(Сф) 1-4 клас: 56-то СОУ vs 40-то СОУ (Люлин)

  • 24 853
  • 177
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 404
В моето детство правеха редовни прегледи за въшки, редовни прегледи и лечение от стоматолог, а също 2 пъти годишно подробен преглед в лекарски кабинет на гърло, лимфи, гръбнак, ръст, тегло, преслушване на гърди със слушалка.
Ако на някое дете му ставаше лошо веднага се пращаше в лекарския кабинет. Мереше се Т, даваха се лекарства при спешност.

Е то вече няма лекарски кабинети и стоматолози в училищата. В 56-то  има само  мед. сестра.

Последна редакция: чт, 18 фев 2016, 11:04 от Анн–

# 61
  • София
  • Мнения: 5 293
Ние сме живели по друго време. Сега трябва да сме благодарни, ако въобще има медицинско лице в училището  ooooh!

# 62
  • Мнения: 1 404
Ние сме живели по друго време. Сега трябва да сме благодарни, ако въобще има медицинско лице в училището  ooooh!
Доколкото съм чувала от колеги, в някои училища има лекар, който се наема и му се плаща заплатата от родителите. Всеки месец се събират пари от родителите, за да се плаща на лекаря... ooooh! ooooh!
За стоматолог - изобщо не може да се мечтае.

Та в този ред на мисли, от една мед. сестра (ако я има), не очаквам кой знае какъв медицински контрол. Със сигурност никой няма да ги спира на входа и да ги връща за сополи и кашлица.

# 63
  • Мнения: 4
В сайта на 40-то пише едно, на стената на училището-друго (шрифта е такъв, че четенето е проблем), на вратата-трето, а в дирекцията ми казаха четвърто... Останах с впечатление, че самите те не са наясно кои ще са учителите...?
 Входната врата е прогнила от ръжда, Боята на стените е поне в 5 нюанса и т.н. Мога да пусна снимки...Та си мисля,  дали директорите са си погледнали сградата...?
В 56-то първото впечатление е съвсем различно. А наистина, там кандидатите са много и не се знае кои ще бъдат приети. Според мен 40-то не е алтернатива и ще потърся друго училище.

# 64
  • Мнения: 1 404
В сайта на 40-то пише едно, на стената на училището-друго (шрифта е такъв, че четенето е проблем), на вратата-трето, а в дирекцията ми казаха четвърто... Останах с впечатление, че самите те не са наясно кои ще са учителите...?
 Входната врата е прогнила от ръжда, Боята на стените е поне в 5 нюанса и т.н. Мога да пусна снимки...Та си мисля,  дали директорите са си погледнали сградата...?
В 56-то първото впечатление е съвсем различно. А наистина, там кандидатите са много и не се знае кои ще бъдат приети. Според мен 40-то не е алтернатива и ще потърся друго училище.

Отиди и в 137-мо. Мои познати подават там и са доволни, на нас просто не ни е удобна локацията.

# 65
  • София
  • Мнения: 5 293
Та в този ред на мисли, от една мед. сестра (ако я има), не очаквам кой знае какъв медицински контрол. Със сигурност никой няма да ги спира на входа и да ги връща за сополи и кашлица.

Контрол? В училище? Антибиотикът в чантата и зеленият сопол цял срок. true story...


Аз почвам да се чудя дали нарочно са обявили толкова неудобен ден за отворените врати в 40-то, че никой да не успее да иде. Много ми се искаше, но не знам дали ще успея - след 4 почивни дни е истинско безумие да искаш отпуска...

# 66
  • Мнения: 1 404
Аз вече си пуснах и ще ида, ще разкажа.

Но да, мед. контрол в уч-ще - няма. Дори не знам дали ги гледат и за въшки, като нас едно време в началото на всеки срок  Wink

Иначе като ходехме да подаваме документите в 56-то, децата бяха в междучасие (занималня). Имаше учители в коридора, не в стаите.

