ВТОРИ клас - 2 тема

  • 38 165
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 17 592
И моят не е споделял да му е скучно в училище. Няколко пъти е твърдял , че е по-хубаво от ДГ. Вчера каза ,че любимите му предмети се подреждат
1. Английски език
2. Тенис
3. ДБТ
 При нас имаше проблеми със задачи от типа (12+54)-10= , защото веднага изписва отговора ,а не първо действието в скобите после разликата и накрая отговора. След доста упражнения пречупи овенския си инат ,че това е правилното....

Аз такъв точно проблем не съм имала - понеже изобщо не съм се опитвала, в който и да е момент, да го карам да го прави "правилно"... то все едно да накараш конче само да си върже спънките. Колкото аз нищо не помня и всичко пиша, толкова то гледа всичко да си държи едновременно в главата - и като оплете конците, това е положението, няма начин за връщане назад и проверка.
Но все пак не мога да го карам да прави неща, дето и аз не бих имала търпение да правя - а аз самата не смятам наум...
Виж, с разкриването на скобите се заплита няколко дена, както и с прехвърлянето от другата страна на равенството - и досега понякога забравя. И като му каже да се върне да провери казва аааа...  hahaha Но рядко, де - и то си е от блеене. По-често други неща, дето не включват скоби бърка, та не мога да твърдя, че е от скобите и минусите.

# 706
  • София-Младост
  • Мнения: 23 374
Скрит текст:
И моят не е споделял да му е скучно в училище. Няколко пъти е твърдял , че е по-хубаво от ДГ. Вчера каза ,че любимите му предмети се подреждат
1. Английски език
2. Тенис
3. ДБТ
При нас имаше проблеми със задачи от типа (12+54)-10= , защото веднага изписва отговора ,а не първо действието в скобите после разликата и накрая отговора. След доста упражнения пречупи овенския си инат ,че това е правилното....

тоя инат не е само овнешки   Peace и рибешки е  Hug
Да добавя и един скорпион за цвят  Mr. Green
В началото пък като видях червено реших, че учителката  е сбъркала. Защото аз решавам задачата и гледам крайния резултат...а те им искат поетапно описване, действията в скобите и после другите...

Все още вярва в Дядо Коледа...от 8 години или баща му или чичо му влиза в тази роля. Тази година е решил да му дръпне брадата и "маската", за да видел аджеба кой му дава подаръците.
Иска мобилен тел. за подарък...казах му да пише, но не мога да обещая, че ще е това. Защото тел. се иска не защото му трябва, а за да може да играе на еди си коя игра... Ето и сега докато пиша ми звъни...ела да ме вземеш по-рано, защото съм си забравил една тетрадка по математика, а имам да пиша сто задачи със скоби.  Twisted Evil

# 707
  • Мнения: 2 038
За подаръците и аз съм в чуденка. Нищо конкретно не си е харесала малката, а и й е все по-трудно да си избере.
Скрит текст:
При нас също братче или сестриче е редовна молба, но Дядо Коледа се ослушва нещо...

И да я похваля - напоследък се е захванала с доста социално ангажирани дейности.
Подхванала е кампания за закупуване на пиано в кабинета по музика и реши да се включи в една благотворителна инициатива, за която й казах - Коледа в кутия (деца купуват подаръци за деца, лишени от родителска грижа, опаковат ги в кутия, придружени с писмо и ги адресират до момче/момиче на еди-каква си възраст). Вчера направила картичка за момиче на 8 (естествено), написала много мило послание и през уикенда ще ходим за подарък - от нейните джобни.

# 708
  • Мнения: 2 460
 Пролетен дъждец,благодаря за споделените контролни! bouquetДа си сверя часовника...

Последна редакция: ср, 11 ное 2015, 17:29 от Roo Roo

# 709
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 147
Пролетен дъждец,благодаря за споделените контролни! bouquetДа си сверя часовника...

