Избор на комбинирана пералня със сушилня

  • 262 567
  • 1 506
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 2 298
Благодаря ти,nati_nat,добре се е получило!Само,че като гледам ,ти имаш предишната версия на уреда,която май е 62 см.по спесификация,а тази,която в момента се намира по магазините е 66 см-продължавам да умувам,но май няма ка да я наместя в кухнята,без да стърчи от някъде...
Плотовете на Икеа са дълбоки 63.5 см.
На този уред ето тук в спецификациите  се вижда, че дълбочината е 63 см. Значи няма драма.
https://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines%26Dryers/Washing- … L9WBC61B/p/687496

# 736
  • Мнения: X
Благодаря ти,nati_nat,добре се е получило!Само,че като гледам ,ти имаш предишната версия на уреда,която май е 62 см.по спесификация,а тази,която в момента се намира по магазините е 66 см-продължавам да умувам,но май няма ка да я наместя в кухнята,без да стърчи от някъде...
Плотовете на Икеа са дълбоки 63.5 см.
На този уред ето тук в спецификациите  се вижда, че дълбочината е 63 см. Значи няма драма.
https://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines%26Dryers/Washing- … L9WBC61B/p/687496

Колко трябва да е дълбок плота за да може да се затвори с вратичка отпред?

# 737
  • Мнения: 40 857
Колко трябва да е дълбок плота за да може да се затвори с вратичка отпред?

70 см според мен е абсолютният минимум:
- пералня 66
- 1 см резерв до стената (не може да опира все пак. Според мен е добре да са и 2 см, защото пералнята може и да се попремести от вибрациите, а и маркучите да са свободни)
- 2 см вратичка
- 1 см надвес на плота
________________
70 см.

# 738
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз понеже оревах форума, че уредът ми изкарва дрехите ужасно намачкани се чувствам длъжна да го оправдая.
Днес най-накрая нацелих правилната формула, с която даже памучните тениски на мъжа ми излязоха готови за прибиране в гардероба, почти идеално изгладени.

На първата снимка пералнята беше пълна до горе, а на втората извадих част от дрехите и пуснах полупълен барабан на програма за синтетика. Много съм доволна! И гадната миризма на дрехи от магазин втора употреба я няма Simple Smile

Скрит текст:


# 739
  • София
  • Мнения: 2 298
Колко трябва да е дълбок плота за да може да се затвори с вратичка отпред?

70 см според мен е абсолютният минимум:
- пералня 66
- 1 см резерв до стената (не може да опира все пак. Според мен е добре да са и 2 см, защото пералнята може и да се попремести от вибрациите, а и маркучите да са свободни)
- 2 см вратичка
- 1 см надвес на плота
________________
70 см.
Капакът на пералнята при нас опира до стената, маркучите са по-навътре и за тях не е необходимо да се предвижда място. Уредът си идва с едни специални вибрационни подложки и те ако се сложат както трябва, не трябва да има никакво изместване.
Но дръжката на люка стърчи извън дадените сантиметри дълбочина, а тя зависи от модела и трябва да се прецени конкретно.
Във всички случаи уреди, които не са за вграждане не трябва да стоят в затворен шкаф докато работят, това вече не помня къде го четох.

# 740
  • Мнения: 2 114
Скоро не бях ползвала функция сушене, толкова ли е шумна, едно бучене се чува...добре, че е в отделно помещение. Дразнещо е.

# 741
  • Мнения: 40 857
Според мен вибрираща маса да се опира в стена е лошо решение и предпочитам подсигуряване.
Има и друго. Иван има малка кухня, респективно криза за плотове. И ако си сложи нормален плот 60 см като нареди кафеварки, тостери, кутии за хляб, микровълнови и каквото там, пред тях остава около педя място. Т.е. нещо като нищо. Но ако вземе и си сложи плот 75 или даже 80 см хем за пералнята ще има бол място, хем въпреки разните джаджи пред тях ще има по 40-50 см широка празна зона, достатъчна за рязане, бъркане, месене и т.н. С други думи, един нестандартно широк плот дава много удобства. Да не говорим колко повече ще събират шкафовете.

