ВТОРИ клас - 2 тема

  • 38 149
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Да не ви пусна клип, да видите как моят се приспива с AC/DC. От ютюб си ги пуска на таблета. А ние навремето гледахме Сънчо...

# 46
  • София
  • Мнения: 1 635
Във втори клас сънчо не гледах, ама в девет бях труп. А сега виси милия до късно.
Пък първия уокмен получих чак в шести клас, до тогава радио.
Променят се нещата. Специално за това, мисля към по- добре.

# 47
  • Мнения: 2 038
Лумбе, усещам, че сме от една порода, дет се вика  superuu
Дребната много се кефи на Nirvana, сега любима й е In Bloom.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 2 328
Много сме, силни сме!  superuu Безпогрешно разпознава Металика, Нирвана, ГНР, Мейдън и Бон Джови. В колата ежедневно се слушат 2 рок станции като се сменят по време на рекламите Laughing Има си инсталиран на телефона Шазам и като й хареса някоя песен, записва си я и после ме кара да й я търся да я пускаме и у дома Simple Smile Техничарчета са, няма как Simple Smile

# 49
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Мдааа, от една порода сме. Mr. Green Да не ви разказвам как в средата на деветия месец тръгнах със смела крачка на концерт на Менсън. Crazy Пак навреме ми дойде ума в главата, та се възпрях. Но и двамата са ходили още от корема ми на доста концерти - както се казва, хора да станат, от малки да знаят. Mr. Green

# 50
  • Мнения: 1 324
Биги Бона, показах романа за Майнкрафт и ще се поръчва. Това е втората книга, която сам изяви желание да чете. Четенето не му е страст за жалост. Благодаря, че сподели за нея  Hug

Относно музиката, любимата му песен е Walk на Pantera. Тя е мелодията на телефона му. Човекът харесва "мъжка музика".
st. Dobri, Георги Минчев е чудесна идея! Супер забавен е! Довечера ще гледаме негови клипове. Мисля, че ще му хареса и като визия  Laughing Според мен трябва да го включат в учебниците по музика  Grinning

Ох, и да споделя какво ми се случи преди малко. Звъни ми детето хлипайки и ме моли да отида в училище. Направо изтръпнах. Реших, че пак се е пребил. Той от съвсем малък е камикадзе. Онзи ден сваляхме гипс. Всяка учебна година започваме със счупена ръка. Баща му догодина курбан щял да прави, луда работа. Как да е, отплеснах се. Та казва ми детето, че госпожата го ударила отзад по главата и го боляло. Била забравила, че е отишъл на урок по шах в друга стая и като се върнал го изтряскала. Решила, че е избягал. Тичам в училище.  Госпожата без да я питам ми обяснява случката, но казва, че го е хванала по-силно отзад. Реших да не обсъждам станалото пред децата. Тръгнахме си. Вкъщи малкият пак се разрева и пита защо всички го мразят. Иначе госпожата не е лоша, грижи се за децата. Старае се. На години е и явно наистина е изключила и се е стресирала. Не знам какво да мисля и как да реагирам. Оф, все някакви драми около нас  ooooh!

# 51
  • Мнения: 1 273
Здравейте!
Мorenabouquet
Моя син още не се е ориентирал каква музика харесва - от една страна сме ние с баща му с нашите предпочитания, от друга - съучениците, които слушат Криско и т.н.  Rolling Eyes
За коланите - ние кола нямаме, но когато пътуваме с такава, моя син задължително е вързан. Има седалка за по-големи вече (родителите ни имат коли), че столчето остана за малката.  Peace
В автобуси, обаче, до сега колани не съм виждала, а пътуваме постоянно (поради липса на кола, а налични свекър и свекърва в друг град)  Rolling Eyes.

# 52
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема ,Морена !  bouquet

За коланите четох , че си говорите.

 Винаги е със седалка и с колан .
Даже баща и вече сам я е научил да си затваря вратата , да се закопчае и той само проверява.

Стои в седалка   https://www.google.ca/search?q=booster+seat++pics++canada&bi … hDNrljs0bz26rM%3A
,а не в цяло столче от 2 години поне и ще е така до 10-11 .


Много деца и тук пътуват само с колани и все я питат защо е още в седалка . Както и родители недоумяват защо все за седалката се грижа като тръгваме нанякъде . Ами защото по закон е така  и защото ми е по-спокойно така .


Ако пътуваме някъде другаде си носим седалката с нас .

На нейния  РД  на едно от децата родителите ни помолиха в последният момент да я вземем от тях. Никога не бяхме се виждали ,но приехме въпреки ,че закъсняхме за партито си ,защото се оказа ,че не е толкова близо и имаше и трафик .

Та пратих СМС да приготвят седалката  и че сме на път ,а майката прати СМС ,че столчето е в колата на мъжа и който е в командировка .

Ок ,ние имаме вградено столче в седалките на колата с колани за дете ,разместихме нашето дете в друга седалка и сложихме другото в седалката с вграденото столче .
Майката дори не беше помислила за това .  ooooh!

Партито свърши , минаха 20 минути и никой не идва вземе това дете .Мъжът ми се смее ,че ще тярбва да я кара ,а аз обяснявам ,че  бяха писали само да я вземем за партито не и да я връщаме .
 Та пратих СМС да питам дали са на път и че ние сме свършили и те писаха да  я върнем ,защото нямали как . Май не бяха чували за автобуси или таксита .

