Избор на комбинирана пералня със сушилня

  • 262 479
  • 1 506
  •   1
Отговори
# 990
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Скрит текст:
Дълбочината на шкафовете се определя от плота. Има професионални плотове по 70 см.
Пералните също са с различна дълбочина/размери, които се определят основно от кг пране/сушене.
Съобразете при покупката/проекта двете дълбочини (на шкафовете и на уреда).
Всички връзки - ЕЛ, мръсна и чиста вода трябва да са предвидени в страни от пералнята, а не отзад. Така също се спестява някой см.
Моята е доста напред, защото е 67 см дълбочина, но е за 13 кг пране и 8 кг сушене. Едното за сметка на другото...
Много благодаря за полезното инфо... Проблемът е че пералнята-сушилня ще трябва да я вземем преди ремонта... и след това да мислим как да я впишем най-добре в пейзажа... Иска ми се по-голям уред да вземам този път... кг пране/сушене.
То, принципно, дали уредите ще са налични преди ремонта или ще сте се ориентирали само по картинка, ще коментирате габаритите с консултанта на мебелната фирма, която ще ви прави кухнята. Ще стигнете заедно до решения кое, къде и как ще се сложи. Спокойно, обикновено консултантите са добре ориентирани, а и има специална тема тук (във форума) за ремонти на кухни. Там момичетата са направо факири, ще Ви посъветват без проблем.
Благодаря... за отделеното време... Весели празници...

# 991
  • София
  • Мнения: 107
Да попитам... Налага се да вземем комбиниран уред пералня със сушилня (не за вграждане)... по-нататък във времето предстои да правим ремонт на кухнята... Обикновената пералня-сушилня по този начин ли се поставя само... доста напред идва от линията на шкафовете, което никак не ми харесва... Трябва ли да търся по-малък размер на уреда, за да е на една линия с шкафовете...
(снимките са произволни от нета)
Имай предвид, че размерите дадени в спецификациите са относителни. Според тях нашата комбинирана трябваше да се събере в шкафа на дълбочина, че дори да има сантиметър, два, но на практика отзад опира в контакта, а отпред има изпъкнал капак със стърчаща дръжка, която не позволи да върнем вратичката на мястото. Освен това шкафа може да се укрепи само отзад, защото отпред пречат вратичките на филтъра и за препаратите.
Скрит текст:

# 992
  • Мнения: 4 206
Да, за това контактите се слагат отстрани. И още нещо важно - някой сантиметър във височина резерва за нивелирането.
При мен така се оказа, че не ми стига половин сантиметър за AEG-то с термопомпа.
Уж всичко беше измерено, уточнено, ама пустия хоризонтал хич го няма.

# 993
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Имай предвид, че размерите дадени в спецификациите са относителни. Според тях нашата комбинирана трябваше да се събере в шкафа на дълбочина, че дори да има сантиметър, два, но на практика отзад опира в контакта, а отпред има изпъкнал капак със стърчаща дръжка, която не позволи да върнем вратичката на мястото. Освен това шкафа може да се укрепи само отзад, защото отпред пречат вратичките на филтъра и за препаратите.
Скрит текст:
Благодаря... вашата пералня стои много по-добре от примерните снимки...

# 994
  • Мнения: 2
Здравейте!Аз също съм на път да си купувам пералня със сушилня и се двоумя между AEG и Samsung като не знам Samsung дали имат термопомпа. Въпроса ми е дали някой може да ми каже как стоят нещата с влагата заради сушилнята и трябва ли да се прави специален отвод за топлият въздух или при по новите модели въздуха се превръща във вода и се събира в някакъв съд
 а може би водата се изхвърля в канализацията.Досегашните ми перални бяха Siltal и в момента съм със Samsung 7kg. от която съм много доволна но ми се иска да си взема пералня със сушилня заради трудното изсъхване на дрехите през зимата.За мен влагата и мухала са голям проблем и бих искала някой с повече опит да си каже мнението по този въпрос!

Последна редакция: пт, 28 дек 2018, 20:45 от tornado_dama

# 995
  • София
  • Мнения: 107
Самсунг нямат с термопомпа. 90% от комбинираните се отвежда водата в канала, останалите имат тава за събиране на водата. Не знам да има такива с въздуховод. Проблем с влага не съм усетила. Една идея остатъчна има при отваряне веднага след сушене, но не е като да излиза пара.

# 996
  • Мнения: 2 104
Става много топло в помещението, защото все пак се нагрява уредът за доста време. Поне в моето е така, може би защото е малко, вътрешно помещение. Не трябва никакъв въздуховод, всичко отива в канала.

# 997
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Тези от вас които са си закупили AEG с термопомпата преди година или повече, някакви дефекти или проблеми до сега?

# 998
  • Мнения: 2 104
За толкова кратко време не ми се вярва някой да изреве. Поне моите уреди АЕГ /някои от тях ползвам ежедневно вече 12 години/ за първи път ми създадоха проблем на 7-8 година.

# 999
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Да, но масовото схващане е, че новите не са като старите Twisted Evil

# 1 000
  • Мнения: 2
Честита нова година на всички и много благодаря за отговорите!А като качество какво ви е мнението между AEG и Samsung!

# 1 001
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Пералнята ми умря... по-рано от предвиденото Wink след 15-годишна вярна служба... Сега трябва бързо да си взема комбиниран уред до 900 лв. +/- 100 лв. Предложете ми моля, най-доброто за тези парички... Разглеждам и темата (харесах си един модел на Самсунг, но не го предлагат вече по магазините), ще гледам и сайтовете за техника...

# 1 002
  • София
  • Мнения: 1 355
Защо не погледнете и Техновижън? Продават уреди с транспортни дефекти и гаранция. Моята АЕГ е оттам, а дефектът й беше лека драскотина отпред. Преди няколко години, когато аз купувах, продаваха само АЕГ и Сименс, но с по-ниски цени в сравнение с останалите. Имам и други неща от там и съм доволна.

# 1 003
  • София
  • Мнения: 38 431
Моето Канди е към 890 редовна цена. Назад съм дала точния модел.

# 1 004
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Моето Канди е към 890 редовна цена. Назад съм дала точния модел.
Това е една от пералните, които харесах... прочетох и постовете ви за нея...

Общи условия

Активация на акаунт