# 742
  • Мнения: 11 605
Скрит текст:
Колко трябва да е дълбок плота за да може да се затвори с вратичка отпред?

70 см според мен е абсолютният минимум:
- пералня 66
- 1 см резерв до стената (не може да опира все пак. Според мен е добре да са и 2 см, защото пералнята може и да се попремести от вибрациите, а и маркучите да са свободни)
- 2 см вратичка
- 1 см надвес на плота
________________
70 см.
Капакът на пералнята при нас опира до стената, маркучите са по-навътре и за тях не е необходимо да се предвижда място. Уредът си идва с едни специални вибрационни подложки и те ако се сложат както трябва, не трябва да има никакво изместване.
Но дръжката на люка стърчи извън дадените сантиметри дълбочина, а тя зависи от модела и трябва да се прецени конкретно.
Във всички случаи уреди, които не са за вграждане не трябва да стоят в затворен шкаф докато работят, това вече не помня къде го четох.
[/quote]
В моята не видях да има такова нещо. Rolling Eyes Как изглеждат?

# 743
  • Мнения: 2 114
И моята няма подложки против вибрация.

# 744
  • Мнения: 11 605
На моята не й трябват такива подложки, защото е на равна и твърда основа, но в нея нямаше такива неща. Вътре бяха тапите за дупките от транспортните болтове, маркучите и един ключ за нивелиране на крачетата.

# 745
  • Мнения: 2 114
Госпожа Лаленце, в доста добър вид излязоха и моите дънки от програмата 3 кг за 3 часа, всичко което пуснах беше памук и почти няма следи от намачкано. Но ще пробвам само за сушене програмата с триъгълничето, явно е по-щадяща.
А и тествах сушене на памук еко програма от 3 часа и 33 минути първоначално, ги намали на 59 минути, излязоха напълно сухи всички памучни дрехи, а и не бяха намачкани. Но и изобщо не беше пълен барабана.

# 746
  • София
  • Мнения: 2 298
Скрит текст:
Колко трябва да е дълбок плота за да може да се затвори с вратичка отпред?


70 см според мен е абсолютният минимум:
- пералня 66
- 1 см резерв до стената (не може да опира все пак. Според мен е добре да са и 2 см, защото пералнята може и да се попремести от вибрациите, а и маркучите да са свободни)
- 2 см вратичка
- 1 см надвес на плота
________________
70 см.
Капакът на пералнята при нас опира до стената, маркучите са по-навътре и за тях не е необходимо да се предвижда място. Уредът си идва с едни специални вибрационни подложки и те ако се сложат както трябва, не трябва да има никакво изместване.
Но дръжката на люка стърчи извън дадените сантиметри дълбочина, а тя зависи от модела и трябва да се прецени конкретно.
Във всички случаи уреди, които не са за вграждане не трябва да стоят в затворен шкаф докато работят, това вече не помня къде го четох.
В моята не видях да има такова нещо. Rolling Eyes Как изглеждат?
[/quote]
Нещо като ленти бяха, този, който я монтира, вече не помня дали ги сложи отпред и отзад или от двете страни ???

# 747
  • Мнения: 4 936
и аз нямах такива - za AEG 9 серия иде реч, нали?

# 748
  • Мнения: 6 290
Както вече са писали тези размери не включват люковете. Ако каналът е направен в съседен шкаф не се изисква място за тръби.
Ivane, мебелистът ти трябва да сметне какви да са габаритите на нишата. Имай предвид, че тая врата ще я държат панти и трябва той да избере правилния модел! Частта на пантата, която се монтира в нишата заема място и не трябва да се слага така, че да препречва пътя на отваряне на чекмеджето за препарата. Освен това цокъла долу трябва да ти е на щипки, с магнити, панта някаква и т.н., за да си почистваш филтрите!

# 749
  • София
  • Мнения: 2 298
и аз нямах такива - za AEG 9 серия иде реч, нали?

Да, обаче те са май няколко модела. Нашата я купихме миналия октомври, сега вече я няма, виждам по онлайн магазините друг модел.
Дописвам, изнамерих едно от ръководствата, тези на човешките езици не знам къде съм ги замотала. Но пускам снимка за монтажа от това ръководство, значи четири ленти са били.

Последна редакция: пн, 22 окт 2018, 18:13 от nati_nat

Общи условия

Активация на акаунт