ВТОРИ клас - 2 тема

  • 38 171
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 614
Здравейте и от мен!
Морена bouquet
Въпреки че съм с девойка и аз знам за Майнкрафт Wink. Миналата седмица популярно беше рисуването в квадратчета и най-много поръчки е имало за Майнкрафт Simple Smile
Утре ще провеждат в училище Математика без граници. Дето се вика започна се Whistling

# 61
  • София
  • Мнения: 17 592
Вижте сега кой от коя школа е няма никакво значение. Тупането по врата децата приемат като удряне в 100% от случаите т.е. това е уронваща достойнството им постъпка, която ги наранява и/или обижда. Никой няма право да се отнася така с учениците си, независимо от чия школа е.
Letsgo аз не бих си премълчала случката. Има интелигентен начин да обсъдите въпросната ситуация.
 

Аз съм съгласна с това, не бих го оставила така - никой няма право да удря детето ми, по никакъв начин. Прочее, тази постъпка е подсъдна - и се наказва със затвор, не с пляскане през пръстите. Независимо от школата и от това дали е довело до тежко / трайно нараняване или само обида.



Чл. 187. (Изм. - ДВ, бр. 103 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г., изм. - ДВ, бр. 26 от 2010 г.) Който изтезава малолетно или непълнолетно лице, намиращо се под негови грижи или чието възпитание му е възложено, ако извършеното не представлява по-тежко престъпление, се наказва с лишаване от свобода до три години или с пробация, както и с обществено порицание.(НК)


...

тълкования:
...
 На второ място, съставът не съответства на дефиницията за изтезание по чл. 1 на Конвенцията против изтезанията на ООН. Основният състав в ал. 1 на чл.589 от проекта обявява за изтезание деяние на частно лице, докато конвенцията изисква във всички случаи субектът на деянието да е "длъжностно лице или друго официално действащо лице". Длъжностното лице като субект се явява едва в ал. 2 на проекта при тежконаказуемия състав. Според ал. 1 на чл. 589 за изтезание се наказва всеки, който "причини на другиго болка, физическо или душевно страдание" с цел, наред с другото, "да бъде наказан за деяние, което пострадалият или друг е извършил".

...


 

Последна редакция: чт, 15 окт 2015, 23:40 от katiABV

# 62
  • Мнения: 1 324
Ще помоля госпожата да поговори с детето. Обясних му причините, които са я подтикнали да реагира по този начин - възрастта; натрупания стрес от отговорността, която носят за децата; уплахата, че нещо му се случило и тем подобни. Трудно му е да го разбере. Той е прекалено чувствителен, всичко приема лично и винаги търси вината в себе. Надявам се тя да успее да го убеди, че това не е било проява на лично отношение. Напоследък доста му се събра. Инцидента с ръката, преди него хирургическа интервенция, грубо отношение от други деца и възрастни.
По принцип не си позволявам да съдя хората. Не съдя и нея. Разбирам стреса, на който са подложени възпитателите и обременеността, която носят тези от "старата школа". Не разбирам защо това трябва да рефлектира върху децата.

# 63
  • Мнения: 2 038
Letsgo, направо ти се възхищавам на спокойствието. Аз трудно бих проявила разбиране към учител, ударил детето ми, защото е забравил къде е. И аз съм подложена на стрес, но ако започна да налагам колегите си, едва ли ще го възприемат добре...

Съгласна съм, че с рогата напред нищо положително не се постига, но аз също не бих премълчала случая.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 3 902
Морена, твоите снимки с думите за учителя обраха всички точки!
С твое разрешение ще ги разпространя.

# 65
  • София
  • Мнения: 17 592
Ще помоля госпожата да поговори с детето. Обясних му причините, които са я подтикнали да реагира по този начин - възрастта; натрупания стрес от отговорността, която носят за децата; уплахата, че нещо му се случило и тем подобни. Трудно му е да го разбере. Той е прекалено чувствителен, всичко приема лично и винаги търси вината в себе. Надявам се тя да успее да го убеди, че това не е било проява на лично отношение. Напоследък доста му се събра. Инцидента с ръката, преди него хирургическа интервенция, грубо отношение от други деца и възрастни.
По принцип не си позволявам да съдя хората. Не съдя и нея. Разбирам стреса, на който са подложени възпитателите и обременеността, която носят тези от "старата школа". Не разбирам защо това трябва да рефлектира върху децата.

Според мен ако просто му се извини пред класа - или тази част от класа, която е присъствала на инцидента - това би било достатъчно.

И да, възрастните също могат и следва да се извиняват на децата, когато сгрешат.

# 66
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
И аз съм на мнение, че би било добре да има извинение от страна на учителя, дори и на четири очи.  Peace Не само, че не е редно да удря, но е и подсъдно, както вече е писала Кати. Thinking
Нашите днес са на екскурзия. Отцепниците, между които и моя, получиха разрешение да си занесат в училището някакви тихи игри и моят напълни половин раница с лего. Пак да върне половината, добре ще е. ooooh!

# 67
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 205
И аз съм на мнение, че би било добре да има извинение от страна на учителя, дори и на четири очи.  Peace Не само, че не е редно да удря, но е и подсъдно, както вече е писала Кати. Thinking
Нашите днес са на екскурзия. Отцепниците, между които и моя, получиха разрешение да си занесат в училището някакви тихи игри и моят напълни половин раница с лего. Пак да върне половината, добре ще е. ooooh!

