(Сф) 1-4 клас: 56-то СОУ vs 40-то СОУ (Люлин)

  • 24 822
  • 177
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 286
Много ще съм благодарна за актуални мнения на родители и ученици в 1-4 клас: 56-то СОУ vs 40-то СОУ (Люлин, Сф).
Много се говори за новата директорка на 40-то, която полага усилия да промени до скоро по-негативната репутация на училището, а 56-то основно лежи на стари лаври май...

# 1
  • Мнения: 46 520
Моето мнение го знаеш, 56-то Simple Smile
Дъщеря ми току що мина 1-4 клас, т.е. впечатленията ми са пресни.
Сега и нагоре съм доволна, хич не им се връзват учителите, стягат ги яко, няма никакви оправдания и за 1 секунда закъснение, пляскат двойки, поздравява се като по наше време и т.н.

Но все пак и конкретният учител е важен. За съжаление е много трудно да се намери такава информация за всички...

От друга страна - като гледам как се местят децата насам натам и се адаптират повече от успешно - хич не го мисли Simple Smile запиши в онова, което ти лично смяташ за по-подходящо, а ако не ви допадне може още м/у 1 и 2 срок да го преместиш.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 286
Благодаря отново. Ще очаквам още мнения.
Аз съм малко такава, по сума ти време мисля и проучвам, докато реша. Наскоро приятелка ме попита дали обмислям училище край работата ми (в центъра) и се замислих, че май не съм го разглеждала като реална възможност. Така или иначе там точките за месторабота са по-малко от тези за адрес, така че вероятно нямаме и шанс, де.
Почти бях решила, когато почнах да се вглеждам и да се колебая. Предвид количеството първи класове за 56-то имам усещане, че едва ли ще знаем от сега бъдещите учители за 1 клас, примерно. Притесни ме и фактът, че още от втори клас се минава във втора смяна. Ей такива неща...

# 3
  • Мнения: 46 520
Това за 2 смяна 2 клас не е ясно как ще е. Когато дъщеря ми беше 2 клас не се минаваше. Преди нея се минаваше, после пак го смениха  Crazy явно пробват различни варианти, за да видят кой е най-добър.
В интерес на истината 2 смяна не е толкова страшна. Децата се наспиват и са много по-спокойни и адекватни.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 286
Те ще се наспиват може би, ако има кой да е с тях у дома... аз се връщам на работа и се притеснявам, че ще се уморява сутрин в занималнята и следобед вече ще е...

# 5
  • Мнения: 2 989
Нямам конкретни отзиви за двете училища за начален курс, от моите кръщелнички знам, че 56-то е ок за среден курс като за квартално училище / и двете ги приеха там след 4 клас с математически профил/, но моя съвет е да избереш по възможност учителката. Проучи в темата на четвъртокласниците, има ли родители с деца от две училища, при кои госпожи и ако има избор, това е по-важно. Не че е за подценяване общата среда и дали са 3 или 6 класа от набор, но специално за начален курс по-важно е как се справя самата госпожа.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 286
Питах в темата за 4 клас - нулева реакция...

