Клуб "Ръкоделие - гоблени"

  • 131 430
  • 449
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 617
Здравейте, момичета!
Тук също има много красиви модели със схеми и ключ. Аз съм ушила вече от тях и ставата много, много красиви.

http://forum.nanya.ru/index.php?showtopic=17758

Поздрави  Simple Smile   bouquet

# 346
  • Мнения: 819
Гобленарки къде се загубихте?
Аз напредвам с люляците, много пипкави тези люляци ooooh!. Ушила съм около половината от гоблена и вече си поръчах два нови на Ланарте:

Този се казва "Индийки",                                                                          а това е "Индийска булка"





Похвалете се, кой какво шие и докъде е стигнал!  bouquet

# 347
  • ПАЗАРДЖИК
  • Мнения: 817
Днес е трети ден, в който работя над това

и вече го приключвам. Трябваше да е на черен фон с бял конец, но не можах да открия черна панама в нашия град, а времето ме притиска. Шия го за подарък на една приятелка и до 22-ро трябва и да е в рамка. а иначе "Момичето на скалата" върви, но доста бавно, нали е голям. Като ушия повечко ще пусна снимки и на него.

# 348
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 904
Taмън си извадих гоблена да пошия. От доста време не съм шила. Embarassed

# 349
  • Мнения: 819
Днес е трети ден, в който работя над това
и вече го приключвам. Трябваше да е на черен фон с бял конец, но не можах да открия черна панама в нашия град, а времето ме притиска. Шия го за подарък на една приятелка и до 22-ро трябва и да е в рамка. а иначе "Момичето на скалата" върви, но доста бавно, нали е голям. Като ушия повечко ще пусна снимки и на него.

На бял фон също става много хубаво, покажи как изглежда и в рамка Grinning

# 350
  • варненка от София
  • Мнения: 4 883
Това е гобленът, който съм поръчала на брат ми да ми донесе за Коледа от Америка. Попаднах на магазин тук във Варна вносители на гоблени на Дименшънi, направо невероятин красоти има там. Може да отворите сайта и да разгледате.
http://www.dimensions-crafts.com/showproduct.asp?reqtype=1&c … &prodID=35139

# 351
  • Балчик
  • Мнения: 9 312
Dimensions са любимата ми фирма. Сега шия втори гоблен на тази фирма. Те не са като "нашите "- шият се комбинирано- кръст, полукръст, френски възелчета, бекстич... Но резултатът си струва. Сега шия Sleigh Ride :






Снимката е от миналата седмица и е малко тъмна, сега малко повече съм ушила.
Първото, което съм шила на Dimensions е това:

# 352
  • ПАЗАРДЖИК
  • Мнения: 817
Джемма , много ми харесват гобленчетата ти  Heart Eyes

# 353
  • Мнения: 689
френски възелчета, бекстич - какво представляват тези неща?

# 354
  • Мнения: 498
Джемма, този зимния гоблен ми изглежда като вълшебен. Тези светлини сякаш са истински.

# 355
  • Мнения: 819
Френски възел
1. Иглата се промушва през плата
2.Насочете иглата към себе си и увийте нишката няколко пъти около иглата по посока на часовниковата стрелка.



3.Прекарайте иглата обратно през плата (през позиция различна от входната) Получава се ето това

Бекстич е бод зад игла

# 356
  • Мнения: 689
Френски възел
1. Иглата се промушва през плата
2.Насочете иглата към себе си и увийте нишката няколко пъти около иглата по посока на часовниковата стрелка.



3.Прекарайте иглата обратно през плата (през позиция различна от входната) Получава се ето това

Бекстич е бод зад игла

Я какви интересности, даже не ги бях чувала. Благодаря за урока

# 357
  • ПАЗАРДЖИК
  • Мнения: 817
И за  мен бяха новост тези френски възли. Благодаря за урока   bouquet. А имаш ли подобни картинки за полу кръстатия бод и за други бодове, различни от 1:4 и 1:2 , че аз само тях си знам  Embarassed

# 358
  • Мнения: 819
Ето тук има най-различни бодове.

кръстат бод


Варианти на кръстатия бод.
   

# 359
  • Мнения: 736
Попаднах на магазин тук във Варна вносители на гоблени на Дименшънi, направо невероятин красоти има там. Може да отворите сайта и да разгледате.
http://www.dimensions-crafts.com/showproduct.asp?reqtype=1&c … &prodID=35139

Къде се намира този магазин??

Общи условия

Активация на акаунт