проблеми след месечен цикъл

  • 25 369
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 512
Имам проблем с който не мога да се справя вече доста време.Цикълът ми идва,минава и заминава и след края му при секс със съпругът ми той получава сърбеж и зачервяване по кожата на главичката.И почваме едни кремове и противогъбични всеки месец.Мен не ме сърби нищо и никъде ,бяло течение нямам само едно леко боцкане от време на време в десния яйчник.Оправям проблема с медикаменти ,но до следващия цикъл и пак наново.Сега взех тези новите таблетки Иделин белиема,ще взема и гелчето за миене,но дали пак ще се повтори същото,вече треперя всеки месец.Ако някой знае нещо по въпроса

# 1
  • Мнения: 4 711
На лекар ходихте ли?

# 2
  • Мнения: 4 624
Защо не правите секс с презерватив? Определено няма да има такива проблеми. Освен да отидеш на гинеколог, а мъжът ти на уролог, там най-сигурно ще намерят проблема.

# 3
  • Мнения: 512
Е  все с презерватив ли?Аз по-добре без секс да карам.А лекарката само пробва различни свещички бърху мен.

# 4
  • Мнения: 4 624
А гъбичките по-добре ли са от секс с презерватив?

# 5
  • Мнения: 512
Добре де,като са гъбички,защо все след цикъл.Памучни превръзки ползвам,отлична хигиена,памучно бельо   и пак същото.От къде се взимат.

# 6
  • София
  • Мнения: 860
Има една пяна за миене Гинексид, аз си се мия с нея вече 2-ра година и съм много доволна, имахме преди това и ние подобни проблеми. Може да те ползва дълго време, т.е. не е лекарство, но пази от гъбички и възпаления.

# 7
  • Мнения: 46 573
Не разбрах лекарката ти пускала ли ти е микробиология и ако да, какви бяха резултатите?

# 8
  • София
  • Мнения: 860
След цикъл се променя Ph-то на влагалището и ако има микроорганизми, избуяват  Sad
Иначе ти може да си само носител, без да имаш симптоми.
Аз цял живот се боря с тия гъби.

# 9
  • Мнения: 512
А знаеш ли как се променя PH-то,защото аз затова взех Иделин-а,защото правел PH-то кисело и влияе и на гъби и бактерии.

# 10
  • Мнения: 512
А тази пяна Гинексид като чета е нещо като гела на Иделин и силно се надявам,че едното или другото ще повлияят.

# 11
  • София
  • Мнения: 860
Ей това чета:

До по-ниската киселинност на влагалището могат да доведат и някои хорминални промени и физиологични процеси, като например месечния цикъл и бременността.

Предполагам, че средата става по-алкална, защото следва овулация и предполагаема бременност, и за да не умрат предполагаемите сперматозоиди, средата намалява киселинността си.
Би трябвало да помогнат измиващите пяни, Гинексидът е доста скъп, но стига за много време.

# 12
  • Мнения: 512
Гинексид го виждам онлайн 20 лв ,а на базата на ежемесечни разходи противогъбични и антибактериални тези 20 лв са капка в морето.

# 13
  • Мнения: 4 711
Не ми стана ясно дали и преди са ви били такива проблемите, ходила си ти на лекар, на теб са ти дали само да взимаш нещо, въпреки това остават тези проблеми ли? Ако имаш гъбички, само със свещички няма да се оправиш. Трябва и нещо вътрешно да се пие при продължителни проблеми. И за това ми каза лекарката ми, след като борихме гъбички няколко месеца, че проблема идва от червата. Тогава ограничих всякаква захар, тесто и т.н. Диета е нужна при такива проблеми, захарта, маята ги подхранват тези гадове. От друга страна, хубавото кисело мляко, чесъна действат обратното. Тогава минах на такива храни, зеленчуци, месо и т.н., изчистих тия гадове.
Също така и добър имуностимулатор. Имах кондиломи, лекарят ми изписа и имуностимулатор, една гъба е, четох, че и против гъби било хубаво.
Може би трябва да смените лекарката, отидете при друг, опишете проблема и така.

Аз също ползвам Гинексид, моята лекарка ми препоръча тази пяна, една опаковка ползвам половин година, къпя се два пъти на ден.

# 14
  • Мнения: 512
Не проблемът е сравнително от няколко месеца ,преди без проблем.Микробиология не са ми пускали.А за диетата,хляб не ям много,много отдавна,но пък сладко похапвам от време на време.Гинексида ще го взема още утре и дано той е панацеята.

Общи условия

Активация на акаунт