Трудно проговаряне - 19

  • 114 272
  • 753
  •   1
Отговори
# 675
  • Cyberspace
  • Мнения: 1 325
Трудно ми е да бъда обективна, но на мен ми изглежда като опит да се налага. Например се удря с цел да го видя и да реагирам. Идва, застава пред мен и започва да се удря. Остана ми просто да опитам вариант в който се правя, че не ме впечатлява фактът, че се удря, за да видя ще има ли резултат. Иначе си ни прегръща, целува и общо взето е много привързан.
Днес отново ударих на камък да се свържа с невролога. Петък след две седмици звънене, най-накрая вдигна. Каза да се обадим в понеделник след 16:30 и днес отново не отрази многобройните позвънявания. Това се случва вече няколко пъти. Явно час с него няма да има, насочих се към друг. Вече месец си губя времето в опит да се свържа. Ако се бях отказала по-рано, щяхме вече да сме отишли на преглед другаде сигурно. Искам по-бързо да го заведем, че това мислене, предположения и гадаене ще ме побъркат.
Радвам се, че тази тема я има, за да мога да чета, черпя опит и да споделям, защото в реалния живот не срещам много разбиране. Само "полезни съвети" и поучаване от хора, които си нямат представа, че това е реален проблем, който трябва да се опитваме да решим.

Той се храни сравнително добре, няма постоянни "прегрешения", а и не проявява кой знае какъв интерес към повечето "боклуци", а за сметка на това обожава някой плодове и зеленчуци и си ги хрупа с кеф, но ще се постарая съвсем да ги огранича тези, вредните. Ще сменя и сухарите с пълнозърнести. Дано да даде някакъв резултат. Но държа да отбележа, че той е постоянно изнервен и ревлив от самото си раждане. Но агресията е ново 20...

Последна редакция: пн, 18 апр 2016, 21:54 от Cyberspace

# 676
  • Мнения: 13 890
Нали разбираш че ако ти лично знаеше , разбираше какво и как и можеше да въздействащ върху детето щеше вече да си решила проблема и просто нямаше да си в тази тема. Моето дете при все СОП никога не е проявявало авто агресия. Щом твоето го прави значи си има причина и щом продължава да го прави значи не си състояние да я овладееши трябва да търсиш специалист който да ти помогне . това може да е нищо но за съжаление може да значи и много.

# 677
  • Cyberspace
  • Мнения: 1 325
И психолог ще посещаваме заедно с логопеда при всички положения.
Ако можехме да им разрешим проблемите без чужда помощ или ако имаше универсално решение на всеки проблем, всички тези специалисти нямаше да ги има. Просто споделих...

# 678
  • Мнения: 2 988
Здравейте. Не съм сигурна дали изобщо детето ми има някакъв проблем или не, но реших да се консултирам първо с вас.

Детето ми каза "мама" на 10 месеца. Малко след това започна да казва "ам" и нещо подобно на "баба". След около месец спря да говори и така докато стана на годинка и 1-2 месеца, когато пак започна и казваше: мама, баба, ам, дай, айде. По веднъж дори каза: "мама ам" и "айде дай". Това говорене продължи по-малко от месец и след това пак спря да говори. В момента е на годинка и 4 месеца и не освен А (ако иска нещо) и Ау(когато види куче или коте) не казва нищо. Иначе разбира всичко.

Рано ли е за консултация с логопед? Имаме ли изобщо проблем или това е просто период?

# 679
  • Мнения: 2 211
Сайбърспейс, говорете със специалист при всички положения за този проблем, но за тези нервни изблици не пречи да пробвате и хомеопатия. Много хора са доволни. Тук сме обсъждали и Бахови есенции за успокоение при децата. Детето е малко, имате много време и възможности пред вас, залавяйте се за работа.

# 680
  • Мнения: 43
Здр , ние вчера бяхме на първата процедура в барокамера и голям страх брах ...ужасно е вътре и никаква светлина от никъде ( поне да беше стъклена ) така си я представях.Отделно имах ужасни болки в лявото ухо и малкия каза че го боли .Маската я сложи за няма и 3 минути....
Иначе взех профила му за детско развитие Developmental 3 за финната моторика на долна граница и около 90 т на останалите , отговарящи на средна норма за възраста .
Днес е на спец. педагог и чакам да видя баща му дали ще се пробва да влезне с него за последен опит в барокамерата .

# 681
  • Пловдив
  • Мнения: 29
Вижте на каква статия попаднах днес http://6nine.net/2016/04/18/митът-за-шуслеровите-соли/

Вече не знаеш на кого да вярваш. Всичко е една маркетингова и меийна война.

