(Сф) 1-4 клас: 56-то СОУ vs 40-то СОУ (Люлин)

  • 24 796
  • 177
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 5 283
Каквооооо  #Crazy А са обявени само 5 + 1 класа, т.е. 5 целодневни класа по 24 деца... Започвам да се сдухвам много здраво...

Чудесна новина за занималнята. А казаха ли от кога почва? Приятелки с ами споделяли за началот от октомври, което мен лично ще ме затрудни особено много.

Има ли яснота за учителите и има ли възможност за "избор" на класна/съученици и т.н.?

# 31
  • Мнения: 1 404
Не питах откога почва занималнята, а и те не ми казаха изрично, че започва от Октомври.
Аз така или иначе съм планирала отпуската вместо на море, да я пазя за 15-ти септември...  Sunglasses

Класирането е на случаен принцип, аз специално питах, защото искаме да сме в един клас с едно момченце от градината.  Обясниха ни, че когат те си подават документи да кажат нашия входящ номер и отделно, когато им дадат на тях, аз да се обадя и да кажа, че с това дете, с този ВХ. Н искам да е моето. Нещо такова.
Съветвам те, да не чакаш още, ами още тази седмица да подадете документи.
Охранителят ни каза, че имало много хора. Ние сме от осма част и ни казаха, че почти ни е сигурно приемането...

# 32
  • София
  • Мнения: 5 247
Моля, ако някой има информация за г-жа Петинка Иванова от 56 СОУ да сподели.

# 33
  • София
  • Мнения: 5 283
Добре, де, каква е логиката щом срокът е до м. май, да трябва да подам тази седмица? Много ме притеснява да не излезе в някакъв момент изведнъж от значение в колко часа са ти приели молбата, обаче не мога да отсъствам тази седмица от работа и това е положението. Бях се уговорила за по-натам, след всички уверения как времето нямало значение и бла-бла.

А като е на случаен принцип класирането, това значи ли, че няма как да се "избере" учител?!?

# 34
  • Мнения: 1 404
Ами аз ти го казвам точно за това, че уж няма значение кога са подадени документите, ама по-добре рано, дет се вика.Страх - лозе пази.
За учителите.... по-скоро не може да де избират. Е, ако имате предпочитания, може да го отбележат някъде, както на нас с приятелчето от градина, но не гарантират, че ще стане. Например, ако 40 деца са с предпочитание към една учителка, няма как да ги огрее всичките...

Мигла, напиши името на учитулката в гугъл. Излизат няколко туми в бг-мама. Едни с хубаво мнение, други с не чак толкова хубаво....

# 35
  • София
  • Мнения: 5 283
Който вече е подал документи, получи ли обяснение защо баш за нашия голям набор е обявен клас по-малко от текущата учебна година  newsm78

# 36
  • Мнения: 1 404
Не, но доколкото разбрах, ще има 2-ма нови преподавателя, т.е причината може да е чисто логистична: да нямат достатъчно стаи, учители и тнт.
Понеже ми обясниха, че сутрин е един учител с класа, следобед за занималнята - друг.

# 37
  • Мнения: 97
Който вече е подал документи, получи ли обяснение защо баш за нашия голям набор е обявен клас по-малко от текущата учебна година  newsm78
На мен ми обясниха че и миналата година са били предвидени същия брой класове, но понеже е имало голям брой деца са сформирали допълнителна паралелка. Ако се наложи и тази година щяло да е така

# 38
  • София
  • Мнения: 5 247


Анн–,благодаря!  HugНаправих го!

# 39
  • Мнения: 6
Здравейте, 40-то СОУ е едно от най-добрите училища, в него преподават професионалисти,които правят обучението по-лесно и интересно. Има голяма актова зала в която често гостуват любими личности на децата, има 2 физкултурни салони в които се играят различни видове спорт. Училището е с профил WEB DESIGN , тоест децата учат много засилено информационни технологии, информатика, руски език , английски език, български език, изобразително изкуство и биология. Подходящо за всяко едно дете!

# 40
  • Мнения: 6
В 40-то има засилена охрана ,която не пуска да влизат непознати , също така учениците от 4 клас нагоре нямат право да минават през 1-ри и 2-ри етаж защото там учат малките. А до колкото това с кучетата , направиха всичко възможно и сега няма кучета, но съм забелязвала че във всяко училище има кучета, те не са виновни , виновни са хората които ги разхождат там въпреки забраната и глобата.

# 41
  • Мнения: 1 404
Една от причините, да не мисля толкова за 40-то, колкото за 56-то, е метадоновият център в 12 ДКЦ.
Не знам колко от вас знаят, че на гърба на 12 ДКЦ, което е срещу 40-то, от страната на пощата, направиха нещо като метадонов център и всеки път като мина оттам, има само наркомани, дошли за поредната метадонова доза.
Стената на поликлиниката около вратата на центъра е цялтата надраскана с надписи от рода на:
"50 лв грама", "Стопли лъжичката" и тнт.  Sick

# 42
  • Мнения: 411
Включвам се да следя темата. Моите са в 1-ви клас в 56-то, но се чудя дали да не ги прехвърля в 40-то догодина. Затова моля за информация от родители на сегашни първокласници в 40-то - за учители и занималня, в колко часа трябва да се вземат децата, остават ли им домашни за вечерта, има ли комуникация с учителите,  има ли занималня във втори клас, доволни ли са от стола, въобще всяка информация ще е от полза.

# 43
  • София
  • Мнения: 5 247
Включвам се да следя темата. Моите са в 1-ви клас в 56-то, но се чудя дали да не ги прехвърля в 40-то догодина. Затова моля за информация от родители на сегашни първокласници в 40-то - за учители и занималня, в колко часа трябва да се вземат децата, остават ли им домашни за вечерта, има ли комуникация с учителите,  има ли занималня във втори клас, доволни ли са от стола, въобще всяка информация ще е от полза.

А защо мислите да заменяте 56 с друго?

Ние сме в предучилищна в 40 и наистина за сега получих повече от колкото очаквах. Зам. директорката е на разположение за всякакъв въпрос винаги. Изключително отзивчиви и отдадени на работата си са и тя и директорката. Нашата учителка също е прекрасен педагог и човек.  Физкултурните салони са чудесни. Наистина предучилищната група и 1 клас са отделени. Има стол, но не мога да кажа мнение. Също и за другите въпроси не съм наясно.
Анн–
изощо не съм разбрала дори за този център. Звучи потискащо.

# 44
  • Мнения: 411
А защо мислите да заменяте 56 с друго?

Децата се прибират изнервени и уморени, единият върви по-бавно и редовно е с ненаписани домашни, от втори час физкултура сутрин го прибирам в 17:30 по тениска и гуменки през зимата и т.н. Мислех да сменим само паралелката, но 40-то ни е по-близо и може би е по-удачно да ги прехвърля там, затова ми е нужна информация.

Общи условия

Активация на акаунт