ВТОРИ клас - 2 тема

  • 38 249
  • 744
  •   1
Отговори
# 75
  • Sofia
  • Мнения: 21 748
аз съм за при проблем да се обърнат към госпожата, а не да се саморазправят.

категорично съм против дете или родител да ми се плесне след часовете и да започне "ама, лельо, искам да ти кажа, че днес...".
ако има нужда, госпожата ще ми каже какво е ставало, и заедно ще търсим начин да решим проблема.
ако не каже, значи не е нужно и друг да ми казва.

пък и практиката е показала, че всеки разказва както му е изгодно и доукрасява колкото може.  Blush
Заставам зад всяка дума.

Ако не е живот (или здраве) застрашаваща ситуация - да си се оправят сами. Stop

И сега, пък какво остава за детско градинска възраст, не могат да преценяват кое е животозастрашаващо. 

Та моята я уча, ако не може сама да се справи с разум, да казва на учителката, но и да мисли и с явни глупости да не я занимава.  С времето ще научат и кое е глупости, и кое е опасно за живота.

# 76
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 382
Ако не е живот (или здраве) застрашаваща ситуация - да си се оправят сами. Stop ...

 Tired ама не се оправят само - включват се майки, тетки и шуранайки и край няма.

пък и си мисля, че ако твоето е по-подразбиране виновно - защото е момче и/или защото е по-едро, друга песен ще запееш.





# 77
  • Мнения: X
Моят син е най-висок от момчетата в класа си, а и мисля, че е доста силен, предвид как нарамва съучениците си и ги разнася насам-натам, но пък никога не е от заподозрените. Даже понякога ме е яд, че е прекалено кротък, вместо да хване да напердаши агресорите. Но това е - характер, и двете ми деца са много добродушни и кротки. (за разлика от мен)

# 78
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Казваме на Калоян ако има проблем с някое дете, което му пречи/удря/обижда или каквото и да било, първо да му каже да престане. Ако това няма ефект, да каже на госпожата.
В детската градина се дразнех, че ги дресират да не разказват вкъщи какво става в градината  Twisted Evil

# 79
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 382
Казваме на Калоян ако има проблем с някое дете, което му пречи/удря/обижда или каквото и да било, първо да му каже да престане. Ако това няма ефект, да каже на госпожата.
В детската градина се дразнех, че ги дресират да не разказват вкъщи какво става в градината  Twisted Evil

и аз така  Hug

но пък имам невидим съюзник Simple Smile което не каже през деня си го казва насън Wink няма как да не разбера нещо  Hug

# 80
  • Мнения: 19 377
По същия начин като Светла процедирах и аз. Моята също е висока, но физически слаба и грацилна. В Пук много ме беше страх да не попадне на физическа агресия или буйно поведение. Имаме приятелче момче, с което играят много добре, но детето не си знае силата и е много активно. Преди като се ентусиазираше в някоя игра направо можеше мен да събори. Затова се налагаше особено вкъщи да ги гледаме изкъсо. Вече не е така момченцето. Та, и за такива случаи бях казала да се ходи при госпожата. Слава богу не е имало някакви изцепки досега.

Вчера видях пак бусчето на Шилер. Имат колани. Имаше дете на предната седалка и беше с колан, а задните без.

# 81
  • София на морето
  • Мнения: 171
А това понятие "изказване" от кога е? Нещо съм изостанала...и миналата година се опулих като чух от детето как някой казал "Ще те изкажа на госпожата?" - звучи ми като диалект. И аз хич не одобрявам клюкаренето. Според мен обаче, все още не могат добре да преценят коя ситуация е истински опасна, а май на учителките им е по-лесно така, отколкото да се хабят да обясняват.  Но пък да се наказва цял клас, заради едно, две деца изобщо не е правилно.

# 82
  • София
  • Мнения: 1 731
В детската градина се дразнех, че ги дресират да не разказват вкъщи какво става в градината 
Хахаха, неее, верно ли? Как се обръщат нещата - нас като деца ни заклеваха да не говорим навън какво става в къщи.

# 83
  • София
  • Мнения: 1 228
Здравейте и от нас.

Успях да изчета предната тема, в която пропуснах да се включа и сега да се включа по темите Simple Smile

 - Шини и ние ще слагаме скоро, още малко да пораснат горните зъби. Брат му носи от първи клас (започна с едно чудо за разширяване на долната челюст, мина през няколко вида) и сега има почти перфектни зъби и избегнахме брекетите (които си имат много кусури, не е само цената). Дано и с малкия  успеем така. Ние ги водим в Юниордент на Попа и една шина излиза към 300 - 400 лв горе-долу.

