Избор на комбинирана пералня със сушилня

  • 262 461
  • 1 506
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 11 574
Следя, че и аз ще скачам на тази пералня. Сега правим ел инсталацията и пратих каквото си писала на техника, ако трябва пак да кърти ще иска да ме убие..
Няма да кърти. едно такова би следвало да свърши работа:
https://www.technopolis.bg/en/Distribution-panels/Distribution-p … -WP-230W/p/871700

Тук PAV1 може да помогне повече.

# 646
  • Мнения: X
Следя, че и аз ще скачам на тази пералня. Сега правим ел инсталацията и пратих каквото си писала на техника, ако трябва пак да кърти ще иска да ме убие..
Няма да кърти. едно такова би следвало да свърши работа:
https://www.technopolis.bg/en/Distribution-panels/Distribution-p … -WP-230W/p/871700

Тук PAV1 може да помогне повече.

Да разбрахме се вече Simple Smile Сега до колкото разбирам за да не прави дрехите на салата като суши трябва да са само от еднотипни материи така ли? Аз защото пера като истниски мъж всичко в едно, няма бяло няма цветно няма вълна няма памук всичко под ножа

# 647
  • София
  • Мнения: 6 010
Точно така - еднакви материи и малко количество за да имат място да се разпъват, че иначе става като на снимките, които съм показвала по-назад в темата.

# 648
  • Мнения: X
Значи, както си мислех. Пускам си всичко както досега и преди сушенето вадя ризи и панталони, които се плясват лесно на простора, а в сушенето да се въртят чорапи, гащи и спортните дрехи Simple Smile

# 649
  • Мнения: 2 104
Аз споделих вече, всичко излиза толкова намачакано, че ми сте стъжва. Номерът е само при пране да се натиска бутонът против намачкаване и да се извадят възможно най-бързо, а при сушене да са по-малко дрехите.
И за мен е много удобен бутонът за сушене с избор на минути - 15, 20 и т.н.

# 650
  • София
  • Мнения: 451
Точно така - еднакви материи и малко количество за да имат място да се разпъват, че иначе става като на снимките, които съм показвала по-назад в темата.
Госпожа Лаленце, да разбирам, че онзи ужасен ефект, показан на снимките се е получил от твърде много дрехи наведнъж, т.е. ако сложа малко количество, всичко ще е наред.

# 651
  • Burgas
  • Мнения: 503
petiaivanov,понеже сте дали много подробно описание на уреда,имам въпрос към вас относно габаритите-в сайта са дадени размери,но понеже имам намерение да сложа машината в кухнята и ме интересува дълбочината й. По документи е дадено 66 см.-бихте ли измерили колко е реално.Благодаря предварително!

# 652
  • София
  • Мнения: 6 010
Точно така - еднакви материи и малко количество за да имат място да се разпъват, че иначе става като на снимките, които съм показвала по-назад в темата.
Госпожа Лаленце, да разбирам, че онзи ужасен ефект, показан на снимките се е получил от твърде много дрехи наведнъж, т.е. ако сложа малко количество, всичко ще е наред.

Все още не съм успяла да намеря правилната формула да не се мачкат. При нас пълният хубаво барабан е точно с 6 кг сухи дрехи, колкото е и капацитетът на сушилнята. Явно уредът не се справя добре с тях.
Пробвах няколко различни варианта и има лек ефект, но дрехите пак са мнооого намачкани. Простирам на простора напоследък защото е хубаво времето, не са така намачкани и си миришат на омекотител.

Иначе това, което пробвах е да пускам отделно пералня, после вадя дрехите в леген, връщам ги една по една в барабана с леко изтръскване и разпъване, после пускам сушилня. Пробвах да слагам повече омекотител... До момента не съм видяла "вълшебството" на сушилнята, за което всички говорят.

Според мъжа ми това, че сме взели уред без термопомпа не би трябвало да оказва влияние, защото дрехите си излизат сухи. Той не вижда логика термопомпата да глади дрехите, не знам.

# 653
  • Мнения: X
Точно така - еднакви материи и малко количество за да имат място да се разпъват, че иначе става като на снимките, които съм показвала по-назад в темата.
Госпожа Лаленце, да разбирам, че онзи ужасен ефект, показан на снимките се е получил от твърде много дрехи наведнъж, т.е. ако сложа малко количество, всичко ще е наред.

Все още не съм успяла да намеря правилната формула да не се мачкат. При нас пълният хубаво барабан е точно с 6 кг сухи дрехи, колкото е и капацитетът на сушилнята. Явно уредът не се справя добре с тях.
Пробвах няколко различни варианта и има лек ефект, но дрехите пак са мнооого намачкани. Простирам на простора напоследък защото е хубаво времето, не са така намачкани и си миришат на омекотител.

Иначе това, което пробвах е да пускам отделно пералня, после вадя дрехите в леген, връщам ги една по една в барабана с леко изтръскване и разпъване, после пускам сушилня. Пробвах да слагам повече омекотител... До момента не съм видяла "вълшебството" на сушилнята, за което всички говорят.

Според мъжа ми това, че сме взели уред без термопомпа не би трябвало да оказва влияние, защото дрехите си излизат сухи. Той не вижда логика термопомпата да глади дрехите, не знам.

Термопомпата позволява сушене при по-ниска температура, което има логика да намалява мачкането.

# 654
  • София
  • Мнения: 6 010
Не знам и аз...

Някой може ли да се похвали с комбиниран уред, които да не му мачка дрехите на пълен капацитет на програмата?

# 655
  • Мнения: X
Не знам и аз...

Някой може ли да се похвали с комбиниран уред, които да не му мачка дрехите на пълен капацитет на програмата?

На пълен капцитет на пране няма как да не ги смачка, вече го писаха няколко човека.

# 656
  • София
  • Мнения: 6 010
Написала съм пълен капацитет на програмата. Демек ако тя поема до 4 кг сухо пране толкова да се напълни барабана, не по-малко.

# 657
  • Мнения: 11 574
petiaivanov,понеже сте дали много подробно описание на уреда,имам въпрос към вас относно габаритите-в сайта са дадени размери,но понеже имам намерение да сложа машината в кухнята и ме интересува дълбочината й. По документи е дадено 66 см.-бихте ли измерили колко е реално.Благодаря предварително!
Да, толкова е. Предвидете си и един-два сантиметра резерв от всякъде, за да може въздухът свободно да циркулира. Спазвайте препоръчителния наклон за монтаж на маркучите. Пералнята тежи 100 кг и хич не е лесна за местене.
При мен не ги мачка, може би защото не ползвам "екстра сухи"....знам ли вече.....

# 658
  • София
  • Мнения: 2 298
Според мъжа ми това, че сме взели уред без термопомпа не би трябвало да оказва влияние, защото дрехите си излизат сухи. Той не вижда логика термопомпата да глади дрехите, не знам.
Да, термопомпата не ги глади, но и не ги мачка при сушене толкова, колкото ги мачкат сушилните без термопомпа.
Някой по-назад беше описал технологията на работа на термопомпата, което обяснява защо мачка по-малко.
Аз пера, комбинирано със сушене, на програма памук и памучни и синтетични артикули. Слагам темп. на 40 градуса. Нито нещо ми се е свило от синтетиката, нито се е развалило.

# 659
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Аз също пера всичко на програма за памук и нищо не ми се свива, но сушенето предполагам е различно. И все пак мислех, че по-скоро памукът се свива, а не синтетиката, поне при пране такива са ми наблюденията Rolling Eyes Обърках се напълно Crazy

Общи условия

Активация на акаунт