече от минута преди да можеш да отвориш (Бош примерно си имат мигновено магнитно отваряне). Това вярно ли е? Също така при отложен старт какво се задава - час за началото на програмата или за края? Не ми стана ясно и има ли кратка програма едновременно за пране и сушене? Имам предвид да сложа само 4-5 неща, които бързо да изпере и изсуши примерно в рамките на час, без допълнителни настройки.

# 587
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз писах и в темата само за сушилните по погрешка, но да споделя опит и да попитам и тук:

Новите АЕГ-та имат ли функция да си мерят прането и да изписват нещо ако е повече от капацитета на програмата за сушене? Моята е за 6 кг и все се чудя дали не съм я препълнила. Сега специално я дебнах да извадя дрехите веднага след като свърши програмата и са адски намачкани.

Моята е комбинирана АЕГ ето такава, но въпреки това ми се струва недопустимо дрехите да излизат чак толкова намачкани.

И дънките и хавлиената кърпа съм ги "поопънала" за снимката:
Скрит текст:



Друго, което не ми харесва е, че след сушилнята дрехите миришат все едно са взети от магазин за дрехи втора употреба, няма и следа от омекотителя или праха за пране.

Medy, моята не е точно като показаната, но да отговоря, понеже пак е АЕГ:
- звукът след край на прогамата е биийпкане през определен интервал от време, спира след минута-две дори и да не реагираш
- когато съм ползвала функцията пране се е случвало да допълня със забравена дреха без проблем, за цял цикъл със сушене не ми се е случвало
- след сушене наистина има период на изчакване преди да се отвори вратата и по-добре, аз днес се изгорих на барабана при вадене на дрехите

По другите ти въпроси нямам информация.

# 588
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Много е странно това, което описваш. Аз нямам сушилня, сестра ми има, но съм забелязала, че дрехи от племенницата, които ми е дала месеци след последното пране още миришат на омекотителя, с който са прани. Такова мачкане също не бих изтърпяла, ютия не ползвам почти никога, а това няма как да го облечеш, без да го изгладиш...

# 589
  • София
  • Мнения: 6 010
А де, и на мен ми е странно, надявам се да не правя нещо като хората. Мисля, че не я пълня с повече от 6 кг сухи дрехи, но... А и програмата си е дълга - над 5 часа и половина!
Надявам се да се включи някой с акъл.

# 590
  • France
  • Мнения: 726
А де, и на мен ми е странно, надявам се да не правя нещо като хората. Мисля, че не я пълня с повече от 6 кг сухи дрехи, но... А и програмата си е дълга - над 5 часа и половина!
Надявам се да се включи някой с акъл.
Намали температурата и времето- 5,5 часа е много.
Днес взех LG. Ще споделя по- късно.

# 591
  • София
  • Мнения: 12 006
Звукът би следвало да има опция да се изкл. Дрехите от снимките - колко време след края на програмата са извадени?

# 592
  • София
  • Мнения: 6 010
писи-миси, това е дължината на програмата за пране + сушене. Не ми даде да намаля още.

₪₪₪ Afrodita ₪₪₪, веднага след като вратичката се отключи извадих дрехите. На снимките са още топли.

Веднага пуснах и втора пералня, но понеже имаше една блуза, която не става за сушене я извадих след прането и чак тогава пуснах програма за сушене. Положението беше значително по-добро откъм гънки. Не намирам никаква логика, но факт.

# 593
  • Мнения: 11
А де, и на мен ми е странно, надявам се да не правя нещо като хората. Мисля, че не я пълня с повече от 6 кг сухи дрехи, но... А и програмата си е дълга - над 5 часа и половина!
Надявам се да се включи някой с акъл.
Намали температурата и времето- 5,5 часа е много.
Днес взех LG. Ще споделя по- късно.
Какво lg взема,пиши като го изпробваш,как е,дали е шумно и т.н.

# 594
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 013
Висока ти е Т на сушене, затова излизат толкова намачкани, също зависи и какво количество са!

ЛГ, не са особено шумни 😀.

# 595
  • София
  • Мнения: 11 977
Лаленце, заради такова мачкане спрях да ползвам функцията сушене на памук. Всичко излизаше като сдъвкано.
Сега на програма памук суша само халатите за баня всичко останало на програма за синтетика.

И чакам с нетърпение да се развали уредът, за да си взема отделни.

# 596
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
писи-миси, това е дължината на програмата за пране + сушене. Не ми даде да намаля още.

₪₪₪ Afrodita ₪₪₪, веднага след като вратичката се отключи извадих дрехите. На снимките са още топли.

Скрит текст:
Веднага пуснах и втора пералня, но понеже имаше една блуза, която не става за сушене я извадих след прането и чак тогава пуснах програма за сушене. Положението беше значително по-добро откъм гънки. Не намирам никаква логика, но факт.


Значи не са намачкани от много стоене. Обикновено се намачкват, ако стоят вътре дълго време след приключване.
Може да пробваш да ги сушиш на програма, която е с по-ниски градуси и да слагаш по-малко дрехи. Колкото повече място имат, толко по-малко се мачкат. Явно наитина на комбинираните уреди им е проблем по-малкия барабан, в сравнение с отделна сушилня, но няма как да е по-голям заради тежестите на пералнята.

# 597
  • София
  • Мнения: 11 977
По-големият проблем при моя комбиниран уред е центрофуга на адски обороти, която се включва след стартиране на сушенето на програма памук. Тя мачка жестоко дрехите, които не успяват да се поизпънат при последващото въртене на барабана.
Затова и не я използвам вече.

# 598
  • София
  • Мнения: 12 006
По-големият проблем при моя комбиниран уред е центрофуга на адски обороти, която се включва след стартиране на сушенето на програма памук. Тя мачка жестоко дрехите, които не успяват да се поизпънат при последващото въртене на барабана.
Затова и не я използвам вече.
Това нормално ли е за комбинираните уреди? Не виждам логика да си затопля барабана и дрехите, докато върти центрофугата. Какъв модел е? Това е предпоставка за много намачкване /като на горните снимки/. Може да пробвате да пуснете първо само пералня и като свърши, да стартирате сушилнята, все едно са отделни уреди.

# 599
  • София
  • Мнения: 11 977
Тогава пак се включва гадната центрофуга.
Хотпойнт Аристон е, на 6 години. Всеки момент я чакам да умре.

Общи условия

Активация на акаунт