само 11 са на екскурзията, няколко са болни, значи в клас ще са не повече от 5-6 деца  Peace
т.е. имате шанс да върнете всичко  Peace

# 68
  • Перник
  • Мнения: 4 868
Калоян вчера донесе шестица по музика. Изпял бил 43 песни, за да я получи, пък на мен не можа да ми изпее нито една  Mr. Green
Няма изразен музикален вкус все още, но харесва това, което му пускаме - тати му пуска "Епизод", а с мен слуша Whitesnake, Metallica, Slipknot, etc. Изгледа концерта Big 4 in Sofia прав насред спалнята  Shocked А беше на 3 години. И по концерти го водим, но ако си няма другарче, с което да тича насам - натам, или пък мястото не го позволява, трудно издържа повече от час.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 731
... изтръпвам като видя невръстно дете на седалката до шофьора, а съм виждала и мъниче в скута на майка-шофьорка... ooooh!
Човееек, преди седмица-две висяхме на един светофар и в колата пред нас едно дете се мяткаше из цялата задна седалка. Накрая се качи на кората на багажника и легна там. И така заминаха.  Shocked Беше на не повече от 3 години. За пръв път съжалих, че не разполагам с някакъв модерен телефон, за да го заснема и пратя в полицията.

Нашата екскурзия е на 30-и. Разписах декларацията, но впоследствие ги наказах заради счупения таблет: единият заради таблета, а другият - че го изпорти. Не знам дали ще ги пращам на училище в този ден. Много ме дразни това портене, повече, отколкото самата беля. В този случай дори клюкарят яде повече бой, отколкото разрушителят.

# 70
  • Мнения: 1 862
Узи ,сега те дразни портенето , обаче като пораснат още малко ще станат отбор и тогава ще ти се иска да знаеш някои подробности, но съм убедена че ще си пазят гърбовете.

Ей ,много сериозно при нас със занималнята.  Вчера имах възможност да го взема по - рано и бях там в 16.35 ч. Докато го чаках да излезе дойде майката на негов съученик, която все го взема рано. Сподели , че госпожата от занималнята предния ден я предупредила ,че ако три пъти го вземат преди 16.30 ще загуби право да ходи на занималня, а на негово място ще започне първият от резервите. Съгласна съм да е така, защото част от децата в занималнята имат при кого да стоят вкъщи ,но ходят  защото нямало да се подготвят , щели само да играят. А в същото време работещи родители без финансови възможности за платена занималня се чудят как да се оправят.

# 71
  • Мнения: 1 273
... изтръпвам като видя невръстно дете на седалката до шофьора, а съм виждала и мъниче в скута на майка-шофьорка... ooooh!
Човееек, преди седмица-две висяхме на един светофар и в колата пред нас едно дете се мяткаше из цялата задна седалка. Накрая се качи на кората на багажника и легна там. И така заминаха.  Shocked Беше на не повече от 3 години. За пръв път съжалих, че не разполагам с някакъв модерен телефон, за да го заснема и пратя в полицията.
И представяте ли си така колко точно е съсредоточен шофьора върху ставащото на пътя...  newsm78

# 72
  • София
  • Мнения: 17 592
Разписах декларацията, но впоследствие ги наказах заради счупения таблет: единият заради таблета, а другият - че го изпорти. Н Много ме дразни това портене, повече, отколкото самата беля.

Ако измислиш начин това да се вкара в главите на младото поколение - дори да е с тирбушон или чук - давай го насам.

Леле, направо побеснявам от понятието "изказване".  #Cussing out
Непрекъснато повтарям - може ад се скараш с някое дете, може да се сбиеш с някое дете, но да се клюкари / издава някой може само ако става дума за ситуация, застрашаваща здравето или живота - на който и да е... Ама те още от детската градина ги дресираха на обратното -= да се каже на другарката, пардон, г-жа Госпожата...  Twisted Evil
Много си ги обичам детско-градинските му възпитателки, но по този въпрос не можахме да постигнем разбирателство. Те ми казват "така трябва, иначе ще се избият помежду си, не можем да не ги учим така"ш - а аз как да противодействам, като са там по цял ден???
Побеснявам от такова нещо.
Но като гледам една друга [стара] тема за личната и обща отговорност в класовете и "ама те защо наказват целия клас като има проблем, и нащ'те безценни малки зубърки ведно с класа?"...
Да си кажа - Врячето е изключително кротко дете (в някои случаи доста повече отколкото бих искал дори). Ама горкото е случило на бясна майка, дето де що види кит се хвърля да го спасява...

# 73
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 205
аз съм за при проблем да се обърнат към госпожата, а не да се саморазправят.

категорично съм против дете или родител да ми се плесне след часовете и да започне "ама, лельо, искам да ти кажа, че днес...".
ако има нужда, госпожата ще ми каже какво е ставало, и заедно ще търсим начин да решим проблема.
ако не каже, значи не е нужно и друг да ми казва.

пък и практиката е показала, че всеки разказва както му е изгодно и доукрасява колкото може.  Blush


# 74
  • София
  • Мнения: 17 592
Ако не е живот (или здраве) застрашаваща ситуация - да си се оправят сами. Stop След 10 години на кой ще се оплакват да им е арбитър? На професора? На шефа?
Моооля другарко, пък той ми дъъърпа опашкатааа...

УжасТ.


Хаха, най-бързото ми зарязване на мъж беше с един младеж като ми каза (и с гордост в гласа!) как наклепал някакви колеги за нещо.

Общи условия

Активация на акаунт