Та върна ни мм ни с подаръците и някаква част от гостите у дома и закара другото дете до тях ..

В училищните и градските автобуси няма колани освен на първите седалки за хората в инвалидни колички за да не им  тръгне количката и да изпомачка краката на другите .

Децата си имат правила в автобуса и едно от тях е да не се сменят местата и да не ходят никъде по време на движение .
Свикват малко по малко ,но и мен ми е странно това.

Майнкрафт дори не зная какво  е. Не сме фенове на електронните игри и нямаме у нас плейстейшън и ел. игри . Говорят си в у-ще ,но тя не е играла . Не е пожелала и да опита .

# 53
  • София
  • Мнения: 17 592
Много сме, силни сме!  superuu Безпогрешно разпознава Металика, Нирвана, ГНР, Мейдън и Бон Джови. В колата ежедневно се слушат 2 рок станции като се сменят по време на рекламите Laughing Има си инсталиран на телефона Шазам и като й хареса някоя песен, записва си я и после ме кара да й я търся да я пускаме и у дома Simple Smile Техничарчета са, няма как Simple Smile

Ние сме осноно на менуар - а в колата - на стар фм и радио 1 рок от време на време.

# 54
  • София
  • Мнения: 17 592
Майнкрафт дори не зная какво  е. Не сме фенове на електронните игри и нямаме у нас плейстейшън и ел. игри . Говорят си в у-ще ,но тя не е играла . Не е пожелала и да опита .

То е за андроид и др. подобни. Има ис за ПС, ама за стейшъни разни - едва ли.

# 55
  • Мнения: X
Майнкрафт дори не зная какво  е. Не сме фенове на електронните игри и нямаме у нас плейстейшън и ел. игри . Говорят си в у-ще ,но тя не е играла . Не е пожелала и да опита .

То е за андроид и др. подобни. Има ис за ПС, ама за стейшъни разни - едва ли.
Ясно .Мерси  Peace
Но освен игра имало и книги , така ли?

И у нас слушаме рок предимно .Аз слушам всичко ,но в колата е в повечето случаи рок, поп и кънтри рок.
Та детето пее с пълен глас на Queen 'We are the champions' и явно и допада този стил .

Един поздрав от мен .Вчера я чух тази песен по радиото и си я припомних   :
https://www.youtube.com/watch?v=LatorN4P9aA

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 21 691
Да ви покажа малко от фоайето в у-ще... щраках, докато чаках щерката.  Simple Smile

       

Харесало ѝ на танците, ще повторим значи.  Мен днес пак ме подразни нещо, ама... карай... то оправия няма.
И днес пък оправдание да нямат физическо - студено било - и навън, и в салона, та познайте - пак седели и писали.  Close
Утре ще правят преразказ на "Мишка и слон" от уч. по БЕЛ. Разказа ми го детето идеално.  Simple Smile

За темата - моля, пак заповядайте!  Simple Smile
Dive,  Hug

Последна редакция: чт, 15 окт 2015, 20:30 от Morena

# 57
  • София
  • Мнения: 1 834
И моя син се запали по Майнкрафт. Че и книга купихме, но беше актулна 2 дни. Cry
Със седалка и колан се вози , свикнал е и не му пречи.
Има вече 2 шестици и по физическо, освен по БЕЛ и Математика  Simple Smile

# 58
  • Мнения: 1 985
Привети и от мен в новата тема! Морена,  Heart Eyes
Нашият син споменава Майкрафт, но от разкази на съученици - никога не е играл и засега нямам намерение да се случва...Той е на вълна нинджи и само това му е в ума сега.
Въобще - разните техники засега съумяваме да ги държим на почетно разстояние от тях и получават таблет или компютър за употреба по около час за двамата само в почивните дни. Не протестират и са го приели като факт, но да видим докога...
Иначе, са на седалки и двамата и вързани - колата пищи иначе и благодарение на това имат изградени чудни навици. Отпред не са се возили никога и няма и да ги огрее скоро - изтръпвам като видя невръстно дете на седалката до шофьора, а съм виждала и мъниче в скута на майка-шофьорка... ooooh!
Нашите ще ходят на екскурзия до "Съевата дупка" на 26.10 и този път решихме да ходи - за пръв път ще е да видим как ще мине! Thinking
На училище - всичко се развива добре. Няма драми и проблеми към момента. Пее  песни от "Музиката" та му пращят ушите...И едно гласче извива медно, загорско...
Letsgo, а защо си прави извод детето, че го мразели всички? И още неприятни изживявания ли е имал? Иначе, може и да е прекалила учителката с реакцията си, но явно се е притеснила...Ако стане  практика, аз бих повдигнала въпроса...и нашата е от старата школа и Сашока също веднъж миналата година сподели, че го била "тупнала по врата"...Изчаках дали ще каже пак нещо подобно, но не сподели и затова засега пасувам
Хайде, приятна вечер и успешен уикенд, че утре надали ще успея да се включа! Hug

# 59
  • Мнения: 2 478
Вижте сега кой от коя школа е няма никакво значение. Тупането по врата децата приемат като удряне в 100% от случаите т.е. това е уронваща достойнството им постъпка, която ги наранява и/или обижда. Никой няма право да се отнася така с учениците си, независимо от чия школа е.
Letsgo аз не бих си премълчала случката. Има интелигентен начин да обсъдите въпросната ситуация.
 

Общи условия

Активация на акаунт