(Сф) 1-4 клас: 56-то СОУ vs 40-то СОУ (Люлин)

  • 24 823
  • 177
  •   2
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 286
Много ще съм благодарна за актуални мнения на родители и ученици в 1-4 клас: 56-то СОУ vs 40-то СОУ (Люлин, Сф).
Много се говори за новата директорка на 40-то, която полага усилия да промени до скоро по-негативната репутация на училището, а 56-то основно лежи на стари лаври май...

# 1
  • Мнения: 46 520
Моето мнение го знаеш, 56-то Simple Smile
Дъщеря ми току що мина 1-4 клас, т.е. впечатленията ми са пресни.
Сега и нагоре съм доволна, хич не им се връзват учителите, стягат ги яко, няма никакви оправдания и за 1 секунда закъснение, пляскат двойки, поздравява се като по наше време и т.н.

Но все пак и конкретният учител е важен. За съжаление е много трудно да се намери такава информация за всички...

От друга страна - като гледам как се местят децата насам натам и се адаптират повече от успешно - хич не го мисли Simple Smile запиши в онова, което ти лично смяташ за по-подходящо, а ако не ви допадне може още м/у 1 и 2 срок да го преместиш.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 286
Благодаря отново. Ще очаквам още мнения.
Аз съм малко такава, по сума ти време мисля и проучвам, докато реша. Наскоро приятелка ме попита дали обмислям училище край работата ми (в центъра) и се замислих, че май не съм го разглеждала като реална възможност. Така или иначе там точките за месторабота са по-малко от тези за адрес, така че вероятно нямаме и шанс, де.
Почти бях решила, когато почнах да се вглеждам и да се колебая. Предвид количеството първи класове за 56-то имам усещане, че едва ли ще знаем от сега бъдещите учители за 1 клас, примерно. Притесни ме и фактът, че още от втори клас се минава във втора смяна. Ей такива неща...

# 3
  • Мнения: 46 520
Това за 2 смяна 2 клас не е ясно как ще е. Когато дъщеря ми беше 2 клас не се минаваше. Преди нея се минаваше, после пак го смениха  Crazy явно пробват различни варианти, за да видят кой е най-добър.
В интерес на истината 2 смяна не е толкова страшна. Децата се наспиват и са много по-спокойни и адекватни.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 286
Те ще се наспиват може би, ако има кой да е с тях у дома... аз се връщам на работа и се притеснявам, че ще се уморява сутрин в занималнята и следобед вече ще е...

# 5
  • Мнения: 2 989
Нямам конкретни отзиви за двете училища за начален курс, от моите кръщелнички знам, че 56-то е ок за среден курс като за квартално училище / и двете ги приеха там след 4 клас с математически профил/, но моя съвет е да избереш по възможност учителката. Проучи в темата на четвъртокласниците, има ли родители с деца от две училища, при кои госпожи и ако има избор, това е по-важно. Не че е за подценяване общата среда и дали са 3 или 6 класа от набор, но специално за начален курс по-важно е как се справя самата госпожа.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 286
Питах в темата за 4 клас - нулева реакция...

# 7
  • Мнения: X
Записвам се да следя темата тъй като и аз се интерисувам от тези училища и мнения за тях

# 8
  • Мнения: 102
Привет, моето дете е 4 клас в 56 СОУ и съм като цяло доволна - най-вече от класната, с която основно са и децата от 1 до 4 клас - догодина тя ще е на 1 класове и някой ще има голям късмет. Simple Smile Като цяло учителките, които ще се паднат 2016-2017 на 1 клас са добри професионалисти.  Имам забележка само към занималнята и то по-скоро сборните групи за занималня след 1 клас /поради недостатъчно стаи/, но както се оказа и при нас - може да се намери решение.
Басейнът е хубав - няма отстъпки за ученици на училището - което им е минус - трябваше поне това да си изискат, но ... На стол моето дете не ходи от 2 клас, други родители са доволни, но реално май всяка година е нова фирма - та не е критерий, че ако тази година става за нещо храната - и догодина ще е така.
В училището има камери и се инвестира всяка година за още - нещо, което според мен отдавна трябваше да е задължително за всички училища /и дворовете им/, така насилието в училище би се довело до минимум.
Мислех да го местя след 4 клас, но май ще остане тук до 7 кл. - чувам добри отзиви и за до 7 клас, а е излишно да пътува из центъра още от сега / т.е. от догодина/, както и ако отиде в 5 клас в СМГ както имах намерения, но впоследствие размислих - да му съсипвам детството от сега - мерси!!!
Минус на 56 - от 2 клас са на смени, това е изморително за децата, ОК - няма да е честно по-големите да са все 2 смяна, но това е проблем който трябва да се реши - дете, което е цял ден в училище и едва следобед си взима новият материал е като изцеден лимон вечерта. Да- факт е, свикват. Но може и да го подобрят в името на децата.
Други забележки нямам. Директорката и заместниците й са отворени да разискват проблеми с родители, ако някой има притеснение - спокойно може да поговори с нея - от личен опит знам, че не оставя проблемите да си стоят само изказани в кабинета й, а взима мерки.
Аз НЕ съжалявам, че записах детето си в 56 СОУ - и пак бих го записала. За Люлин, това е най-доброто училище - и като подготовка, и като база. Мнението не е само мое, а и на доста родители от 4те класове в момента там.
Поздрави и успех! Каквото и да изберете, винаги ще има + и - - никъде не е идеално, въпросът е да си подредите правилно приоритетите и да изберете.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 247
julkata81 страхотно ме окуражи твоята публикация! Ще следя темата.
Ние сме първи клас догодина. Как е името на вашата учителка, която се пада да поеме новия випуск?
Всъщност колко паралелки са първи клас и има ли значение дали сме А или Б...по първите?
А за смените- странно. Защо така сменят? В моето детство от 1 до 4 клас се учеше в отделно крило само сутрин. Големите нямаха нищо общо с нас нито ние с тях.
Моето дете сега е предучилищна и така се изморява, че следобяд започна да спи, нещо което иначе изобщо не прави. Немислимо ми е да го оставям и в занималня.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 286
Входът е един в 56-то - това е едно от нещата, които ме изненадаха. Имало било разлика в часовете на започване за малките и големите ученици - мхъ...

julkata81, благодаря за подробното мнение. Удобно ли е да попитам колко 4-ти класа са в момента, тъй като тази учебна година първите са 6 + 1? Би ли разяснила какво се случва със занималнята от втори клас, защото за мен лично това е от голямо значение? Втората смяна силно ме притеснява и мен...

# 11
  • Мнения: 736
И аз съм за 56-то. Не знам за какви стари лаври става дума, но едното ми дете завърши седми клас там и го приеха в много добро училище, както и почти всички деца от неговия клас. Второто ми дете също учи там в момента - втори клас е и съм доволна. Не е идеално, но като за квартално училище нивото е добро. Все пак най-важното е на каква учителка ще попадне и, разбира се, зависи си и от детето.

# 12
  • София
  • Мнения: 5 286
Първокласник у дома предстои следващата година - набор 2009. Ако случайно имате представа кои са учителките на 4-ти клас или друга информация, която може да е от полза на такива като мен да се ориентират, ще съм благодарна да разкажете.

slastna, благодаря за включването. Ако правилно се ориентирам, тази учебна година 2 клас са 2 смяна. Вече измина месец от началото на учебната година - би ли споделила впечатления относно ученето на смени за толкова малки деца? В днешно време май никое училище не е застраховано от това... 

# 13
  • Мнения: 736
Първокласник у дома предстои следващата година - набор 2009. Ако случайно имате представа кои са учителките на 4-ти клас или друга информация, която може да е от полза на такива като мен да се ориентират, ще съм благодарна да разкажете.

slastna, благодаря за включването. Ако правилно се ориентирам, тази учебна година 2 клас са 2 смяна. Вече измина месец от началото на учебната година - би ли споделила впечатления относно ученето на смени за толкова малки деца? В днешно време май никое училище не е застраховано от това... 

Извинявай, че отговарям чак сега. За смените не мога да съм много полезна, защото ние сме на целодневно обучение, за щастие, неговата класна му води и занималнята, което е голямо предимство за мен. Големият ми син също ходеше на занималня. 

# 14
  • София
  • Мнения: 5 286
Извинявай, че отговарям чак сега. За смените не мога да съм много полезна, защото ние сме на целодневно обучение, за щастие, неговата класна му води и занималнята, което е голямо предимство за мен. Големият ми син също ходеше на занималня. 

Кога е занималнята: сутрин или следобед? Ако е сутрин, значи редовното обучение е 2 смяна. Моят човек също ще трябва да посещава занималня, защото ние работим на пълен работен ден. Но някак си имам усещането, че следобед може би са по-уморени... дето се вика до предния ден ще е спал по това време...

# 15
  • Мнения: 736
Извинявай, че отговарям чак сега. За смените не мога да съм много полезна, защото ние сме на целодневно обучение, за щастие, неговата класна му води и занималнята, което е голямо предимство за мен. Големият ми син също ходеше на занималня. 