 - За детските рождени дни в музеи - Ивайло беше на такъв в Техническия музей на Опълченска и децата бяха супер доволни. Правили са опити по програма, развеждане из музея и после торта в специална стая, украсена като за РД.
В Музейко не сме ходили, чакам да мине малко време, за да му се нарадват хората, и тогава. Но в подобни (предполагам) музеи са ходили из чужбина и много са се забавлявали, хем без да знаят езика и да са разчитали на нашия превод. Предполагам, че ще им хареса и тук (последно в Манхайм не им стигна един работен ден  Rolling Eyes).

Идеята за рожден ден много ми допада на мен и мислех да сме в Техническия на неговия РД, но той си избра съвсем друго - рожден ден в музикално репетиционно студио Simple Smile  Децата много за забавляваха, твориха, правиха камерни ансамбли, пробваха барабани и ел. китара, пяха, свириха. Но те са от музикалното училище и всеки си има инструмент, който носеше, а на място ползваха пиано, барабани и ел. китара Wink За родителите беше малко лудница, храната беше под минимума (само торта и малко хапки, помолиха ни да пазим), но отзвука беше страхотен, дори от поканените няколко приятелчета, които не са музиканти  Simple Smile

- За децата и разните отношения в училище - аз също гледам да не се намесвам, но се налага. Предполагам някои от вас ще ме окачествят като майка-тетка-стринка, но иначе детето ми определено се тормози. Последната случка беше организирана кражба на стикита от затворената му раница от 5-6 девойки от класа  Shocked
Скрит текст:
По време на ЧК, когато всички останали са били навън, съвсем организирано се бяха измъкнали до класната стая и му бяха прибрали и поделили помежду си повече от половината стикита, че и бяха подарявали на трети деца... Той дори не си беше казал на госпожата (за да не я занимава с глупости, както някой беше казал - някакви си стикита), а страданието му беше неописуемо: "Защо ми пипат в чантата и си взимат каквото си искат?", "Защо в моята от 7 чанти със стикита?" и т.н. Отговорът на последния въпрос е: "защото знаят, че няма да ги набиеш/наругаеш/оскубеш", на първия: "защото на тях са им забранили стикита като тъпотия, с която не си струва да се занимаваш, а те очевидно искат...". Еми "натопих" ги на класната, сори! (Тя едната девойка беше започнала да топи други 2 пред потърпевшия, та класната успя да проведе разследване на дргуия ден и да изясни всичко). Проблемът е, че почти всички участнички върнаха взетите стикита, но едната дори това не направи, защото "не мислела, че това е нещо нередно".... ами като не ги учат вкъщи, че вземането на чужда вещ без знанието и съгласието на собственика, е кражба, аз друг начин не виждам, освен "топене". Иначе какво - показвам му, че да му вземат нещо (да не използвам по - силната дума "откраднат") е напълно нормално ли? Още повече пък за участващите деца... Или предлагате да му кажа да ги набие и да си вземе обратно стикитата насила? А, да, и ако моето дете направи нещо такова, ще искам да знам, за да мога да поговоря с него, независимо дали от класната, от детето или от майка му  Wink
Разбирам st. Dobri в този смисъл. Има деца, които са звезди в класа си и всички останали им се възхищават, каквато и глупост да направят, но има и такива тихи, не особено агресивни, незвездни, които всички се опитват да тормозят  Sad Тогава "оправят се сами" не върви  Wink
Радвам се, че си има двама добри приятели в класа, с които се разбира, аз се разбирам с родителите и всичко е наред. Това се и опитвам да му обясявам - не може и не е необходимо да е приятел с всички и "звезда" Simple Smile А и класната ни се справя доста добре с тези неща.

- По учебния материал - изкара 6-ци на входните тестове, но правописните му грешки после по диктовките са умопомрачителни (имаЖ, Очилище)... но вярвам, че ще се оправи, и брат му беше така, а сега е почти перфектен на правопис. Иначе при нас си има допълнителни неща достатъчно от училище - свирене, солфеж. Готви се за конкурс и свири доста. Не ходи на нищо друго допълнително, освен на спорт (и то когато може да играе навън - колело, ролери, пропускаме и спорта). Опитах да му бутна по някое математическо състезание, но не видях огромен ентусиазъм и се отказах. Гледам да правим по 2-3 диктовки уикенда и това е.

# 84
  • София на морето
  • Мнения: 171
Rally, ужасна случка (със стикитата) - хем не мога да повярвам, че има такива родители, хем вече нищо не може да ме изненада.  Close

Идеята за РД в репетиционно студио е страхотна. Ще го имам предвид, не ми беше хрумвало до сега! Юнакът ходи на пиано и е много запален за сега.   