# 682
  • Cyberspace
  • Мнения: 1 325
Ще помоля, мноого ще помоля доволни от детски невролог да ми дадат координати тук или на ЛС. Цял месец чакам и така и не успях да запазя час при един професор. Пробвах при друг, казаха ми май месец да се обадя, пък когато има часове - тогава...  Ако някой има координати на детски невролог, от който е доволен и няма да се налага да чакаме месец-два, за да се вредим, ще съм много благодарна да ми пише. Принципно Пловдив и Стара Загора са ми приоритетни области, но съдейки по деликатната ситуация, която става все по-деликатна с времето, няма особено значение къде се намира.

# 683
  • Мнения: 18
geri_pink, бихте ли споделили къде/при кого правихте този тест Development 3 ? На нас досега не са предлагали да се прави - то ясно с говора изоставаме драстично , но да сверим останалите маркери би било добре . Благодаря ! Относно барокамерата - детето ми лятото не успях да го удържа , сега ще пробваме следващия месец - вероятно ще пробвам във възможно най-голямата барокамера. Майките споделят , че децата свикват след някоя и друга процедура , дори им харесва на някои.
Cyberspace - аз лично знам за 3-ма най-предпочитани детски невролози в София , доколкото съм чела в Пловдив има 2-ма , за които майките споделят , за Ст.Загора не съм чула. Ние сме посещавали 2-ма в София , и 2-Мата изписаха ноотропил , който още не съм решила да дам ; установиха , че не се наблюдават невролгични проблеми и  не ни препоръчаха ЯМР . Основното положително беше ЕЕГ-то , което едната докторка направи след като казахме , че мислим за барокамера.




# 684
  • Мнения: 43
Амии теста направихме там в болницата за рехабилитация "Св.София" (Кр.Поляна) при спец. Педагог , но кой точно незнам. Същия ден бях на интервю за работа и баба му го заведе.А за барокамерата и аз не съм се отказала , но не и в тази болница.Ще пробвам във ВМА , че некви много модерни ми се виждат .Тази където ни вкараха изглеждаше като за мъчения , а и найстина за малко да ми се пръсне ухото ....не , не ,неискам и да се сещам.

# 685
  • Мнения: X
gery_pink просто не сте изравнявали правилно, при всяка наченка на 'заглъхване" на ухото се преглъща , влизайте с дъвка така по лесно се преглъща, люти бонбони/отделя се повече слюнка/, люти дъвки...или просто преглъщате с вода, солети , бисквити. Децата обикновено ползват близалки, вода...следите детето хване ли се за ухото вода на малки глътки, аз моите ги следя по мен, със самото влизане започвам да преглъщам с тях заглъхне ли  ми ухото преглъщам и тях карам да преглъщат...само отначало изглежда сложно, след около 10 влизане става рутина. Не знам в коя барокамера влизате някъде не дават да се внася храна в други дават.

# 686
  • Мнения: 18
Мисля, че камерата във ВМА е по-скоро единична , т.е родител и дете следва да са в легнало положение ; не се ползва маска, защото цялата камера се пълни с кислород. Но аз не бих удържала моето дете 1час да лежи и за нас не е вариант.

# 687
  • Мнения: 1 427
С интерес и аз чета отзивите за барокамерата, ох обаче колкото повече чета, толкова повече и аз си мисля, че моят разбойник няма да стои  Tired трябва нощем да го водя  Mr. Green

# 688
  • Мнения: 148
Здравейте на всички,  Hug Чета Ви редовно, но не пиша. Бях споменала само преди месец, че не говорим и търсим проблем. Сега сме на 2г. и 6 мес. почти. Не знам дале е прогрес ще сподея с Вас. От миналия месец активно започнахме да пеем песнички, чат-пат повтаряме думички. На дърти години се научихме да даваме целувка и викаме "тау" за чао, боц и дай пет... Понякога показва колко голям ще стане като вика тооо...  newsm78 само писито знае че прави "няу" 😁 и кучето "ба ба" много песнички слушаме и гледаме клипчета. Дали това ни помогна не знам. Филмите ги спрях. Дали от яслата е този ефект? От януари ходим с прекъсвания. Споделете има ли труднопроговарящи деца, които само пеят или мога до известна степен да си отдъхна, че сме поставили някакво начало на проговарянето. Много успехи и късмет и здраве на всички.  bouquet

# 689
  • Мнения: 1 498
Знаеш ли, дидкатад, моето също обича да пее. Постоянно нещо си тананика, но той е по-малък - на година и половина. Имаше 2 думи преди няколко месеца и тях спря да казва. Но откъм мелодии е много напред, постоянно пее като оперен певец, както казва баба му.

Общи условия

Активация на акаунт