Кога е занималнята: сутрин или следобед? Ако е сутрин, значи редовното обучение е 2 смяна. Моят човек също ще трябва да посещава занималня, защото ние работим на пълен работен ден. Но някак си имам усещането, че следобед може би са по-уморени... дето се вика до предния ден ще е спал по това време...

Ако сте първа смяна - занималнята е следобяд и обратното. Занималнята зависи от госпожата, която ще я води. Аз съм доволна - няма ненаписани домашни, вкъщи не се налага да учи допълнително, но много си зависи от учителката и от детето. Умора има, норално е, но те излизат и на двора, рисуват, не учат само.

# 16
  • Мнения: 64
Моля и аз , ако има родители на сегашните 4 клас- да споделят конкретни мнения за преподавателките, които поемат новия випуск през есента!

# 17
  • София
  • Мнения: 139
Сега бях до 56 СОУ, говорих със зам. Директорката. Приема на заявления за 1 ви клас става след 8.02.2016 г. Все още нямат указания от Столичния Инспекторат. Очакват ги другата седмица.
Относно госпожите в 1 ви клас: Петинка Иванова, Барашка, Пандуркова, Евстатиева... това ми каза като имена...
Остава да има някой мнение за съответните учителки. Ще се радвам да прочета такова....

Последна редакция: чт, 07 яну 2016, 16:09 от Тити Г.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 286
За 56-то: Набор 2009 е голям. В момента са 6 + 1 класа, така че за нас очаквам поне толкова да са пак...
Между прочем сайтът ми прави кофти впечатление. Няма архив, не видях телефон в раздела с контакти, допуснат е да виси спам-коментар сума ти време и т.н.

А занималнята веднага ли почва или чак октомври  newsm78 Говоря си с приятелки, които са минали вече по тоя път, и направо не знам как ще се организираме... Масово има трудности със занималнята...

# 19
  • Мнения: 7
Мили момичета,аз съм решила моят бъдещ първокласник да го запиша в 40 СОУ / просто ми е в района/. Дано подбутна темата и се включи някой с мнение и за това у-ще, ще бъда много благодарна за отзиви, каквито и да са те. 

# 20
  • София
  • Мнения: 5 286
Да, ще е полезно да се обменя информация и за двете училища. Все пак неприети деца остават навсякъде...

# 21
  • София
  • Мнения: 5 286
Излезли са критериите:

Цитат

56. СОУ „Проф. Константин Иречек”
ПРИЕМ НА УЧЕНИЦИ В ПЪРВИ КЛАС
УЧЕБНА 2016/2017 Г.
6 паралелки по 24 ученици
(решение на ПС – Протокол No2/17.12.2015 г)
4 паралелки с АЕ на целодневна организация
1 паралелка с АЕ на полудневна организация
1 паралелка с НЕ на целодневна организация

КРИТЕРИИ ЗА ПРИЕМ НА УЧЕНИЦИ В ПЪРВИ КЛАС
УЧЕБНА 2016/2017 Г.
(решение на ПС – Протокол No 3/28.01.2016 г.)
No  КРИТЕРИИ                                                                                  Бр. т.
1.Местоживеене в Люлин–8                                                             20
2.Местоживеене в Люлин–1,2 и Люлин–9,10                                  15
3.Местоживеене в Люлин-3,4,5,6,7 или в други квартали              10
4.Брат/сестра в училището                                                               5
5.Деца на бивши ученици                                                                 5
6.Родители, които работят в системата на образованието           5
Критериите се прилагат, ако кандидатите са повече от обявените места


# 22
  • Мнения: 1 404
Дете на мои комшии е среден курс в 56-то.
Каза, че началните класове са в отделен коридор, на вратата има охрана и не се пускат големи ученици там.
Като цяло между 56-то и 40-то, ние клоним към 56-то. По-добри отзиви чувам, а и ни е срещу блока, така че...
Това, което виждам като плюс в 40-то е, че имат безплатна лятна занималня -юни и юли, но до 16ч, което все пак е нещо.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 286
Аз съм влизала в 56-то и знам разположението на първи клас. Общ е входът за всички, което е много странно, обаче били различни интервалите на отпочване на учебния денза малки и големи. Ще видим...
Първи клас е от будката на охраната веднага в дясно, на първия етаж. Просто най-обикновен коридор си е, не е отделен с врата, както съм виждала в други училища...

# 24
  • Мнения: 1 404
Другата седмица ще подавам документи и ще разпитам подробно зам. директорката.
За 40-то се подава онлайн, та вече пуснахме там.
Ще имат отворени врати в 40-то:
На 7.03.2016 г. от 9:00 до 12:00 ч. ще се проведе ден на отворени врати. Гостите ще могат да се запознаят с материалната база, да се срещнат с началните учители и да получат отговори на интересуващите ги въпроси.
Ще отида със сигурност.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 286
Ей, колко яко! Липсват ми такива щипки нормалност на повече места...

# 26
# 27
  • София
  • Мнения: 5 286
Ох, да беше само в едно училище  ooooh! Аз лично съм правила забележка на човек, който не само си разхождаше кучето в училищния двор, не почисти след него, ами и дори не го беше вързал с каишката.... при това в учебно време... Само дето не ме наби, да ви кажа...

# 28
  • Мнения: 1 404
Тя хорската простотия е повсеместна... за съжаление....

# 29
  • Мнения: 1 404
Днес подадохме в 56-то.
Занималнята е до 17:30. Имат обяд в стола (под строй, както ни каза зам. директорката).
След обяд, доколкото разбрах имат игра (навън, ако го позволява времето), след това пишат домашните.
След 16ч, може детето да се запише на някое извънкласно занимание, предлагано от училището - език, плуване, танци, футбол...

Приемат документи от вчера, а когато ни записаха видях, че има над 115 вече подадени заявления.

# 30
  • София
  • Мнения: 5 286
Каквооооо  #Crazy А са обявени само 5 + 1 класа, т.е. 5 целодневни класа по 24 деца... Започвам да се сдухвам много здраво...

Чудесна новина за занималнята. А казаха ли от кога почва? Приятелки с ами споделяли за началот от октомври, което мен лично ще ме затрудни особено много.

Има ли яснота за учителите и има ли възможност за "избор" на класна/съученици и т.н.?

# 31
  • Мнения: 1 404
Не питах откога почва занималнята, а и те не ми казаха изрично, че започва от Октомври.
Аз така или иначе съм планирала отпуската вместо на море, да я пазя за 15-ти септември...  Sunglasses

Класирането е на случаен принцип, аз специално питах, защото искаме да сме в един клас с едно момченце от градината.  Обясниха ни, че когат те си подават документи да кажат нашия входящ номер и отделно, когато им дадат на тях, аз да се обадя и да кажа, че с това дете, с този ВХ. Н искам да е моето. Нещо такова.
Съветвам те, да не чакаш още, ами още тази седмица да подадете документи.
Охранителят ни каза, че имало много хора. Ние сме от осма част и ни казаха, че почти ни е сигурно приемането...

# 32
  • София
  • Мнения: 5 247
Моля, ако някой има информация за г-жа Петинка Иванова от 56 СОУ да сподели.

# 33
  • София
  • Мнения: 5 286
Добре, де, каква е логиката щом срокът е до м. май, да трябва да подам тази седмица? Много ме притеснява да не излезе в някакъв момент изведнъж от значение в колко часа са ти приели молбата, обаче не мога да отсъствам тази седмица от работа и това е положението. Бях се уговорила за по-натам, след всички уверения как времето нямало значение и бла-бла.

А като е на случаен принцип класирането, това значи ли, че няма как да се "избере" учител?!?

# 34
  • Мнения: 1 404
Ами аз ти го казвам точно за това, че уж няма значение кога са подадени документите, ама по-добре рано, дет се вика.Страх - лозе пази.
За учителите.... по-скоро не може да де избират. Е, ако имате предпочитания, може да го отбележат някъде, както на нас с приятелчето от градина, но не гарантират, че ще стане. Например, ако 40 деца са с предпочитание към една учителка, няма как да ги огрее всичките...

Мигла, напиши името на учитулката в гугъл. Излизат няколко туми в бг-мама. Едни с хубаво мнение, други с не чак толкова хубаво....

# 35
  • София
  • Мнения: 5 286
Който вече е подал документи, получи ли обяснение защо баш за нашия голям набор е обявен клас по-малко от текущата учебна година  newsm78

# 36
  • Мнения: 1 404
Не, но доколкото разбрах, ще има 2-ма нови преподавателя, т.е причината може да е чисто логистична: да нямат достатъчно стаи, учители и тнт.
Понеже ми обясниха, че сутрин е един учител с класа, следобед за занималнята - друг.

# 37
  • Мнения: 97
Който вече е подал документи, получи ли обяснение защо баш за нашия голям набор е обявен клас по-малко от текущата учебна година  newsm78
На мен ми обясниха че и миналата година са били предвидени същия брой класове, но понеже е имало голям брой деца са сформирали допълнителна паралелка. Ако се наложи и тази година щяло да е така

# 38
  • София
  • Мнения: 5 247


Анн–,благодаря!  HugНаправих го!

