Избор на комбинирана пералня със сушилня

  • 262 702
  • 1 506
  •   1
Отговори
# 915
  • София
  • Мнения: 12 006
Зависи от сушилнята. Една приятелка редовно пуска заедно пер+суш /няма чаршафи с пликове/ и си излизат сухи и не намачкани.

# 916
  • Мнения: 40 913
Зависи от сушилнята. Една приятелка редовно пуска заедно пер+суш /няма чаршафи с пликове/ и си излизат сухи и не намачкани.

По-скоро е заради вида на чаршафите. И най-златната перланя не може да гарантира, че нещо няма да влезе в друго, да се усуче и т.н.

# 917
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Зависи от сушилнята. Една приятелка редовно пуска заедно пер+суш /няма чаршафи с пликове/ и си излизат сухи и не намачкани.

И аз пера само така.
Това ми е най-голямото предимство на комбо уредите - слагам мръсни дрехи, вадя изпрани и сухи.
Не я тъпча и препълвам и всичко е ок.
Пликовете ми са с тик-так копчета, нищо не влиза вътре, като ги закопчея.

# 918
  • София
  • Мнения: 1 355
Аз пък не пера така, защото излизат сухи, ама като сдъвкани, няма гладене после. Ще опитам с по-празна пералня.
На мен проблемът ми е следният. Имам комбинирана AEG с голям барабан. Мога да контролирам градуси и обороти за пране. За сушене мога да избирам между памук, синтетика и вълна и време за сушене. БИих искала да видя някъде на какви температури и обороти се извършва сиушенето, но не откривам нито по дисплея, нито в инструкциите. Някакви идеи?

# 919
  • София
  • Мнения: 38 489
Така.
Пералнята беше с тъмни дрехи, предимно детски.
Никога не я пълня догоре. Това си го имам като навик от преди.
Съответно си изсуши нормално, тук- там има смачкани дънки.
С две думи - доволна съм. Заредих, излязох, цял ден бях по работа и вечерта - готово.
Единственото, което ме дразни е, че не мирише на пране.

# 920
  • Мнения: 2 043
Така.
Пералнята беше с тъмни дрехи, предимно детски.
Никога не я пълня догоре. Това си го имам като навик от преди.
Съответно си изсуши нормално, тук- там има смачкани дънки.
С две думи - доволна съм. Заредих, излязох, цял ден бях по работа и вечерта - готово.
Единственото, което ме дразни е, че не мирише на пране.
А аз си мислех, че само моите не миришат, като съм с отделна сушилня AEG. Но е забранено да се слага омекотител....
Между другото старата комбинирана Канди си сушеше и си миришеше на пране.

# 921
  • София
  • Мнения: 38 489
Купих кърпички и ще пробвам.
Знам, че не е много хигиенично😁, обаче понякога в детската стая дрехите се смесват и аз се сещам по някое време да ги подредя. Та си ги душа - кое мирише на чисто и кое - не. Сега се обърквам.

# 922
  • Мнения: 2 043
Free Agent, какви са тези кърпички? От къде се купуват

# 923
  • София
  • Мнения: 38 489
DM Denkmit

# 924
  • Мнения: 11 621
Аз пък не пера така, защото излизат сухи, ама като сдъвкани, няма гладене после. Ще опитам с по-празна пералня.
На мен проблемът ми е следният. Имам комбинирана AEG с голям барабан. Мога да контролирам градуси и обороти за пране. За сушене мога да избирам между памук, синтетика и вълна и време за сушене. БИих искала да видя някъде на какви температури и обороти се извършва сиушенето, но не откривам нито по дисплея, нито в инструкциите. Някакви идеи?
Модел?

# 925
  • Мнения: 4 208
Извинете, не разбрах за какво се използват тези кърпички в сушилнята?

# 926
  • София
  • Мнения: 12 006
За да ти ароматизрат прането. Ама ако от перилния препарат остава аромат и при сушене, то трябва да се внимава с аромата на кърпичките, за да не се получи гадна миризма при смесването.

# 927
  • Мнения: 4 208
За да ти ароматизрат прането. Ама ако от перилния препарат остава аромат и при сушене, то трябва да се внимава с аромата на кърпичките, за да не се получи гадна миризма при смесването.

Ясно, разбрах, благодаря за инфото!

# 928
  • София
  • Мнения: 1 355
Аз пък не пера така, защото излизат сухи, ама като сдъвкани, няма гладене после. Ще опитам с по-празна пералня.
На мен проблемът ми е следният. Имам комбинирана AEG с голям барабан. Мога да контролирам градуси и обороти за пране. За сушене мога да избирам между памук, синтетика и вълна и време за сушене. БИих искала да видя някъде на какви температури и обороти се извършва сиушенето, но не откривам нито по дисплея, нито в инструкциите. Някакви идеи?
Модел?

AEG L 87695 WD

# 929
  • Мнения: 11 621
Аз пък не пера така, защото излизат сухи, ама като сдъвкани, няма гладене после. Ще опитам с по-празна пералня.
На мен проблемът ми е следният. Имам комбинирана AEG с голям барабан. Мога да контролирам градуси и обороти за пране. За сушене мога да избирам между памук, синтетика и вълна и време за сушене. БИих искала да видя някъде на какви температури и обороти се извършва сиушенето, но не откривам нито по дисплея, нито в инструкциите. Някакви идеи?
Модел?

AEG L 87695 WD
Сушенето при серия 8 е при 54 градуса, за оборотите не знам (може би 400?).

Общи условия

Активация на акаунт