Лекарства - помощ!

  • 1 457
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 68
Здравейте,силни и борбени мами! Ще ви запозная накратко с нас и нашият случай. Аз съм майка на едно прекрасно момче , родено в 8ми месец. Сега детенце е на 4г с поставени диагнози:
1.ДЦП
2. Аутизъм
3. Епилепсия (на ЕЕГ всичко беше чисто,но диагнозата я поставиха поради 3гърча в рамките на една година)

И така , пиша тук , защото не знам какво да правя вече с лекарствата,които му се назначават и сменят.
Първо му назначиха “ноотропил сипоп” - спряхме го след две седмици прием - поради нервност,като страничен ефект.
След това ни изписаха “Пантогам” - сироп от Русия. Започнах го по схема , но още на 5ти ден детенце получи конюктивид , безсъния , дълбока нервност до кризи. Спрях го.
Третото нещо което изписаха бе “Конвулекс и Ескимо” - давам ги вече цял месец , детенце отново е свръх изнервен и има силни стомашни болки - от страничните ефекти на лекарството. Когато посетих невролог , той каза , че няма как да е от сиропа и да продължавам да го давам. На път съм да го спра , защото не мога да понасям да гледам как детенцето ми се мъчи и тормози от тежките болезнени ефекти. Аз самата съм била на този Конвулекс и знам какво причинява. Въпроса е от тук нататък какво да правя? Интересувам се от мами , които са давали един от следните медикаменти - при вас как се отразиха , лошите ефекти отминаха ли? Ясно е , че отново ще посетим невролог за нов препарат , но дотогава бих искала да получа мнения и съвети , препоръки.

Причината поради която му се изписват лекарствата е: Хиперактивност , 3 Гърча , дълбоко умствено изоставяне , аутизъм - липса на ред и контакт (разбираемост), ДЦП

# 1
  • Мнения: 732
Моят син е пил всичко изброено без ноотропил.Само от конвулекс имаше сънливост и леко гадене и то само в началото.

# 2
  • Мнения: 68
Моят син е пил всичко изброено без ноотропил.Само от конвулекс имаше сънливост и леко гадене и то само в началото.

Благодаря за отговора. А по ваши наблюдения от кой препарат бяхте доволни Конвулекс или Пантогам. На кой от двата се спряхте окончателно и имаше ли някакви страшни последици от по-дългото приемане.

За нервност сме пробвали и тези:
Киетюд,невронат,педиакид невроз,дормикинд - абсолютно никакъв ефект

Последна редакция: ср, 07 сеп 2022, 00:18 от Alexxiss

# 3
  • Мнения: 12 016
Едното ми дете е родено в 33 г.с. и е било осем дни на кислород, енцефалопатия и ретинопатия на недоносеното, форамен овале и шум на сърцето 2-3 степен.
Обаче нямам данни да е прилаган ноотропил, в резултат на което към днешна дата детето учи трудно, защото е със Смесено специфично разстройство на развитието. ЯМР направен малко преди 4 годишна възраст показа, поражения на мозъка в резултат на недостиг на кислород около раждането. Тъй като детето трудно се концентрира и бързо се изморява л.л изписа Ноотропил, невроложката го отхвърли. Започнах да го давам на 8 годишна възраст, във втори клас заедно с магнезий, комбиниран с морски минерали и витамини от група В и определно има ефект, макар и да не е нещо уау. Странични ефекти не съм забелязала.
Вашият случай е различен - от една страна Ноотропил се дава за подобряване работата на мозъка, след инсулт, при трудно проговаряне, от друга страна заради епилепсията се дават лекарства за потискане мозъчната активност. Т.е това, което помага на едното, пречи на другото.

Последна редакция: ср, 07 сеп 2022, 12:39 от Mama Ru

# 4
  • Мнения: 732
Моят син е пил всичко изброено без ноотропил.Само от конвулекс имаше сънливост и леко гадене и то само в началото.

Благодаря за отговора. А по ваши наблюдения от кой препарат бяхте доволни Конвулекс или Пантогам. На кой от двата се спряхте окончателно и имаше ли някакви страшни последици от по-дългото приемане.

За нервност сме пробвали и тези:
Киетюд,невронат,педиакид невроз,дормикинд - абсолютно никакъв ефект
Конвулекс и Пантогам са съвсем различни неща и не са взаимнозаменяеми.Пием и двете заедно.Синът ми е с епилепсия и ДЦП.Не са изписани за нервност, въпреки че имаше истерични кризи преди започване на Конвулекс,които значително намаляха,но и детето порасна,та не знам дали е от лекарството.За нервност и неспокоен сън сме ползвали Седивитакс сироп и съм с много добри впечатления.

Последна редакция: ср, 07 сеп 2022, 12:07 от Ели_Попова

# 5
  • Мнения: 5
Извинявам се че не е по темата но се нуждая от помощ,майка съм на две деца и нямам никаква възможност и начин да отида на лекар ,имам киселини в стомаха много силни,,болки в стомаха и корема остри болки,световъртеж,гадене,горчив вкус в устата,силна умора,липса на апетит понеже каквото и да хапна след това болката се изостря и горчивия вкус става по силен и натрапчив,повръщане,и забелязах тази сутрин че изхожданията са много светли\бледи и мириса в устата ми е е като ацетон,на какво може да се дължи това,моля ако някой знае нещо да пише,благодаря предварително.

# 6
  • Мнения: 12 016
Извинявам се че не е по темата но се нуждая от помощ,майка съм на две деца и нямам никаква възможност и начин да отида на лекар ,имам киселини в стомаха много силни,,болки в стомаха и корема остри болки,световъртеж,гадене,горчив вкус в устата,силна умора,липса на апетит понеже каквото и да хапна след това болката се изостря и горчивия вкус става по силен и натрапчив,повръщане,и забелязах тази сутрин че изхожданията са много светли\бледи и мириса в устата ми е е като ацетон,на какво може да се дължи това,моля ако някой знае нещо да пише,благодаря предварително.
Намирате начин и отивате спешно на лекар. Горчивият вкус в устата, гаденето след храна може да се държат на възпалена жлъчка и камъни в жлъчката, обаче този ацетон е силно тревожен. Кръвна захар мерили ли са Ви? Плюс всичко останало. Не отлагайте, отивайте в Спешно, защото описвате симптоми на кетоацидоза, състояние което застрашава живота.

# 7
  • Мнения: 5
Само когато раждах ми бяха мрили кръвна захар и тя беше 6,5 а кръвното като ме приеха беше 90\60

# 8
  • Мнения: 12 016
Симптомите, които описвате се покриват с тези на кетоацидоза. Животозастрашаващо състояние е, отивайте веднага на лекар, лаборатория, Спешно отделение.

# 9
  • Мнения: 5
Много често боледувам заради ниския имунитет но мисля че това няма общо, от доста време имам проблем със стомаха през първата бтеменност повръщах кръв и жлъчни сокове,втората беше по лека,но след като родих си мислех че понеже вече се чувствам по добре,значи всичко е наред,да ама не месеци по късно се влошавам отново този път по сериозно

# 10
  • Мнения: 12 016
Много често боледувам заради ниския имунитет но мисля че това няма общо
Имате интернет, прочетете. Не твърдя, че е това, но симптомите се покриват. Поне спешно помолете някой да премери захарта Ви, не рискувайте с две деца край Вас.
Познавах здрав, прав мъж, който внезапно почина на няма и 30 години, бил с фатално ниска захар. Кетоацидозата се получава при няколко поредни дни висока захар.

Общи условия

Активация на акаунт