# 39
  • Мнения: 6
Здравейте, 40-то СОУ е едно от най-добрите училища, в него преподават професионалисти,които правят обучението по-лесно и интересно. Има голяма актова зала в която често гостуват любими личности на децата, има 2 физкултурни салони в които се играят различни видове спорт. Училището е с профил WEB DESIGN , тоест децата учат много засилено информационни технологии, информатика, руски език , английски език, български език, изобразително изкуство и биология. Подходящо за всяко едно дете!

# 40
  • Мнения: 6
В 40-то има засилена охрана ,която не пуска да влизат непознати , също така учениците от 4 клас нагоре нямат право да минават през 1-ри и 2-ри етаж защото там учат малките. А до колкото това с кучетата , направиха всичко възможно и сега няма кучета, но съм забелязвала че във всяко училище има кучета, те не са виновни , виновни са хората които ги разхождат там въпреки забраната и глобата.

# 41
  • Мнения: 1 404
Една от причините, да не мисля толкова за 40-то, колкото за 56-то, е метадоновият център в 12 ДКЦ.
Не знам колко от вас знаят, че на гърба на 12 ДКЦ, което е срещу 40-то, от страната на пощата, направиха нещо като метадонов център и всеки път като мина оттам, има само наркомани, дошли за поредната метадонова доза.
Стената на поликлиниката около вратата на центъра е цялтата надраскана с надписи от рода на:
"50 лв грама", "Стопли лъжичката" и тнт.  Sick

# 42
  • Мнения: 411
Включвам се да следя темата. Моите са в 1-ви клас в 56-то, но се чудя дали да не ги прехвърля в 40-то догодина. Затова моля за информация от родители на сегашни първокласници в 40-то - за учители и занималня, в колко часа трябва да се вземат децата, остават ли им домашни за вечерта, има ли комуникация с учителите,  има ли занималня във втори клас, доволни ли са от стола, въобще всяка информация ще е от полза.

# 43
  • София
  • Мнения: 5 247
Включвам се да следя темата. Моите са в 1-ви клас в 56-то, но се чудя дали да не ги прехвърля в 40-то догодина. Затова моля за информация от родители на сегашни първокласници в 40-то - за учители и занималня, в колко часа трябва да се вземат децата, остават ли им домашни за вечерта, има ли комуникация с учителите,  има ли занималня във втори клас, доволни ли са от стола, въобще всяка информация ще е от полза.

А защо мислите да заменяте 56 с друго?

Ние сме в предучилищна в 40 и наистина за сега получих повече от колкото очаквах. Зам. директорката е на разположение за всякакъв въпрос винаги. Изключително отзивчиви и отдадени на работата си са и тя и директорката. Нашата учителка също е прекрасен педагог и човек.  Физкултурните салони са чудесни. Наистина предучилищната група и 1 клас са отделени. Има стол, но не мога да кажа мнение. Също и за другите въпроси не съм наясно.
Анн–
изощо не съм разбрала дори за този център. Звучи потискащо.

# 44
  • Мнения: 411
А защо мислите да заменяте 56 с друго?

Децата се прибират изнервени и уморени, единият върви по-бавно и редовно е с ненаписани домашни, от втори час физкултура сутрин го прибирам в 17:30 по тениска и гуменки през зимата и т.н. Мислех да сменим само паралелката, но 40-то ни е по-близо и може би е по-удачно да ги прехвърля там, затова ми е нужна информация.

# 45
  • София
  • Мнения: 5 286
40-то са обявили отворени врати, но в изключително неподходящ ден - след 4 почивни дни. Че кой ще успее да отсъства от работа в такъв момент  newsm78

# 46
  • Мнения: 1 404
аз си пуснах отпуска, за да ида...

# 47
  • Мнения: X
Този метадонов център съществува поне от три години, ама напоследък като ходя в поликлиниката ми прави впечатление, че има все повече наркомани, и хора със съмнителна визия тичащи след тях. Повече ме дразнеше факта, че детската кухня е точно на съседната му стена, пак на гърба на поликлиниката. Е може ли майки с деца и наркомани да са на едно място. Иначе, до сега слава богу, не съм имала проблеми, то там е доста оживено и има хора, нали и пощата е отсреща. Мисля, че до училището не се подвизават защото често водя децата да играят там, те по скоро стоят точно отпред пред поликлиниката на групички.

# 48
  • София
  • Мнения: 5 247
Отворените врати са обявени доста разтегливо- от 9 до 12. Какво предполага това? Да сме точно в 9 или когато успеем ще ни съдействат? Не съм била е не зная как протичат подобни отворени врати.
Мисля и аз да отида.

# 49
  • Мнения: 1 404
"Здравейте!
 Програмата е  от 8.30 ч.и ще бъде качена на сайта на училището.
На входа също ще има афиш, от който да се информирате за мероприятията.
Ръководство на 40 СОУ"

аз питах...

# 50
  • Мнения: 6
40-то е подходящо за малките ученици , защото е само 1-ва смяна. А доколктото това с занималнята, тя е безплатна за всички , ако не се лъжа е до 6-ти клас Simple Smile Аз уча в 40-то от 10 години и съм много доволна Simple Smile защото учителите са много добри , винаги ни помагат и можем да разчитаме винаги на тях. От училището се организират спортни състезания за малки и големи , международни проекти и екскурзии през 1 месец Simple Smile

# 51
  • София
  • Мнения: 5 286
аз си пуснах отпуска, за да ида...

От сега преговарям, че след 4 почивни дни е сложно да си уредиш... А искам да видя, за всеки случай. Впечатли ме онлайн подаването на документи, по-читавият сайт и други детайли. В 56-то записват в тетрадка...

Последна редакция: вт, 16 фев 2016, 04:54 от зелено човече

# 52
  • София
  • Мнения: 5 247
Лично директорката на 40 уч-ще седеше на прага на вратата в най-затрупания  от сняг учебен ден и ни посрещаше и съдействаше да се доберем до класните стаи, защото проходимостта беше сложна.
Имахме познавателен куклен театър в актовата зала, също Коледен куклен театър в Централния кулен театър, екскурзия до Благоевград. Отделно можем да се присъединим към кръжоци- изобразително изкуство, танци и други.

# 53
  • Мнения: 1 404
Дали ме записват в тетрадка или онлайн, за мен е без значение, стига детето ми да се чувства добре, средата да е нормална и учителката  - добра.
Ще отида на отворените врати в 40-то, ще се срещна и с учителките в 56-то там на първата родителкса среща и така.

# 54
  • Мнения: 102
Мили дами, извинявам се, че чак сега се включвам, не съм влизала скоро в сайта Simple Smile
Видях, че имате въпроси към мен относно учителките, които ще поемат 2016-2017 учебна година 1 калс - мога да препоръчам две имена - г-жа Савина Пендуркова и г-жа Петинка Иванова.
За другите госпожи просто нямам впечатления и не мога да кажа нищо.
Колкото до това, че ще са на случаен принцип - донякъде е така, но при нашият випуск всички, които си бяха написали с молив на молбата при коя госпожа искат да са - бяха точно при нея Wink Предполагам, че ако повече деца искат да са при дадена г-жа, а капацитета не го позволява, наистина няма как да се съобразят с всички желания.
56 СОУ и сега се води най-доброто училище в Люлин даже до 7 клас, не само до 4ти. Наскоро говорих и с преподавателка по математика в СУ и тя каза същото по свои наблюдения и тези на нейни колеги. Ще гледам по-често да влизам вече тук, та ако имате още въпроси да мога да помагам. Успех на всички!

# 55
  • Мнения: 102
Относно записването - няма значение кога ще подадете предварителните документи.
Важно е щом си получите удостоверението за завършване от детската градина / предучилищната/ възможно най-скоро да отиде с него и да се запишете -тогава вече има значение реда. При нас това направиха много родители след края на самата родителска среща, и понеже беше преди обявения срок аз се бях притеснила, че не го носех със себе си и на другата сутрин отидох заедно с още такива майки като мен - и записахме децата си. Веднъж дали удостоверението и записани, не може да се отказвате до колкото си спомням, но то се предполага че дотогава ще сте наясно в кое училище искате да е детето Ви.

За занималнята - първи клас учат първа смяна и след като обядват е занималнята / води се целодневна форма на обучение/. От втори до 4 вкл. - са на смени, т.е. ако 1 срок са 1 смяна, занималнята е следобед, а 2 срок ще е сутрин, а следобед ще са часовете. Както писах и в предния пост - това е единственият минус на училището според мен. Просто малките са много изморени и нов материал да се преподава и усвоява следобед за мен не е разумно. Занималнята не е задължителна, безплатна е. Дори да запишете детето на занималня - може да се откажете по всяко време с молба.

Имам колежка с дете в 3клас в 40 СОУ. Там са само първа смяна, занималнята е следобед и който иска ходи - който не иска - не. И това май е единствения плюс на училището. Не е доволна като цяло и мисли да го мести догодина.

# 56
  • София
  • Мнения: 5 247
julkata81 много благодаря за включването. Събирам информация за 56 СОУ.
Имам неща, които ми е важно да ги изясна- имаме ли телефон на учителката и връзка с нея по всички въпроси? Може ли детето да остъства без проблем при необходимост- контролен преглед при хронично заболяване, грип или семейни причини? Втори клас в коя част на училището учат?
Имат ли постоянен контрол от учител в първи клас или ги оставят без надзор в междучасията?
Физкултурата в какъв екип играят? Задължителен ли е къс ръкав?
Имат ли безплатна закуска? Има ли медицински контрол за болни?

