Избор на комбинирана пералня със сушилня

  • 261 513
  • 1 506
  •   1
Отговори
# 1 140
  • Мнения: 2 450
А другите по колко горят някъде май срещнах за АЕГ-то ли беше към 6 а останалите колко горят?
Исках също така да питам ако се купи уред от чужбина ще му признаят ли гаранцията тук. Чудя се дали да търсим някой модел от чужбина уж за по качествен. Някой мислил ли е за такава опция?

# 1 141
  • Мнения: 11 444
Всеки уред си има енергиен етикет. А уредът от чужбина ако се счупи какво ще го правите? Не знам защо си мислите, че тук всичко е скапано, а от чужбина е китка невиждана.

# 1 142
  • София
  • Мнения: 11 943
Преди девет години поживях за кратко в Канада. Тогавашната сушилня бе 100 пъти по-добра от сегашната АЕГ.
Та разбирам идеята, но наистина не винаги е добра идея да си вземеш машинка от друг континент.

# 1 143
  • София
  • Мнения: 1 354
Преди девет години перях с едно Zanussi, купено в средата на 90-те от Илиянци, което работИ безупречно 20-тина години. Много се съмнявам, че който и да е съвременен уред, купен от където и да е, ще изкара толкова. Така че нищо не е това, което е било.

# 1 144
  • Мнения: 40 310
Така че нищо не е това, което е било.

То не е и нужно според мен. По мои наблюдения уреди, изкарващи над 10 години, морално остаряват, ама понеже си работят и нищо им няма, човек не си купува нещо ново и модерно.

# 1 145
  • Мнения: 2 687
какво значи морално? нали си пере... аз имам щото дилема по темата - пералня на 16 г., трака само при центрофуга, иначе пере, както винаги досега, пере си... та се чудя да взимам ли нов уред или да я чакам да се развали...

за lg бях чела, че гаранционното им е много зле... не помня точно

# 1 146
  • Мнения: 40 310
какво значи морално?

Значи, че пере, ама харчи много ток, много вода, друса и трака, шумна е, с по-малък барабан и мачка дрехите и т.н.

# 1 147
  • Мнения: 2 033
какво значи морално?

Значи, че пере, ама харчи много ток, много вода, друса и трака, шумна е, с по-малък барабан и мачка дрехите и т.н.
Абе незнам...
След 16 г. ползване на комбинирана Канди, която дадох работеща на сина ми Simple Smile, купих АЕГ отделно пералня и отделно сушилня с термопомпа. / Над 2000 лв.../
Ами като центрофугира АЕГ-то, чак вратата на пералното и хола вибрират. Ужас е. Та се принудих да пускам програмите на режим db без центрофуга и накрая пускам ръчно центрофуга на 60 или 800 оборота. Вчера пуснах на 1300 и вибрациите се усещаха в коридора. /Пералнята е с горно зареждане, най-скъпия им модел/. Идва ми да я изхвърля направо, ама нямам място за отваряща се отпред Sad

# 1 148
  • Мнения: 40 310
Нещо не е нивелирана. Моето АЕГ - комбинирана си центрофугира на 1600 оборота с едно съвсем приемливо бръмчене и никакви вибрации.

# 1 149
  • Мнения: 11 444
Вижте нивелацията.  Ако нямате нивелир, сложете едно топче отгоре в центъра и вижте на къде ще се изтъркаля. После и в краищата.

# 1 150
  • Мнения: 2 033
Вижте нивелацията.  Ако нямате нивелир, сложете едно топче отгоре в центъра и вижте на къде ще се изтъркаля. После и в краищата.
Ще сложа, мерси!

# 1 151
  • София
  • Мнения: 1 742
А транспортните болтове махнахте ли.

# 1 152
  • Мнения: 2 033
А транспортните болтове махнахте ли.
Махнати са. Досега не съм имала пералня с горно зареждане....може би просто са по-вибриращи

# 1 153
  • Мнения: 40 310
Досега не съм имала пералня с горно зареждане....може би просто са по-вибриращи

И аз не съм имала, но според мен би трябвало да е тъкмо обратното - при пералните с горно зареждане барабанът е захванат/лагеруван от двете страни, което е по-стабилна конструкция от захващането само от едната страна, както е при предното зареждане. Нещо не е наред с нивелирането, или с лагерите, или с балансиращите тежести и амортисьори.

# 1 154
  • Мнения: X
Точно обратно. Майка ми има с горно зареждане и повече вибрира та се бях интересувала. Оказва се че заради захващането от 2 страни на барабана всяка една вибрация веднага се предава на корпуса, докато при тези с предно дори и барабана в началото на ценрофугата да е по-нестабилен той се мести по-свободно заради захващането от само единия край (естествено това обаче е свързано с повече усилия върху самия лагер), освен това тези перални са по-тесни и по-високи и от там по-нестабилни. Предимството им е че са по-издържливи от към лагери защото тежеста е разпределена на 2 лагера. Също така качеството на изпиране е малко по-добро защото дрехите се трият от трите страни в барабана, докато при пералня с предно зареждане едната страна (отпред) е стъкло

Общи условия

Активация на акаунт