само със събиране, като на нашите задачи пирамиди ли е или децата дописват + или -?
първото контролно, последния триъгълник нещо ме обърка  Blush

# 710
  • Мнения: 2 460

само със събиране, като на нашите задачи пирамиди ли е или децата дописват + или -?
първото контролно, последния триъгълник нещо ме обърка  Blush
     
Само събиране! Объркано е мястото на 40,трябва да е от др.страна. Лесно е засега, по математика....    
Немският ни мъчи нас...... Wink,като е текстова задача... Cry

# 711
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 147
 Laughing проявих се като "зорко око"  Hug

това с текстовите задачи май си е навсякъде и не зависи от езика  Hug

# 712
  • Мнения: 19 333
Ру, пусни 1-2 листа по немски да видим там какво упражняват.

# 713
  • Елин Пелин
  • Мнения: 276
Здравейте!
Днес за първи път виждам тази тема, не съм я изчела, но в началото има много полезен списък с книги и други.
Аз имам син, който е във втори клас и за момента имаме доста грижи около училището. В ДГ се научи да пише всички букви наопъки, т.е. започва от долу нагоре, завърта по няколко пъти и разни такива. В резултат, писането му е доста трудно. Миналата година се справяше отлично по математика, но тази година всичко прави с мъка. Не иска да пише в час, не иска да пише на занималнята. Вечер пишем до никое време домашни. И други неща, които не искам да коментирам.
Бих искала да ви попитам дали някоя има такива проблеми и как се справяте с нежеланието на децата да учат? Той е толкова умен и любознателен, но не и в училище.
И още - има ли някакви помагала, които ползвате, които да са забавни и да помагат на детето?
Учите ли с вашите деца? Как?
Можете ли да ми предложите помагало по математика за участие в състезания и други? Може и по български.

Последна редакция: чт, 12 ное 2015, 15:00 от sh0k0lad4e

# 714
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
Здравей, sh0k0lad4e!

Можете ли да ми предложите помагало по математика за участие в състезания и други? Може и по български.
1. http://www.book.store.bg/p115254/zadachite-na-ru-pomagalo-po-mat … ina-sharkova.html
2. http://www.book.store.bg/p122284/matematicheski-systezania-v-tes … nka-elenkova.html

Аз или татко ѝ обясняваме, ако има нещо неясно, щерката сама си пише домашните - за сега е така.
Помагалата, които ползваме вкъщи съм/сме показвала, в 1вата (второкласна) тема вероятно.

# 715
  • Перник
  • Мнения: 4 866
sh0k0lad4e, и моят син пише отдолу нагоре, но това не му пречи да пише много бързо (и не особено красиво). Ако нещо не му е ясно, той просто го подминава, което не е добър вариант. Затова всяка вечер препитвам набързо по материала от деня и ако забележа неясното, обяснявам. Лошото е, че госпожата не обяснява някои неща - просто казва "това е така" и толкоз. Не обяснява защо е така, не дава никаква допълнителна информация.  Confused

# 716
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
.... но тази година всичко прави с мъка. Не иска да пише в час, не иска да пише на занималнята. ... с нежеланието на децата да учат? Той е толкова умен и любознателен, но не и в училище.

Лошото е, че госпожата не обяснява някои неща - просто казва "това е така" и толкоз. Не обяснява защо е така, не дава никаква допълнителна информация.  Confused

Мдаа....

# 717
  • София на морето
  • Мнения: 171
Шоколадче, моят син също пише някои букви и цифри по този начин. Толкова много е свикнал с това изписване, че не смятам изобщо да го коригирам. Получава се сравнително красиво. Лично на мен, не ми хареса факта, че от самото начало пишат с химикалка. Така не успяха да усетят децата красотата на писането. Бързат, бързат да попълват сто помагала...
Да, децата почват да учат с нежелание, рано или късно... Точно такъв разговор имах с класната скоро. Моят юнак и казал, че имам против домашните, които им дава... ooooh! и се наложи да обясня, че не клатя системата, ами просто детето вече трета година решава задачи от сорта 23+1....(такава задача беше в домашното миналата седмица....). И в тази връзка и казах, че децата просто губят желание от толкова еднотипно повтаряне и попълване. Та след като във втори клас им е скучно и безинтересно, какво ще правят например в пети.

# 718
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
... Моят юнак и казал, че имам против домашните, които им дава... ooooh! ...
Добре, че само за това я е светнал, че колко неща сме против...  Whistling
А агличанката пък...  Twisted Evil

# 719
  • Мнения: 19 333
Е как от самото начало с химикалки? Пук и част от първи нали писаха с моливи? Мен пък ми се стори, че твърде бързо минаха към действия до сто с преминаване.

Определено има нужда да направят нещата по-интересни в нашата система.

Общи условия

Активация на акаунт