# 57
  • София
  • Мнения: 5 286
И аз благодаря за детайлите! Много е полезно!

Колкото до това, че ще са на случаен принцип - донякъде е така, но при нашият випуск всички, които си бяха написали с молив на молбата при коя госпожа искат да са - бяха точно при нея Wink

Мръх, нашите документи вече са подадени. Какво ти дописване, с молив или не ooooh!

Родителската среща е ПРЕДИ класирането и не виждам как някой ще може да се запише тогава, след като още няма да има класиране  newsm78

# 58
  • Мнения: 1 404
Аз не си спомням от стажовете ми, а и от ученическите си години, някога в училищата да е имало контрол за болни. То в градините няма, та в училище ли.....

# 59
  • София
  • Мнения: 5 247
В моето детство правеха редовни прегледи за въшки, редовни прегледи и лечение от стоматолог, а също 2 пъти годишно подробен преглед в лекарски кабинет на гърло, лимфи, гръбнак, ръст, тегло, преслушване на гърди със слушалка.
Ако на някое дете му ставаше лошо веднага се пращаше в лекарския кабинет. Мереше се Т, даваха се лекарства при спешност.

# 60
  • Мнения: 1 404
В моето детство правеха редовни прегледи за въшки, редовни прегледи и лечение от стоматолог, а също 2 пъти годишно подробен преглед в лекарски кабинет на гърло, лимфи, гръбнак, ръст, тегло, преслушване на гърди със слушалка.
Ако на някое дете му ставаше лошо веднага се пращаше в лекарския кабинет. Мереше се Т, даваха се лекарства при спешност.

Е то вече няма лекарски кабинети и стоматолози в училищата. В 56-то  има само  мед. сестра.

Последна редакция: чт, 18 фев 2016, 11:04 от Анн–

# 61
  • София
  • Мнения: 5 286
Ние сме живели по друго време. Сега трябва да сме благодарни, ако въобще има медицинско лице в училището  ooooh!

# 62
  • Мнения: 1 404
Ние сме живели по друго време. Сега трябва да сме благодарни, ако въобще има медицинско лице в училището  ooooh!
Доколкото съм чувала от колеги, в някои училища има лекар, който се наема и му се плаща заплатата от родителите. Всеки месец се събират пари от родителите, за да се плаща на лекаря... ooooh! ooooh!
За стоматолог - изобщо не може да се мечтае.

Та в този ред на мисли, от една мед. сестра (ако я има), не очаквам кой знае какъв медицински контрол. Със сигурност никой няма да ги спира на входа и да ги връща за сополи и кашлица.

# 63
  • Мнения: 4
В сайта на 40-то пише едно, на стената на училището-друго (шрифта е такъв, че четенето е проблем), на вратата-трето, а в дирекцията ми казаха четвърто... Останах с впечатление, че самите те не са наясно кои ще са учителите...?
 Входната врата е прогнила от ръжда, Боята на стените е поне в 5 нюанса и т.н. Мога да пусна снимки...Та си мисля,  дали директорите са си погледнали сградата...?
В 56-то първото впечатление е съвсем различно. А наистина, там кандидатите са много и не се знае кои ще бъдат приети. Според мен 40-то не е алтернатива и ще потърся друго училище.

# 64
  • Мнения: 1 404
В сайта на 40-то пише едно, на стената на училището-друго (шрифта е такъв, че четенето е проблем), на вратата-трето, а в дирекцията ми казаха четвърто... Останах с впечатление, че самите те не са наясно кои ще са учителите...?
 Входната врата е прогнила от ръжда, Боята на стените е поне в 5 нюанса и т.н. Мога да пусна снимки...Та си мисля,  дали директорите са си погледнали сградата...?
В 56-то първото впечатление е съвсем различно. А наистина, там кандидатите са много и не се знае кои ще бъдат приети. Според мен 40-то не е алтернатива и ще потърся друго училище.

Отиди и в 137-мо. Мои познати подават там и са доволни, на нас просто не ни е удобна локацията.

# 65
  • София
  • Мнения: 5 286
Та в този ред на мисли, от една мед. сестра (ако я има), не очаквам кой знае какъв медицински контрол. Със сигурност никой няма да ги спира на входа и да ги връща за сополи и кашлица.

Контрол? В училище? Антибиотикът в чантата и зеленият сопол цял срок. true story...


Аз почвам да се чудя дали нарочно са обявили толкова неудобен ден за отворените врати в 40-то, че никой да не успее да иде. Много ми се искаше, но не знам дали ще успея - след 4 почивни дни е истинско безумие да искаш отпуска...

# 66
  • Мнения: 1 404
Аз вече си пуснах и ще ида, ще разкажа.

Но да, мед. контрол в уч-ще - няма. Дори не знам дали ги гледат и за въшки, като нас едно време в началото на всеки срок  Wink

Иначе като ходехме да подаваме документите в 56-то, децата бяха в междучасие (занималня). Имаше учители в коридора, не в стаите.

# 67
  • Мнения: 411
В 40-то децата може ли да се оставят при охраната, докато някой ги вземе?

# 68
  • Мнения: 102
отговарям наред: телефон на учителката има всеки родител и може да се консултира с нея и за училище, и за домашни / ако е отсъствало детето/, и за поведението на детето. Обратна връзка също има - класната ни звъни, когато има нещо важно да каже. Разбрахме се още на 1та родителска среща - да ни набира, затваряме и я набираме ние, все пак не са с много високи заплати. Може ли детето да остъства без проблем при необходимост- контролен преглед при хронично заболяване, грип или семейни причини? - да, може, имат право на 5 дни в годината по домашни причини, ако обаче са повече - разговор с класната и има начин да се уреди.
2,3 и 4 клас учат на 1 / в дъното/ и на 2 етаж. Първолаците са само на 1 етаж. По-големите ученици нямат достъп до тях, има дежурни учители на етажа всяко междучасие, които следят за реда и дисциплината. ФВС от 1 до 3 клас играеха с бели тениски, удобен анцуг и гуменки, които седят в стаята на класа. В 4 клас отпаднаха само белите тениски, може и с цветни. Идеята е като се изпотят - да се преоблекат след това Simple Smile Не че всички се преобличат, но това вече си е до дете. Да - с къс ръкав играят, не знам дали е задължително, но то е толкова топло в училището, че често и в класната стая го пускам с тениска и суичер, за да може да се съблече като му стане топло, а за физическо - не мога да си представя да играе с дълъг ръкав.
Безплатна закуска имат всеки ден от 1 до 4 клас. Имат и плод/ зеленчук - училището участва в програма и също са безплатни, друг е въпроса дали ги ядат, редовно ми носи моркови, ябълки и т.н.
Медицински контрол няма, освен класната, която ако види, че дете е болно, звъни на родителите да си го вземат. Но все пак те разчитат, че родителите ще са достатъчно съвестни ако е болно детето, просто да не го пускат на училище.
След края на часове/ занималня, ако родителят закъснее, детето стои при охраната докато дойдат да го вземат. Това е и за 1 и а 2 клас. Ако родителят поиска може и за 3 клас.

# 69
  • Мнения: 102
И не мога да не се похваля за пореден път с нашата класна: http://novitebulgari.com/%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE-%D1%83%D … 0%B1%D0%B8%D0%B5/
БРАВО! Учителка преподава родолюбие въпреки тежките условия - статията е от вчера Simple Smile

# 70
  • София
  • Мнения: 5 286
Ха, това е една от учителките, които ще водят 1 клас за нашия набор 2009!

# 71
  • София
  • Мнения: 5 247
julkata81  Толкова подробно! Благодаря за отговора!  Hug
Чудесно е, че сте доволни от вашата учителка! Peace
Всъщност в предучилищната също класната веднага се обажда на родител при съмнение за здравословното състояние на детето. Редовно има проверки за въшки от мед.сестра.
Имаше в класа деца с въшки и скарлатина, също и грип /най-редовно/ и уж ходят само здрави деца, но моят опит показва, че все някой ни зарязава. Като сме си вкъщи сме здрави- тръгнем ли на училище- болни. ooooh! Sad
Материалната база за предучилищната е повече от разкошна. Има и отделни нови само за малките тоалетни.
Има обаче неща, които са за ремонт в сградата и двора като цяло.

# 72
  • Мнения: 1 404
Мигла,
звучиш много доволна от предучилищната в 40-то,какво ви спира да продъжлите там и в първи клас?
Какви са ви притесненията?

# 73
  • София
  • Мнения: 5 286
Понеже в темата се пише успоредно за две училища, може ли да помоля да обозначавате за кое се отнася писането ви  Praynig

(56-то) Ето каква е обобщената информация, до която стигнах аз, относно учителите за първи клас, набор 2009:
Резюме за учителите:
полудневна паралелка: Петинка Иванова
немски: Савина Пендуркова
англ.: Цветанка Барашка; Дора Евстатиева, неизвестно, неизвестно
(2-те неизвестни учителки не са решени още, защото предстои пенсиониране и не се знае кой ще поеме)

Вие сте - споделете  Peace

# 74
  • София
  • Мнения: 5 247
Мигла,
звучиш много доволна от предучилищната в 40-то,какво ви спира да продъжлите там и в първи клас?
Какви са ви притесненията?