# 7
  • Мнения: X
Записвам се да следя темата тъй като и аз се интерисувам от тези училища и мнения за тях

# 8
  • Мнения: 102
Привет, моето дете е 4 клас в 56 СОУ и съм като цяло доволна - най-вече от класната, с която основно са и децата от 1 до 4 клас - догодина тя ще е на 1 класове и някой ще има голям късмет. Simple Smile Като цяло учителките, които ще се паднат 2016-2017 на 1 клас са добри професионалисти.  Имам забележка само към занималнята и то по-скоро сборните групи за занималня след 1 клас /поради недостатъчно стаи/, но както се оказа и при нас - може да се намери решение.
Басейнът е хубав - няма отстъпки за ученици на училището - което им е минус - трябваше поне това да си изискат, но ... На стол моето дете не ходи от 2 клас, други родители са доволни, но реално май всяка година е нова фирма - та не е критерий, че ако тази година става за нещо храната - и догодина ще е така.
В училището има камери и се инвестира всяка година за още - нещо, което според мен отдавна трябваше да е задължително за всички училища /и дворовете им/, така насилието в училище би се довело до минимум.
Мислех да го местя след 4 клас, но май ще остане тук до 7 кл. - чувам добри отзиви и за до 7 клас, а е излишно да пътува из центъра още от сега / т.е. от догодина/, както и ако отиде в 5 клас в СМГ както имах намерения, но впоследствие размислих - да му съсипвам детството от сега - мерси!!!
Минус на 56 - от 2 клас са на смени, това е изморително за децата, ОК - няма да е честно по-големите да са все 2 смяна, но това е проблем който трябва да се реши - дете, което е цял ден в училище и едва следобед си взима новият материал е като изцеден лимон вечерта. Да- факт е, свикват. Но може и да го подобрят в името на децата.
Други забележки нямам. Директорката и заместниците й са отворени да разискват проблеми с родители, ако някой има притеснение - спокойно може да поговори с нея - от личен опит знам, че не оставя проблемите да си стоят само изказани в кабинета й, а взима мерки.
Аз НЕ съжалявам, че записах детето си в 56 СОУ - и пак бих го записала. За Люлин, това е най-доброто училище - и като подготовка, и като база. Мнението не е само мое, а и на доста родители от 4те класове в момента там.
Поздрави и успех! Каквото и да изберете, винаги ще има + и - - никъде не е идеално, въпросът е да си подредите правилно приоритетите и да изберете.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 247
julkata81 страхотно ме окуражи твоята публикация! Ще следя темата.
Ние сме първи клас догодина. Как е името на вашата учителка, която се пада да поеме новия випуск?
Всъщност колко паралелки са първи клас и има ли значение дали сме А или Б...по първите?
А за смените- странно. Защо така сменят? В моето детство от 1 до 4 клас се учеше в отделно крило само сутрин. Големите нямаха нищо общо с нас нито ние с тях.
Моето дете сега е предучилищна и така се изморява, че следобяд започна да спи, нещо което иначе изобщо не прави. Немислимо ми е да го оставям и в занималня.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 286
Входът е един в 56-то - това е едно от нещата, които ме изненадаха. Имало било разлика в часовете на започване за малките и големите ученици - мхъ...

julkata81, благодаря за подробното мнение. Удобно ли е да попитам колко 4-ти класа са в момента, тъй като тази учебна година първите са 6 + 1? Би ли разяснила какво се случва със занималнята от втори клас, защото за мен лично това е от голямо значение? Втората смяна силно ме притеснява и мен...

# 11
  • Мнения: 736
И аз съм за 56-то. Не знам за какви стари лаври става дума, но едното ми дете завърши седми клас там и го приеха в много добро училище, както и почти всички деца от неговия клас. Второто ми дете също учи там в момента - втори клас е и съм доволна. Не е идеално, но като за квартално училище нивото е добро. Все пак най-важното е на каква учителка ще попадне и, разбира се, зависи си и от детето.

# 12
  • София
  • Мнения: 5 286
Първокласник у дома предстои следващата година - набор 2009. Ако случайно имате представа кои са учителките на 4-ти клас или друга информация, която може да е от полза на такива като мен да се ориентират, ще съм благодарна да разкажете.

slastna, благодаря за включването. Ако правилно се ориентирам, тази учебна година 2 клас са 2 смяна. Вече измина месец от началото на учебната година - би ли споделила впечатления относно ученето на смени за толкова малки деца? В днешно време май никое училище не е застраховано от това... 

# 13
  • Мнения: 736
Първокласник у дома предстои следващата година - набор 2009. Ако случайно имате представа кои са учителките на 4-ти клас или друга информация, която може да е от полза на такива като мен да се ориентират, ще съм благодарна да разкажете.

slastna, благодаря за включването. Ако правилно се ориентирам, тази учебна година 2 клас са 2 смяна. Вече измина месец от началото на учебната година - би ли споделила впечатления относно ученето на смени за толкова малки деца? В днешно време май никое училище не е застраховано от това... 

Извинявай, че отговарям чак сега. За смените не мога да съм много полезна, защото ние сме на целодневно обучение, за щастие, неговата класна му води и занималнята, което е голямо предимство за мен. Големият ми син също ходеше на занималня. 

# 14
  • София
  • Мнения: 5 286
Извинявай, че отговарям чак сега. За смените не мога да съм много полезна, защото ние сме на целодневно обучение, за щастие, неговата класна му води и занималнята, което е голямо предимство за мен. Големият ми син също ходеше на занималня. 

Кога е занималнята: сутрин или следобед? Ако е сутрин, значи редовното обучение е 2 смяна. Моят човек също ще трябва да посещава занималня, защото ние работим на пълен работен ден. Но някак си имам усещането, че следобед може би са по-уморени... дето се вика до предния ден ще е спал по това време...

Общи условия

Активация на акаунт