(Сф) 1-4 клас: 56-то СОУ vs 40-то СОУ (Люлин)

  • 24 821
  • 177
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 54
С наближаването на кампанията, се сещам да попитам за паралелката с немски Simple Smile
Дали учителя по немски е един за началния курс и ако е така, какви са отзивите за него? Дали мненията по-назад (за повече учене) са валидни и сега?

Също се сещам да питам, дали ще има дни на отворени врати (или подобно) преди кандидатстванията и класиранията?

Ако все пак някой има отзиви за учителите, които в момента преподават на 4 клас, ще съм благодарна да сподели Simple Smile

# 166
  • Мнения: X
В 40-то имаше преди ден на отворени врати, в 56 - не.

# 167
  • София
  • Мнения: 5 286
В 56то не съм чувала да има ден на отворени врати. Има обща родителска среща с информация буквално в последния ден на кампанията, тогава представят учителките за 1 клас (но няма право на избор).

# 168
  • Мнения: 143
И аз ще записвам нашето момиче в първи клас тази година. Въпроса ми е свързан със занималня та след часовете. До колко часа работи и дали наистина помагат с домашните и ученето на новите уроци? Благодаря

# 169
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
Здравейте.
Някой може ли да разкаже малко повече за 40 СОУ, т.к. на сайта им почти нищо не пише.
Интересува ме имат ли профилирани паралелки от 1клас и ако имат езикови ли са или други?
Някаква информация относно учителките?
Занималнята до колко часа е и ефективна ли е според вас?

# 170
  • София
  • Мнения: 5 286
И аз ще записвам нашето момиче в първи клас тази година. Въпроса ми е свързан със занималня та след часовете. До колко часа работи и дали наистина помагат с домашните и ученето на новите уроци? Благодаря

Занималнята е до 17.30 ч. (56-то)
Моята второкласничка е имала буквално броени пъти да пише домашно, изостанало за у дома, НО много зависи от учителката все пак колко ще е ефективно. Защото някъде домашното е написано, но като се разровиш - по-точно е преписано от дъската, където го е записала учителката...

# 171
  • София
  • Мнения: 135
Здравейте и от мен! Моите деца също ще кандидатстват в 56-то, но много ми се иска да са при г-жа Петинка Иванова, имам добри отзиви за нея. Има ли в групата родители, чийто деца са при нея? Тя определена паралелка ли води или няма значение какво ще избера като изучаван език?
И още нещо да попитам, при нас засега има кой да взима децата на обяд, но ми се иска да станат по-общителни и контактни. Според вас добре ли е да ги оставям в занималнята по тази причина? В Колко часа най-рано могат да се взимат от занималня?

# 172
  • София
  • Мнения: 5 286
От занималня тази година беше най-рано 16 или 16.30 ч.
Доколкото знам избор на учител в 56то няма, където те разпределят.
Много зависи кой ще е учителят на занималня, имала съм и от двата полюса, но не сме имали никакъв избор и учениците ми ходят на занималня.

# 173
  • София
  • Мнения: 5 247
triksy_81 писах ти на лични. Тук само ще кажа, че синът ми беше в класа на Петинка Иванова. Езикът ни е английски. Разпределиха ни при нея, защото беше обявен клас за деца, които не остават на занималня и учат само до обяд. Никога не е ходил на занималня.  Ако имаш въпроси мога много да разкажа що за преподавател и човек е Петинка Иванова.

# 174
  • Мнения: 278
Здравейте,
И ние ще кандидатстваме тази година и сме се насочили към 56-то. Имам въпрос към по просветените с кандидатстването: можеш да избереш само един профил : немски (1 паралелка) или английски (4 паралелки). Не става да кандидатстваш и за двете ? Или може да попълниш две заявления и за двете поотделно ? Simple Smile

# 175
  • София
  • Мнения: 5 286
Това не го помня, а и може да се е променило. Най-добре по телефона да се уточни като дойде време за подаване на документи.

# 176
  • София
  • Мнения: 135
Здравейте,
И ние ще кандидатстваме тази година и сме се насочили към 56-то. Имам въпрос към по просветените с кандидатстването: можеш да избереш само един профил : немски (1 паралелка) или английски (4 паралелки). Не става да кандидатстваш и за двете ? Или може да попълниш две заявления и за двете поотделно ? Simple Smile
Доколкото знам се подава с езикът по първо желание, а ако се запълнят местата ти се обаждат да ти предложат в другата паралелка.
Да ви попитам още нещо Simple Smile в коя паралелка е по-добре да се запише детето, иновативната или обикновената?

# 177
  • София
  • Мнения: 5 286
За батко навремето не помня да имаше иновативна паралелка и той е в обикновена.
За момата кандидатсвахме в иновативна, вече имаше такива, като моята логика беше, че там преподават учители, които са дали нещо от себе си допълнително, за да се обучат в тази иновативност, интересуват се.
Истината е, че всичко зависи от учителя и късмета на детето със съучениците. Също важно е случването на учителка в занималнята.

Общи условия

Активация на акаунт