Само това, че ще е пълна промяна ме притеснява. Също и липсата на информация. За мен е важно всичко. Е, няма как да видя и децата от класа предварително.  Някак като е свикнало детето с нещо предпочитам ако нищо не ни изрично тревожи да не променям.
Ако останем в 1 клас в 40 ще бъде дори с познати вече деца в един клас.
Но пък 56 се води по-добро. Също на нас ни е на половината път- съвсем близо, а това за рано сутрин си е от значение.

# 75
  • София
  • Мнения: 5 286
Децата са доста адаптивни, въпреки страховете ни.
А информация не е като да няма - любезни са много от 56-то и отговарят на всички въпроси.
40-то пък са обявили отворени врати, макар и в много лошо избран ден.
Срокът за документи е до края на май, така че си има време да се доориентира и обмисли човек.

# 76
  • София
  • Мнения: 5 247
зелено човече - събира се, да...информацията лека полека се получава по различни пътища!

# 77
  • Мнения: 1 404
онзи ден заведохме децата от блока в двора на 40-то да поиграят.
На пейката имаше надпис: "ас бях туг"...
много се надявам да е било шега Simple Smile
 Joy

# 78
  • Мнения: 22 945
Записвам се и в тази тема Simple Smile

# 79
  • Мнения: 1 404
Програмата на 40-то за отворените врати:

http://40sou.com/obb/images/2016/7_16.pdf

Доста неща са по едно и също време....

# 80
  • София
  • Мнения: 5 286
97-мо са обявили отворени врати цяла седмица (от 14 до 18  март 2016 година). Идвали на 1 март в градината на синковеца, връзвали мартеници и канили децата. Моичкият запомнил, че имало нови чинове и безплатен басейн - толкоз. Интересно, че не открих заявени критерии за прием  newsm78

# 81
  • Мнения: 356
Някой успя ли да присъства на отворените врати в 40 СОУ

# 82
  • Мнения: 1 404
Съпругът ми отиде.
То е било  не толкова насочено към бъдещите първолаци, а по-скоро към родителите на вече обучаващите се там деца.
Имали са няколк открити урока (с по-големите класове 4-ти, 6-ти и май с един 2-ри).
Първи клас ще бъдат 7 паралелки. В отделен коридор са, занималнята май е до 17ч.
Успял е да посети открит урок по английски език в първи клас и каза, че нивото е малко по-ниско от очакваното, т.е, че синът ни в момента знае повече, от това, което са учели там.
Общо взето - училище като всяко друго квартално, в момента. Нито е уау, нито пък е зле.


# 83
  • София
  • Мнения: 5 286
7 паралелки? Тази учебна година са 3, ако се съди по сайта им  newsm78

# 84
  • Мнения: 1 404
7 паралелки? Тази учебна година са 3, ако се съди по сайта им  newsm78

Директорката лично казала на мъжа ми, че за момента са предвидили 6, но май ще са 7, заради наплива. Все пак набор 2009 е най-многоброен през последните години.

# 85
  • Мнения: 356
А  кой ще са учителите който поемат 1-ви клас

# 86
  • Мнения: 1 404
Не знам.
който се интересува, може да се обади на директорката, да пише мейл, отзивчива жена е, няма никого да върне.
Можете да отидете в приемното й време и да говорите с нея.

# 87
  • Мнения: X
Днес подадохме в 56-то.
Занималнята е до 17:30. Имат обяд в стола (под строй, както ни каза зам. директорката).
След обяд, доколкото разбрах имат игра (навън, ако го позволява времето), след това пишат домашните.
След 16ч, може детето да се запише на някое извънкласно занимание, предлагано от училището - език, плуване, танци, футбол...

Приемат документи от вчера, а когато ни записаха видях, че има над 115 вече подадени заявления.
Приемат заявления за записване от осми февруари, аз ходих миналата седмица и съм входящ номер над 220, незнам как твоя ще е 115.

# 88
  • Мнения: 1 404
Еми 115 е, да го снимам ли?
Може да са си записали наши/ваши най-напред.

# 89
  • Мнения: X
Извинявай отворила съм автоматично друга страница и си мисля че пишеш на последна. Логично като си била по-рано, ама нали не гледам, да си по малък номер. Писала си по случайност на 9 фервури а днес нали е 9 март  #Crazy

# 90
  • Мнения: 1 404
е, то и аз се изненадах, че подавам на 9-ти и вече съм номер 115.... Simple Smile

# 91
  • Мнения: X
е, то и аз се изненадах, че подавам на 9-ти и вече съм номер 115.... Simple Smile


За твое успокоение аз съм с още 100 напред.

# 92
  • София
  • Мнения: 5 286
Аз така и не открих особени коментари за най-важното: учителките. Някой с познат в 4 клас  newsm78

# 93
  • Мнения: 467
е, то и аз се изненадах, че подавам на 9-ти и вече съм номер 115.... Simple Smile


Аз пък мисля, че входящите номера не са само за заявленията за първи клас, а за цялата входяща кореспонденция и номер 001 започва с новата календарна година.

# 94
  • Мнения: 1 404
Специално в тази тетрадка записваха кандидат-първокласници....
Все тая де, нали има критерии, точки...

# 95
  • Мнения: 467
Специално в тази тетрадка записваха кандидат-първокласници....
Все тая де, нали има критерии, точки...
Сигурно ги записват отделно, но едва ли за всяко нещо имат отделни входящи номера. Това е моята логика, разбира се.

# 96
  • София
  • Мнения: 5 286
Едва ли входящата кореспонденция на цялото училище се води в тетрадчица малък формат и на ръка, както и едва ли седи в класна стая (където записаха моя човек)  Whistling

# 97
  • Мнения: 467
Едва ли входящата кореспонденция на цялото училище се води в тетрадчица малък формат и на ръка, както и едва ли седи в класна стая (където записаха моя човек)  Whistling
Не че е супер важно, но входящия номер е едно, а списъкът в тетрадчицата съвсем друго нещо. Не знам в 40- то, но в 56- то и 79-то също записват в тетрадка, но входящия номер се взема от дневника с входяща кореспонденция.  Дали не "отскочи" до някъде за номер домакинката или лицето, което ви записа в тетрадката, преди да направи заветното вписване?

# 98
  • Мнения: 411
Попитайте през формата за контакт на сайта. Отговаря директорката, обикновено в рамките на работен ден.

# 99
  • София
  • Мнения: 5 286
Едва ли входящата кореспонденция на цялото училище се води в тетрадчица малък формат и на ръка, както и едва ли седи в класна стая (където записаха моя човек)  Whistling
Не че е супер важно, но входящия номер е едно, а списъкът в тетрадчицата съвсем друго нещо. Не знам в 40- то, но в 56- то и 79-то също записват в тетрадка, но входящия номер се взема от дневника с входяща кореспонденция.  Дали не "отскочи" до някъде за номер домакинката или лицето, което ви записа в тетрадката, преди да направи заветното вписване?

Ами не, погледна последно записаното и даде следващ пореден номер. После ми го записаха и на картонче. 56-то.

# 100
  • Мнения: 1 404
Вчера, по обяд - около 13ч, ходих до пощата, зад 12 ДКЦ, до 40-то.
До Метадоновия център, се беше събрала група от около 10-15 човека и реално си продаваха дрога.
Репликата: - Аре 30-ка за трима ви (т.е по 10 грама на човек), едва ли е за домати или праз лук.

Чудя се къде да подавам жалби. Започвам от Национален Център по Наркомании и нататък по веригата...

 Sick

# 101
  • Мнения: 1 862
Може би и към Столична община е редно да се пусне сигнал, както и до директорката на самото училище  Tired
Ще следя темата. Блокът ми е до 40-то, и не от тази есен, живи и здрави от другата ще ги пускам предучилищна. Само дето това, което написа  Анн–  ме притесни доста.

# 102
  • Мнения: 1 404
имам жалба с вх. номер към Заместник-кмета по култура, образование, спорт и превенция на зависимости.

Имайки предвид, че цяла пешеходна пътека построих Simple Smile, надявам се да имам успех и с това.
Със сигурност не се отказвам лесно.

# 103
  • Мнения: 1 862
Нямам преки впечатления от страната към поликлиниката, ние сме от другата страна. Дори не подозирах, какво се случва зад училището. Дано се вземат мерки, не е нормално в близост до училище да има метадонов център  ooooh! 

Има ли дечица, които ходят в предучилищна? Аз смятам, че на 5  са още мънички и предпочетох да останат в градината, да си изкарат там до 6 годишна възраст - 3-та група. В частност ме интересува, предучилищната целодневна ли е  (не допускам, че има леглова база за следобедна почивка, разбира се  Wink )?

# 104
  • Мнения: 1 404
на Мигла детенцето, доколкото знам е там предучилищна.

# 105
  • Мнения: 1 862
Ще се радвам да се включи  Peace А всъщност в района, само 56-то ли е с басейн?

# 106
  • София
  • Мнения: 5 286
Басейнът на 56-то е със свободен достъп, така че едва ли е от кой знае какво значение  newsm78

# 107
  • Мнения: 1 404
С кого ще се видим на родителската среща в 56-то на 30-ти? Simple Smile

# 108
  • Мнения: X
А в 40 нямаше ли обявена родителска среща. На сайта им няма график за такава. Махнали ли са го или аз греша.