# 85
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 948
И моят е от кротките, нищо че е най-висок в класа. Той обаче си е добродушко и си пада дипломат - все гледа да оправя нещата - своите и чуждите, с говорене. Ама то не е говорене като говорене, а фабрика за думи. Като почне и трудно спира. И все организира нещо, ръководи, разпределя задачи... Отделно, че ушите чуват през две затворени врати и когато трябва и нетрябва се материализира да се обяснява, досущ както се материализира котката при мисълта за отваряне на вратата на хладилника. Crazy И е супер честен и винаги гони справедливостта. Ако не беше това последното, направо си става за политик, ама честността обърква нещата. Mr. Green Виж, каката е друга бира. Колкото е грацилна, толкова е и жилава. И има един такъв смразяващ поглед, който спира в движение онзи, решил да я тормози. Mr. Green

Интересна е идеята за студио, но според мен става само за деца, които все пак са пипали музикален инструмент и имат съответното отношение (и пазене най-вече).  Peace Иначе не мога да си представя 10 хуни да налазят инструментите и да удрят както им дойде по тях. Crazy

# 86
  • София
  • Мнения: 17 597
И сега, пък какво остава за детско градинска възраст, не могат да преценяват кое е животозастрашаващо. 

Та моята я уча, ако не може сама да се справи с разум, да казва на учителката, но и да мисли и с явни глупости да не я занимава.  С времето ще научат и кое е глупости, и кое е опасно за живота.
[/quote]

Доста добре различават "подал се е от прозореца на 3тия етац", "докопал е ножа" от "дръпна ми плитката" или "събори ми кубчетата".

# 87
  • София
  • Мнения: 1 228
Биги Бона, то едва ли родителите са ги накарали, по - скоро не им позволяват да се "занимават с глупости" като стикита. То и мен ме дразнят големите вериги с тези албуми, стикита, игри ... много даже, но когато видя, че е важно за него, позволявам - така или иначе пазарувам... Иначе може да се окаже в горната ситуация, ама от другата страна. Но при всички положения ще имаме много сериозен разговор и вероятно скандал, ако направи подобно нещо, както и се случи с родителите на останалите деца, без едно Simple Smile Не съм аз дето да внасям правосъдие в случая и не съм занимавала никого повече с не-върнатите стикита, защото накрая ще изляза лудата майка с маминото синче, която е направила световен съпрос за 3 стикита ... въобще много е тънка тази линия и гледам да не я прекрачвам Sad А да го накарам да се саморазправи с момичета (а и момчета, но с момичета е по-деликатно) няма как да стане, затова в крайна сметка му казах да ги забрави тези 3 стикита, все едно ги е загубил.

lulumba, точно така, затова и уточних, че децата са от МУ Simple Smile даже повечето си носеха цигулките и китарите, пианистите бяха няколко. А и се занимаваха по същество, не просто да са дрънчали - пианистите ко-репетираха на струнните (по слух, как дойде, но имаше много добри попадения), акомпанираха и на пеещите, както и китаристите, цигулките свириха заедно, опитваха на няколко гласа ... въобще беше си забавление за тях Simple Smile Абсолютно не бих вкарала там компания от деца, които не са музиканти - иначе после имам да изплащам цяла година един рожден ден Wink

# 88
  • София
  • Мнения: 17 597
Ако не е живот (или здраве) застрашаваща ситуация - да си се оправят сами. Stop ...

 Tired ама не се оправят само - включват се майки, тетки и шуранайки и край няма.

пък и си мисля, че ако твоето е по-подразбиране виновно - защото е момче и/или защото е по-едро, друга песен ще запееш.


newsm78
Защо?'

Казваме на Калоян ако има проблем с някое дете, което му пречи/удря/обижда или каквото и да било, първо да му каже да престане. Ако това няма ефект, да каже на госпожата.
В детската градина се дразнех, че ги дресират да не разказват вкъщи какво става в градината  Twisted Evil

И да са го правили, не съм го разбрала. То моето си е пернато в устата - ще речеш, че е мое...  Mr. Green
[/color]

В детската градина се дразнех, че ги дресират да не разказват вкъщи какво става в градината 
Хахаха, неее, верно ли? Как се обръщат нещата - нас като деца ни заклеваха да не говорим навън какво става в къщи.

Хахаха, навя ми детски спомени.
И да не се говори кои радиа се слушат, да не се повтарят вицове, чути у дома...

# 89
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 948
рали, може и повече от година да дойде според инструментите. Mr. Green Иначе това е наистина страшно забавление за децата. Съдя по моите, когато се случи да попаднат в работата на баща си. Преди време делеше един кабинет с органистите, та покрай това знаят от личен опит как се свири на орган. Това им беше най-интересния инструмент. Плюс кабинета с перкусионните инструменти, но то там е като райска градина. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт