Златна есен идва вече, все по-палаво е МАЙското човече! - Тема 2

  • 39 779
  • 763
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 131
Ужас  Mr. Green Толкова ли е нямало какво друго да му даде, като е решила, че е гладно - АМ, пюре, бебешка каша...

# 76
  • Мнения: 259
Щом вече е въведен моят съвет е да го продължиш, не го спирай. Ние още не сме го въвели, та се чудя с какво да го въвеждам. Но сякаш ми се иска да въведа първо месото и тогава глутена. Оня ден купих кисел на биосет, но видях че съдържа глутен и не съм правила. Известно време ще си го правя сама с царевично нишесте. А за домашните каши- днес ще правя с царевично брашно и плодово пюре за следобедна закуска. От купешките каши ни е позволено само 2 пъти в седмицата(понеже сме доста шишави), та съм решила ако му хареса да му правя само домашни.  Бебе Иво вече си има предпочитания... не иска да хапва банан(а до преди седмица си го ядеше).

# 77
  • Мнения: 211
Разбира се,че е имало и АМ и пюре и каши,но тя е на принципа,че до 7 ми месец каквото въвели-вевъли и вече на обща храна  #Cussing out Тия бебешки храни не засищали,друго си било домашна кашичка с масълце  #Crazy Добре че не беше я и надробила с хляб,че вече незнам ..

# 78
  • Мнения: 93
Първо бих откъснала главата на свекърва си,ако си позволи такова своеволие.Второ веднага бих преостановила даването на брашно!Във всички места от където съм чела глутеновите каши са една от последните  храна с която се захранва бебето около 8-9мСтава въпрос за непоносимост, не за класическа алергия – организмът не може да преработва определен белтък в житните растения (т.е. глутенът) и оттам идва проблема.Затова глутенът не е списъците с алергени, но се захранва внимателно, защото колкото и малко да са случаите на проблеми с него, преодоляването на непоносмостта е доста тежко.

Последна редакция: пт, 23 окт 2015, 20:15 от first_lady

# 79
  • Мнения: 234
Добър ден  bouquet
Минавам да кажа "здравей", отдавна не съм писала във форума. Вкъщи сме добре, Джули вече хапва пюре от 3 зеленчука, голяма емоция е  Grinning Търси компанията на каката, закача се, пищи, от всичко по малко  Grinning
Прекрасен ден  bouquet

# 80
  • София
  • Мнения: 158
Здравейте Simple Smile
Да попитам - колко време след като захранихте, дадохте плодово пюре? При нас вече мина месец и мисля другата седмица да въведа нещо плодово.
Вчера за обяд й дадох за пръв път купешко пюре, Био тиквичка и картоф на Хип - на мен ми миришеше ужасно, вкуса също не беше приятен, но малката си хапна без мрънкане  #Crazy
Днес ще й направя обаче домашно с тиквичка, да усети истинския й вкус  Laughing
И да не забравя пак - ако може са споделите какъв ви е режима за хранене.
Благодаря и хубав ден Simple Smile

# 81
  • Мнения: 489
Ами аз въведох плод някъде 3 седмици след захранването.Ние ядем тиква и картоф от зеленчуците и ябълка и круша от плодовете.Режима ни е следния:9.00ч-180гр. мляко,13.00ч.-около 90-100гр.пюре(не иска повече) и 90 гр. мляко,17.00 ч.-около 60гр.каша с плод и 120 гр.мляко,21.00 ч.-180 гр. мляко и 3-4ч.сутринта пак 180 гр.мляко.

# 82
  • Мнения: 259
Нашият режим-8:30-9( пинякога и в 09:30-10)-180мл АМ, в 12 зеленчуково пюре 190гр, в 16ч. Редувам каша, домашна каша, тиква с мляко и АМ с бисквити към 19ч. Давам малко плодово пюре и в 09:30 ни е вечерята, като изяжда по 210 мл АМ

# 83
  • Мнения: 211
диди_20, кaкви бисквити слaгaш в AМ  newsm78

# 84
  • Мнения: 100
Момичета, влизам да се оплача. Теди нощес спа изключително неспокойно, а днес е супер кисела. Непрекъснато плаче. Мазах я с гелче за зъбки, без ефект. Плаче и се извива назад или започва нервно да се извива и заплаква. Какво ли е това?

# 85
  • Мнения: 405
Има ли някой , който сега започва да захранва майско бебче и с какво почнахте.

# 86
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Станислава, мен ме брой. Преди два-три дни дадох 2-3 лъжички тиква. Роден е даже на 26 април. Сега е с хрема, а и чесно казано въобще не бързам. Кърменето ме устройва напълно  Grinning

# 87
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Аз вече не кърмя, но още не съм захранила. Мисля след седмица да започна.

# 88
  • Мнения: 93
Аз също започпнах преди три дни да захранвам с тиква.Днес си я хапна с желание.Смятам да продължа с пъщарнак.

# 89
  • Мнения: 489
Здравейте,мами.Искам да ви попитам давате ли кисел и ако да-как го приготвяте?Ние ядем каша с плод следобяд,но ЛЛ ми каза да разнообразявам с кисел.Не ми стана ясно обаче как се приготвя.В интернет четох рецепти,че се прави с царевично нишесте,плод и АМ.но ОК ли е да давам царевичпно нишесте newsm78?

Общи условия

Активация на акаунт