# 109
  • Мнения: 1 404
това е заповедта:
http://40sou.com/obb/images/priem/zapoved.pdf

Не видях дата за род. среща.

# 110
  • София
  • Мнения: 5 286
По план трябва да дойда на р. среща в 56-то, ако нещо не изникне по-хард  Peace

# 111
  • Мнения: 467
По план трябва да дойда на р. среща в 56-то, ако нещо не изникне по-хард  Peace
Тъмна Индия ще е това класиране, като на повечето места. При равни точки ще влиза живеещото по-близо дете. Ами да речем 20 деца са с 15 точки и живеят във 9 и 2 микрорайон. Кой ще измерва точно разстоянието Mr. Green
За 56 става дума.

# 112
  • Мнения: 1 404
Ще го мерят сигурно по google maps. Според нашите сметки, трябва да ни приемат.

# 113
  • Мнения: 467
За мен е ясно, че никой нищо няма да мери.

# 114
  • София
  • Мнения: 5 286
Нали се заклевате, че ако се докопате до телепорт, ще споделите с нас? Аз  hahaha друг начин да стигна до 17,29 ч. в училището не виждам  Joy При това имам щурия късмет да работя до метростанция близо, и пак 17,40 ч. е топ-постижението ми...

# 115
  • Мнения: 1 404
За съжаление навсякъде занималнята е или до 17 или до 17:30.
Ще се мислят гимнастики и комбинации с други родители.

# 116
  • Мнения: 467
Нали се заклевате, че ако се докопате до телепорт, ще споделите с нас? Аз  hahaha друг начин да стигна до 17,29 ч. в училището не виждам  Joy При това имам щурия късмет да работя до метростанция близо, и пак 17,40 ч. е топ-постижението ми...
Ами докато се шири мнението в милата ни родина, че е задължително до всяко дете да има една баба, така ще е.

# 117
  • Мнения: 1 404
Вече излязоха първите класирания. Ние сме приети и в 40-то и 56-то. Ще го запиша в 56-то.

# 118
  • София
  • Мнения: 5 286
Ние кандидатствахме само на 1 място и имаме късмета да е приет. Наше приятелче от групата обаче не е и ще следим внимателно класиранията. Сигурна съм, че има доста деца, които са приети на повече от едно място.
Така или иначе ще се виждаме в първолашката тема (в момента - Бъдещи първокласници): http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=924564

# 119
  • Мнения: X
В 56-то уж класирането щеше да става по най-близко живеещото дете, ама на второ класиране дали само входящи номера и познайте какво се оказа-едното от децата е с 10 точки, при чакащи с 15 точки доста деца. Е как стана това-това ли е най близко живеещото дете.

# 120
  • София
  • Мнения: 5 286
Кашата е пълна с класирането  ooooh! Ние искахме да сме с две приятелчета - нямало проблем. Обаче какво да видя днес... Едното дете е в друг клас, а другото го няма в списъка  Rolling Eyes

# 121
  • Мнения: 1 404
и ние искахме с две, само с едното сме, другото е в друг клас.
Уж, нямаше проблем.

# 122
  • Мнения: 4
От facebook на 40 СОУ:
----------------------------
В края на учебната година се реших да споделя своето мнение за училището, разрира се, не защото не уважавам учителите по принцип, а защото не уважавам учителите, с които се срещнах по пътя си, придружавайки детето си, в това така наречено училище. Най-щастливият ден за нашето семейство е последният ден на нашия син в това училище, прекаран в дразги, интриги, обиди и все така "прекрасни неща". Знам, че много хора ще ме упрекнат. Обявените за луди деца на това място са приети прекрасно в други училища. Не се страхувайте да си преместите детето и да опитате друго, не се оставяйте да ви обявяват за луди и да Ви пращат например в "Закрила на детето", в "Свети Наум", за да проверят добре ли е, или на други места. Не се оставяйте и вярвайте, че човек не трябва да се страхува да защитава детето си и да търси най-подходящото място за него. Не се оставяйте да ви манипулират и да ви обясняват колко са загрижени за вас! Нищо подобно.... Тук сигурно ще пишат само ласкателите на училището, но искам да подкрепя всички унижавани и обиждани родители, които не посмяват да повдигнат глас, а се чуват по телефони, разговарят по кафета или на улицата, но в името на това да не навредят на детето си, не смеят да изкажат мнението си. И с право, защото още при първия опит, всичко се обръща срещу детето!!!!! Факт!!!!! И така, върви народе възродени! Повярвайте, има училище за всяко дете!
----------------------------------------------------------------------------------------

# 123
  • София
  • Мнения: 5 286
В интерес на истината и аз не очаквах да набера толкова фрустрация, обида, гняв и разочарования покрай класиранията по класове. Изумена и дълбоко засегната съм от ситуацията. До класирането впечатленията ми бяха чудесни. Сега съм с много смесени чувства. А тепърва предстои самото започване на училището...

Използвам случая да ви поканя в текущата тема за бъдещи първокласници, където на мен лично ми е много полезно да споделям и обменям информация: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=924564

За четящите след 2016/2017 уч. г.: потърсете своята тема, вероятно в НАБОРИ, ако няма сериозна промяна в структурата на форума  Peace

# 124
  • Мнения: 1 404
Мен, честно казано, не ме интересува вече класирането. След като говорих с директорката, оправиха това с другарчетата, както бяха обещали. Сега гледам напред към 15 сетември. То само тук ща да беше така.... В елитно школо в центъра, на мои познати директно са им назовали сума за дарение, ако искат да приемат детето.....

# 125
  • София
  • Мнения: 5 286
днес на сайта на 56то има нови списъци с разместени деца.
моля ако са изместили детето ви, да споделите дали са ви уведомили.
п.с. нашите деца отново не са събрани. изместили са друго дете в този клас, но не и нашето. изместили са дете дори от полудневния клас пак в този клас, но не и нашето.

# 126
  • Мнения: 1 404
Ние сме където сме и с когото помолихме да сме.
Пъ.съ. Не познавам никого от ръководството и не съм с връзки Simple Smile

# 127
  • Мнения: 411
От facebook на 40 СОУ:
----------------------------
В края на учебната година се реших да споделя своето мнение за училището...

Моля за линк към тази фейсбук група или страница. Същото го има писано и тук в отделна тема, но бих искала да видя и коментарите на други родители по темата. Благодаря!

# 128
  • София
  • Мнения: 5 247
Учебната година започна! Успех на всички!
Ние сме в 56. Имам вече сериозни разочарования. Дайте съвет какво се прави в такива случаи.

# 129
  • Мнения: 44
Учебната година започна! Успех на всички!
Ние сме в 56. Имам вече сериозни разочарования. Дайте съвет какво се прави в такива случаи.

Какви са разочарованията, ние сме се насочили натам за догодина. А и все още е доста рано, те и два дена не са минали....

# 130
  • София
  • Мнения: 5 286
Говори се, като начало.
Ако прецениш - разкажи повече, за да получиш по-адекватни идеи и съвети  Peace
И ние избрахме 56-то и отпочнахме.

# 131
  • София
  • Мнения: 5 247
Да, наистина сме съвсем в началото. Имам желание да изчакам, да. Все пак първите впечатления са показателни и те ме безпокоят.
1. Класът ни от полудневен е трансформиран в смесен. Без никакво известие. Не че е фатално, но смятам, че така децата може да формират групички и да се създадат условия за изолация на едните или другите. Причина имало и то е, че били недостатъчен брой желаещи за полудневно обучение.
2. Няма никакъв принцип за разпределение на децата по чиновете в класната стая. Поне адекватно не е обявен и става явно по натиск на родители.
3. Два дни учителката сутрин ни посреща изключително сърдито и назидателно, че децата се бъркали кое е тетрадка, кое е буквар и родителите грешно са подредили раниците с всички номера тетрадки, а не само 1ви номер. Не носели мокри кърпи, искали да ходят до бюфета. Ако има такива случаи защо не се обсъжда това индивидуално. Моето дете нито е с объркана раница, нито е без мокри кърпи, нито иска да ходи до бюфета, а е принудено да бъде порицавано в комплект.

# 132
  • Мнения: 46 520
Мигла, за последното - обърнете внимание на учителката. Явно още не може да ги запомни и затова говори общо. Но според мен става дума за проблем с конкретния учител...

За чиновете не разбрах, не му дават да седне, където иска ли?

# 133
  • Мнения: 38
Хм, сега виждам, че има тема за тези училища.
Ние сме в 56-то.
На този етап съм доволна. Е, то са минали два дена, децата още не се познават и не си знаят имената.
Моето не се оплаква, за сега, дано така да е и занапред.
За полудневната към смесена, нормално, предвид ситуацията, в която живеем  - много малко, да не кажа единици са тези, които могат да си вземат детето на обед. За някои и 17:30 е непосилно, тъй като повечето работят до 18. Предполагам не са могли да съставят клас с, да речем 10 деца, чиито родители са изявили желание за полудневна. Това, дали ще доведе до разделение, по-скоро си зависи от учителите.
Моята щерка също я преместиха, тоест всички са ги разместили, но ми го каза ей така, просто като случка от деня, без излишна драма, а седеше с две други момиченца от градината си.