# 67
  • Мнения: 411
В 40-то децата може ли да се оставят при охраната, докато някой ги вземе?

# 68
  • Мнения: 102
отговарям наред: телефон на учителката има всеки родител и може да се консултира с нея и за училище, и за домашни / ако е отсъствало детето/, и за поведението на детето. Обратна връзка също има - класната ни звъни, когато има нещо важно да каже. Разбрахме се още на 1та родителска среща - да ни набира, затваряме и я набираме ние, все пак не са с много високи заплати. Може ли детето да остъства без проблем при необходимост- контролен преглед при хронично заболяване, грип или семейни причини? - да, може, имат право на 5 дни в годината по домашни причини, ако обаче са повече - разговор с класната и има начин да се уреди.
2,3 и 4 клас учат на 1 / в дъното/ и на 2 етаж. Първолаците са само на 1 етаж. По-големите ученици нямат достъп до тях, има дежурни учители на етажа всяко междучасие, които следят за реда и дисциплината. ФВС от 1 до 3 клас играеха с бели тениски, удобен анцуг и гуменки, които седят в стаята на класа. В 4 клас отпаднаха само белите тениски, може и с цветни. Идеята е като се изпотят - да се преоблекат след това Simple Smile Не че всички се преобличат, но това вече си е до дете. Да - с къс ръкав играят, не знам дали е задължително, но то е толкова топло в училището, че често и в класната стая го пускам с тениска и суичер, за да може да се съблече като му стане топло, а за физическо - не мога да си представя да играе с дълъг ръкав.
Безплатна закуска имат всеки ден от 1 до 4 клас. Имат и плод/ зеленчук - училището участва в програма и също са безплатни, друг е въпроса дали ги ядат, редовно ми носи моркови, ябълки и т.н.
Медицински контрол няма, освен класната, която ако види, че дете е болно, звъни на родителите да си го вземат. Но все пак те разчитат, че родителите ще са достатъчно съвестни ако е болно детето, просто да не го пускат на училище.
След края на часове/ занималня, ако родителят закъснее, детето стои при охраната докато дойдат да го вземат. Това е и за 1 и а 2 клас. Ако родителят поиска може и за 3 клас.

# 69
  • Мнения: 102
И не мога да не се похваля за пореден път с нашата класна: http://novitebulgari.com/%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE-%D1%83%D … 0%B1%D0%B8%D0%B5/
БРАВО! Учителка преподава родолюбие въпреки тежките условия - статията е от вчера Simple Smile

# 70
  • София
  • Мнения: 5 293
Ха, това е една от учителките, които ще водят 1 клас за нашия набор 2009!

# 71
  • София
  • Мнения: 5 247
julkata81  Толкова подробно! Благодаря за отговора!  Hug
Чудесно е, че сте доволни от вашата учителка! Peace
Всъщност в предучилищната също класната веднага се обажда на родител при съмнение за здравословното състояние на детето. Редовно има проверки за въшки от мед.сестра.
Имаше в класа деца с въшки и скарлатина, също и грип /най-редовно/ и уж ходят само здрави деца, но моят опит показва, че все някой ни зарязава. Като сме си вкъщи сме здрави- тръгнем ли на училище- болни. ooooh! Sad
Материалната база за предучилищната е повече от разкошна. Има и отделни нови само за малките тоалетни.
Има обаче неща, които са за ремонт в сградата и двора като цяло.

# 72
  • Мнения: 1 404
Мигла,
звучиш много доволна от предучилищната в 40-то,какво ви спира да продъжлите там и в първи клас?
Какви са ви притесненията?

# 73
  • София
  • Мнения: 5 293
Понеже в темата се пише успоредно за две училища, може ли да помоля да обозначавате за кое се отнася писането ви  Praynig

(56-то) Ето каква е обобщената информация, до която стигнах аз, относно учителите за първи клас, набор 2009:
Резюме за учителите:
полудневна паралелка: Петинка Иванова
немски: Савина Пендуркова
англ.: Цветанка Барашка; Дора Евстатиева, неизвестно, неизвестно
(2-те неизвестни учителки не са решени още, защото предстои пенсиониране и не се знае кой ще поеме)

Вие сте - споделете  Peace

# 74
  • София
  • Мнения: 5 247
Мигла,
звучиш много доволна от предучилищната в 40-то,какво ви спира да продъжлите там и в първи клас?
Какви са ви притесненията?

Само това, че ще е пълна промяна ме притеснява. Също и липсата на информация. За мен е важно всичко. Е, няма как да видя и децата от класа предварително.  Някак като е свикнало детето с нещо предпочитам ако нищо не ни изрично тревожи да не променям.
Ако останем в 1 клас в 40 ще бъде дори с познати вече деца в един клас.
Но пък 56 се води по-добро. Също на нас ни е на половината път- съвсем близо, а това за рано сутрин си е от значение.

Общи условия

Активация на акаунт