Клуб "Ръкоделие - гоблени"

  • 131 430
  • 449
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 990
Майка ми ме помоли да й ушия "Замакът на Монте Кристо",обаче никъде не го намирам туй чудо.Тя каза че бил един синкаво-зелен.
Моля помагайте  Praynig
да не е този?

# 286
  • Мнения: 1 264
гоблена снимката на който съм дала е има го и елипса  Simple Smile
 май не се вижда  Embarassed http://pg.photos.yahoo.com/ph/sakbeku/detail?.dir=24e8&.dnm= … 5.jpg&.src=ph

Последна редакция: пт, 01 сеп 2006, 21:18 от aq_kiara

# 287
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 148
Майка ми ме помоли да й ушия "Замакът на Монте Кристо",обаче никъде не го намирам туй чудо.Тя каза че бил един синкаво-зелен.
Моля помагайте  Praynig
да не е този?



Мисля, че майка й има предвид в каталога на Вилер 2011

# 288
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
А ето и моя единствен ушит гоблен, засега - "Мадона Темпи":

# 289
  • в баира
  • Мнения: 861
Аз пък шия в момента този:

# 290
  • Мнения: 530
гоблена снимката на който съм дала е има го и елипса  Simple Smile
 май не се вижда  Embarassed http://pg.photos.yahoo.com/ph/sakbeku/detail?.dir=24e8&.dnm= … 5.jpg&.src=ph
Май че е този.
Ще се опитам да го намеря в правоъгълен вариант,че тези елипси още не мога да ги шия.
Мерси  Hug

# 291
здравейте  bouquetаз шия гоблени от 2 г.имам вече 12 готови .мен лично шиенето ми действа доста отпускащо след напрегнатия ден.

# 292
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Браво, за 2г. 12 броя, а какви са?

# 293
шия доста различни.на малката съм направила 2 детски,а за нас предпочитам с цветя.ще ви направя снимки да ги видите.сега завършвам един с карамфили от едно чешко списание .

# 294
  • Мнения: 177
ЗДРАВЕЙТЕ ГОБЛЕНАРКИ!
Ето и моя 11 гоблен,който шия в момента: Прекрасната градинарка на фирма Солария.

# 295
  • Мнения: 819
Здравейте, току що свърших моят първи гоблен 1:4, може да се види тук


Имам въпрос към момичетата с по-голям опит в шиенето, ще започвам един гоблен "Ваза с люляци" на Милена Стил, в схемата е дадена възможност да се шие и във формата на елипса. Досега не съм опитвала, трудно ли е да се направи елипсата и което е по-важно дали изглежда по-добре?

# 296
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Цветните мотиви лично аз предпочитам да са елипсовидни. Не мисля, че по-трудно се шие елипса. Шиеш по същия начин както си ушила първия си гоблен, следваш схемата и това е. След това трябва да намериш добър майстор, който да ти направи хубава рамка.

# 297
  • Мнения: 819
Цветните мотиви лично аз предпочитам да са елипсовидни. Не мисля, че по-трудно се шие елипса. Шиеш по същия начин както си ушила първия си гоблен, следваш схемата и това е. След това трябва да намериш добър майстор, който да ти направи хубава рамка.
Благодаря Валя, ти ме окуражи така да се каже да се пробвам със елипсата.  GrinningСамо
рамката може да е проблем, защото не съм сигурна дали тук има такива майстори newsm78.

# 298
  • Мнения: 1 171
Цветните мотиви лично аз предпочитам да са елипсовидни. Не мисля, че по-трудно се шие елипса. Шиеш по същия начин както си ушила първия си гоблен, следваш схемата и това е. След това трябва да намериш добър майстор, който да ти направи хубава рамка.

Най-красивата рамка, която съм виждала на гоблен с форма на елипса, е ... осмоъгълник, площта между гоблена и рамката е покрита с паспарту (мисля, че така се казва материала, нещо като пластмаса или хартия в различни цветове). Майсторлъка не е в правенето на самата рамка, а в усета коя рамка с кой вид паспарту ще пасне най-добре на конкретния гоблен.

# 299
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Да, така е, но ти сам избираш цвят на рамнката, паспарту-без него в случая няма да мине. Но и трябва хубава рамка, защото съм виждала хубави гоблени, но самата рамка не е добре изработена, например по дървена рамка има както ние му казваме "съкове" (на това място е имало клонче и като се отреже се получават кръгове).

Общи условия

Активация на акаунт