Относно забележките, предпочитам да знам какво става в класа, дали има деца, на които се дават пари и тнт. За папките и тия работи, аз още в ден 1 сложих само първите тетрадки по математика и български и оставих читанката вкъщи, защото те сега пишат ченгелчета Simple Smile Предполагам на учителката не й е много лесно, родителите на първокласниците са винаги много объркани, имат куп въпроси, кой какво къде, как и защо разбрал, не разбрал.

Като цяло, не виждам някакъв сериозен проблем. За мен проблем е - вербална и физическа агресия между децата. Е за това, няма да си мълча, особено, ако не се взимат мерки от родителите или учителите.

# 134
  • София
  • Мнения: 5 286
За полудневния клас всички разбрахме вече, че нямало достатъчно желаещи, а е имало доста върнати кандидати за 1 клас и са го направили целодневен. Защо обаче не са уведомили адекватно - не зная. Бих поискала разговор непременно. Останах с впечатление, че децата имат право да си тръгват на обед без проблем, ако са заявили полудневна паралелка?

За чиновете нашата класна каза, че първите седмици ще се размества, докато ги опознае и прецени кой вариант ще е удачен за постоянно. Моят човек за начало е изместен на по-заден ред, защото се оказал висок. Не виждам нещо ненормално в това?

За подредбата на раниците пуснах не един и два статуса тия дни. Сложно е, децата не четат още. Уж мислих система за обозначаване, но тая работа с тетрадките вече доомаза нещата. Някъде учителят е дал система за обозначаване на тетрадките, но на нас дадоха свобода. Ако не са ви обяснили детайлно какво ТОЧНО искат да сложите в раницата, не си оставяйте магарето в калта. Учтиво, но твърдо обяснете, че сте за първи път с първолак (очевидно) и че назидателният тон не помага никому.

За лавката: радвайте се, че поне не са ги пуснали. Аз бях неприятно изненадана да разбера, че не само са ходили, ами и са пазарували... моят човек е получил пари от някого, които изхарчил за боклучка  Tired Говорих, разбрахме се, но отчитам за своя грешка, че, както се оказа, не ми е хрумнало изрично да изисквам дискусия по въпроса на родителската среща. На следващата ще знам. Имаме поне няколко деца с телефони, часовник-телефони, и, очевидно, пари.


Накрая, при нас адски ефективна за обмяна на информация се оказа фб групата на класа. Може да обмислите и за следващата родителска среща (скоро) да уговорите създаването и допускането в нея  Peace

# 135
  • София
  • Мнения: 5 247
Благодаря ви дами за мненията! Наистина ми е от полза.
 И ние имаме фейсбук страница се оказва. Може да ни е полезна.
Не се сърди, човече - да, по-скоро конкретният учител явно има такава форма на работа. А за чина- детето ми няма претенции, не е бил недоволен досега от нищо- даже напротив- с желание ходи. И Слава Богу- дано все така. Аз отчитам като неправилно да няма правило. Поне аз като бях дете имахме ротационен принцип за местата по чинове. Слагаха ни по номера или момиче с момче- имахме някаква система. Това имам предвид.
The White Queen - абсолютно вярно. Агресията е нещо недопустимо!
зелено човече -  и аз не одобрявам на тази възраст да се ходи до лавката. А за полудневният режим- да, - можем да си тръгваме. Така ще си останем. Поне за сега има кой да го прибира на обяд. Вярно, че ако си на работа до 18ч. както е масовият работен ден е невъзможно да си прибереш детето преди 19ч.

# 136
  • Мнения: 46 520
При нас никога не е имало правила за чиновете, освен ако детето няма някакъв здравословен проблем или конфликт м/у деца.
Предпочитам такава свобода, не съм фен на наложеното отгоре, затова за мен беше + липсата на система Simple Smile

# 137
  • София
  • Мнения: 5 286
Учителката твърдо предупреди, че ще размества, докато опознае добре децата и се натаманят. За мен е напълно нормално това положение.
Ако детето е много чувствително, може да е добра идея да му се обясни, че преместването не е задължително да е заради нещо, което то е направило, нито пък че е нещо лошо.
Но например ако не вижда или не чува добре от новото място - да даде някакъв знак, за да се прецени и изговори конкретният случай  Peace

# 138
  • София
  • Мнения: 5 247
Днес поговорих с нашата госпожа и се зарадвах колко добре се получи! Мисля, че мога да съм спокойна и да разчитам на нея!

# 139
  • София
  • Мнения: 5 286
Как вървят нещата?

# 140
  • София
  • Мнения: 5 247
Имам усещането, че ходим на училище не от половин месец.

# 141
  • София
  • Мнения: 5 286
Използвам случая да поканя всички в текущата първолашка тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=940684
МНОГО е активна, но ми е адски полезно да сверявам часовник. Родителите споделят случки, преживявания, проблеми, стратегии за справянето им.

За четящите тук след 2016/2016 уч. год., потърсете своята първолашка тема тук: НАБОРИ: http://www.bg-mamma.com/index.php?board=500

# 142
  • гр. София
  • Мнения: 252
Здравейте! Бихте ли ми препоръчали учителка за първи клас в 56 училище за 2017-2018 учебна година?

# 143
  • Мнения: 12
Здравейте и от мен. Знам, че съм малко извън темата. Мъничката ми ще бъде първолак 2017/2018 и колебанията ми са 40-то, 56-то, 137-мо и Италианския лицей в Горна Баня. Моля дайте малко мнения и за Горна Баня и за 137-мо. Форума ми даде подробна представа за другите две училища. Девойчето ми го влече изобразителното изкуство.
За мен е най-важно безопасността на децата.
Разпитах ученик випуск 2014-та от 56-то. Каза, че има доста наркотици там Sad
За 137, че стават много побоища...

# 144
  • Мнения: 16
Здравейте, предстои ни записване в първи клас  2017/2018 г, най-близко е 56 то СОУ. Ако има в темата мами на завършващи 4 то класници бих се радвала на препоръки и мнения Simple Smile

# 145
  • София
  • Мнения: 5 286
Навремето бях питала и в отчетната тема за 4 клас, но нещо не ме отразиха. Успех - дано имаш късмет с избора на училище!
По мои впечатления проблемът е в първоначалния прием. Преместване при необходмимост в последствие май се случва по-лесно. Разбира се, дано не се налага, че си е стрес.

За 56-то мога само да предупредя да не се връзвате на обещанието, че ще има организирано плуване за децата в басейна в сградата на училището. Това беше нещото, за което определено ни излъгаха и много ме заболя. Не толкова от резултата, а от факта, че така ни подведоха. Поне до 3-4 клас ползването на басейна става само с помощта на родителя. Иначе другите неща, които се казаха, си бяха така. Например занималнята си започна от 16 септември, столът - от втората седмица. Плодовете в лавката се оказаха наистина с редовно присъствие, а не просто украса за пред родителите.
Много полезна ми беше общата родителска среща, която се проведе няколко дни преди изтичането на срока за кандидатстване. Също там видях всички учителки на живо.
Ако има конкретни въпроси по организацията в 56то за 1 клас - мога да отговарям. Иначе някак общо ми е трудно да се сетя какво да споделя  Tired

# 146
  • Мнения: 1 350
Зелено човече, за 56 соу какво имаш предвид за плуването? Как е организирано плуването през деня за малките, в час по физическо, в занималнята? Съжалявам, ако е писано някъде. И още нещо, до колко часа се взимат децата от занималнята и за всеки клас отделна ли е или смесена от различни например първи класове?

# 147
  • Мнения: 1 350
Привет,

Някой да знае ще има ли открит ден, предварителна среща с родителите преди първо класиране за 2017/2018 в двете училища?

# 148
  • София
  • Мнения: 5 286
Зелено човече, за 56 соу какво имаш предвид за плуването? Как е организирано плуването през деня за малките, в час по физическо, в занималнята? Съжалявам, ако е писано някъде. И още нещо, до колко часа се взимат децата от занималнята и за всеки клас отделна ли е или смесена от различни например първи класове?
плуване в 1 клас има само ако сам си заведеш детето :/ свободен достъп. дори няма намаление на таксата (както ни излъгаха).
при нас 1 клас занималнята е в стаята на класа и е отделно за всеки клас. от 2 клас знам, че е различно, но нямам конкретност.

# 149
  • Мнения: 1 350
зелено човече,
благодаря.
Като че ли сме се ориентирали към 79 СУ, въпреки че за 56-то имаме много повече точки.

# 150
  • София
  • Мнения: 561
Записвам се да следя мненията за 56-то.

# 151
  • Мнения: 2 730
И аз се интересувам от 56 то училище, някой дали знае нещо за паралелките с немски език?

# 152
  • София
  • Мнения: 5 286
Наше приятелче е с немски език. Много сериозно е ученето по езика, дори май прекалено сериозно, ако правилно се ориентирам.

# 153
  • Мнения: 779
Наше приятелче е с немски език. Много сериозно е ученето по езика, дори май прекалено сериозно, ако правилно се ориентирам.

Може ли повече инфо по въпроса с немския? Защо да е прекалено сериозно? Днес ни се обадиха по телефона, че детето ми няма да го класират с английски, но има шанс за немски ако искаме даси сменим желанието и аз сега съм в голямо двоумение. В къщи никой не говори немски и не мога нито да помагам, нито да контролирам учебния процес Wink

# 154
  • София
  • Мнения: 5 286
Не зная дали учителят по немски е един и същ за начален етап, но вчечатлението ми е, че обучението е много сериозно. За английския мога да кажа точно обратното. Бих обсъдила с директора.

Места е имало: http://www.56sou.info/news.php
"Свободни места за второ класиране в обявените паралелки за I клас:

С изучаване на Английски език – 12 свободни места

С изучаване на Немски език – 6 свободни места"

# 155
  • Мнения: X
Докато другите класове бяха на двора да играят следобед, немската паралелка и един път не съм ги видяла навън Което за първи клас си е много, според мен. А по английски не знам, то от два часа седмично, не очаквам изобщо да научат кой знае какво, особено когато децата са с тотално различно ниво на владеене. Моето дете е учило преди това усилено и определено скучаеше в часовете по английски..

# 156
  • София
  • Мнения: 5 286
В интерес на истината за 1 клас и до мен стигна тази информация. Доколкото разбрах вече не е така.

# 157
  • Мнения: 6
За 40 -то училище:
http://www.bg-mamma.com/?topic=930520
Някои от учителките в поста сега са с 1 клас...

# 158
  • София
  • Мнения: 54
Здравейте,
Виждам, че в темата е писано много за набор 2009, които сега са 4ти клас в 56то училище. Моля, за актуални отзиви за учителите, които ще поемат 1ви клас през 2020 година, за училището, организацията и т.н. полезна информация Simple Smile

Благодаря предварително!

# 159
  • София
  • Мнения: 5 286
Питайте нещо по-конкретно, така е малко трудно да се пише Simple Smile Училището е прилично, организация има, също добри учители. Личният ми опит до момента е, че изключително много зависи и от съучениците (вкл. родителите), които се паднат.

# 160
  • София
  • Мнения: 54
И аз не знам какво да питам още...
Надявах се на отзив за учителите, не знам дали конкретен поема немските паралелки, например. За децата (родителите) е ясно, всички се надяват на "нормални" (въпреки, че все по-трудно се падат/събират на едно място). Понякога обаче учителите успяват да вкарат в релси и не съвсем възпитани деца.

Сещам се да питам за иновативните паралелки - справят ли се учителите с преподаването по този метод? Виждала съм добри резултати, но децата посещаваха школи. Дали е добре в училище да учат по метода?

# 161
  • Мнения: X
Ами в момента има 7 паралелки 4 клас, а доколкото знам тази година приеха  5 първи клас, така че кои учители ще поемат 1 клас от догодина е  трудно да се каже. А и не знам дали може да се избира учител, ние например не можехме и не сме избирали.
Иновативното е по-скоро това Jump Math, което аз хич не харесвам и се радвам, че в нашия клас не се изучава тази "иновация".

# 162
  • София
  • Мнения: 54
Да, Jump Math е и се заявява дали искаш детето ти да е в такава паралелка. Затова и питам, има ли смисъл...

# 163
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Не е конвенционален метод, по-скоро не е от помощ, ако няма някакви затруднения. според мен.

# 164
  • София
  • Мнения: 5 286
Аз миналата година записах моята първолачка в иновативна паралелка заради очакването, че учителят, който е поел този ангажимент, ще е някой, който се занимава допълнително да учи и да се развива, не лежи на "стари лаври" и само Н години "опит", има по-разчупено мислене. Детето случи на чудесен екип, не съм забелязала Jump math нещо да пречи. Следобед на занималнята вместо допълнителни помагала си учат по обичайните учебници и явно нещата се съчетават добре, не се е оплакала.

Тази година приемът на 1 клас е намален, за да се отговори на изискванията за едносменно обучение до 4 клас. И наистина, втори клас са само първа смяна! А големите започваха да въртят смените от 2 клас само 2 години по-рано.

До миналата година учител не се избираше. При подаване на заявление се посочва желанието: иновативна паралелка (с англ.), немски език, "обикновена" с английски език. Немската паралелка е една.

# 165
  • София
  • Мнения: 54
С наближаването на кампанията, се сещам да попитам за паралелката с немски Simple Smile
Дали учителя по немски е един за началния курс и ако е така, какви са отзивите за него? Дали мненията по-назад (за повече учене) са валидни и сега?

Също се сещам да питам, дали ще има дни на отворени врати (или подобно) преди кандидатстванията и класиранията?

Ако все пак някой има отзиви за учителите, които в момента преподават на 4 клас, ще съм благодарна да сподели Simple Smile

# 166
  • Мнения: X
В 40-то имаше преди ден на отворени врати, в 56 - не.

# 167
  • София
  • Мнения: 5 286
В 56то не съм чувала да има ден на отворени врати. Има обща родителска среща с информация буквално в последния ден на кампанията, тогава представят учителките за 1 клас (но няма право на избор).

# 168
  • Мнения: 143
И аз ще записвам нашето момиче в първи клас тази година. Въпроса ми е свързан със занималня та след часовете. До колко часа работи и дали наистина помагат с домашните и ученето на новите уроци? Благодаря

# 169
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
Здравейте.
Някой може ли да разкаже малко повече за 40 СОУ, т.к. на сайта им почти нищо не пише.
Интересува ме имат ли профилирани паралелки от 1клас и ако имат езикови ли са или други?
Някаква информация относно учителките?
Занималнята до колко часа е и ефективна ли е според вас?

# 170
  • София
  • Мнения: 5 286
И аз ще записвам нашето момиче в първи клас тази година. Въпроса ми е свързан със занималня та след часовете. До колко часа работи и дали наистина помагат с домашните и ученето на новите уроци? Благодаря

Занималнята е до 17.30 ч. (56-то)
Моята второкласничка е имала буквално броени пъти да пише домашно, изостанало за у дома, НО много зависи от учителката все пак колко ще е ефективно. Защото някъде домашното е написано, но като се разровиш - по-точно е преписано от дъската, където го е записала учителката...

# 171
  • София
  • Мнения: 135
Здравейте и от мен! Моите деца също ще кандидатстват в 56-то, но много ми се иска да са при г-жа Петинка Иванова, имам добри отзиви за нея. Има ли в групата родители, чийто деца са при нея? Тя определена паралелка ли води или няма значение какво ще избера като изучаван език?
И още нещо да попитам, при нас засега има кой да взима децата на обяд, но ми се иска да станат по-общителни и контактни. Според вас добре ли е да ги оставям в занималнята по тази причина? В Колко часа най-рано могат да се взимат от занималня?

# 172
  • София
  • Мнения: 5 286
От занималня тази година беше най-рано 16 или 16.30 ч.
Доколкото знам избор на учител в 56то няма, където те разпределят.
Много зависи кой ще е учителят на занималня, имала съм и от двата полюса, но не сме имали никакъв избор и учениците ми ходят на занималня.

# 173
  • София
  • Мнения: 5 247
triksy_81 писах ти на лични. Тук само ще кажа, че синът ми беше в класа на Петинка Иванова. Езикът ни е английски. Разпределиха ни при нея, защото беше обявен клас за деца, които не остават на занималня и учат само до обяд. Никога не е ходил на занималня.  Ако имаш въпроси мога много да разкажа що за преподавател и човек е Петинка Иванова.

# 174
  • Мнения: 278
Здравейте,
И ние ще кандидатстваме тази година и сме се насочили към 56-то. Имам въпрос към по просветените с кандидатстването: можеш да избереш само един профил : немски (1 паралелка) или английски (4 паралелки). Не става да кандидатстваш и за двете ? Или може да попълниш две заявления и за двете поотделно ? Simple Smile

# 175
  • София
  • Мнения: 5 286
Това не го помня, а и може да се е променило. Най-добре по телефона да се уточни като дойде време за подаване на документи.

# 176
  • София
  • Мнения: 135
Здравейте,
И ние ще кандидатстваме тази година и сме се насочили към 56-то. Имам въпрос към по просветените с кандидатстването: можеш да избереш само един профил : немски (1 паралелка) или английски (4 паралелки). Не става да кандидатстваш и за двете ? Или може да попълниш две заявления и за двете поотделно ? Simple Smile
Доколкото знам се подава с езикът по първо желание, а ако се запълнят местата ти се обаждат да ти предложат в другата паралелка.
Да ви попитам още нещо Simple Smile в коя паралелка е по-добре да се запише детето, иновативната или обикновената?

# 177
  • София
  • Мнения: 5 286
За батко навремето не помня да имаше иновативна паралелка и той е в обикновена.
За момата кандидатсвахме в иновативна, вече имаше такива, като моята логика беше, че там преподават учители, които са дали нещо от себе си допълнително, за да се обучат в тази иновативност, интересуват се.
Истината е, че всичко зависи от учителя и късмета на детето със съучениците. Също важно е случването на учителка в занималнята.

Общи условия

Активация на акаунт