Makaroni na furna??? KAK??

  • 12 371
  • 6
  •   1
Отговори
pls help. kak se pravyat makaroni na furna? az mnogo obicham i iskam da iznenadam ljubimia, ama si nyama ideya kak stava. samo znam che e s yaica i mlyako i zahar, ama kak??

sorry za latinicata, neznam taya kirilica shto vse se precakva i ne shte Sad((

# 1
  • Мнения: 871
Аз ги правя така:
1 - пакет макарони,1 - литър мляко,половин пакетче масло,3 - яйца,1 - ванилия, захар на вкус /сирене по желание/.
Вариш макароните, редиш ги в тавичка, и заливаш със свареното мляко/истинало/ в което са разбити яйцата захарта и ванилията.После печеш до готовност.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 718
а с макарони мойе да се прави и лазаня

# 3
dani, mersi za receptata, ako znaesh kolko hubavi stanaha, az gi napravih s polovin proporcia ne zadrugo, a zashtoto imam samo edna tava i e mnogo malka. koeto me podseshta che tryabva da si kupya tava i sledvashtia pyt cyala doza!! strahotni sa, mersi Simple Smile)))

# 4
anmary, dai receptata za lazanya s makaroni, az obojavam lazanya, ama ne znaeh, che moje s makaroni, az ya pravya samo s kori. pishi, shte probvam tia dni

# 5
  • Мнения: 1 290
Цитат на: dani75
Аз ги правя така:
1 - пакет макарони,1 - литър мляко,половин пакетче масло,3 - яйца,1 - ванилия, захар на вкус /сирене по желание/.
Вариш макароните, редиш ги в тавичка, и заливаш със свареното мляко/истинало/ в което са разбити яйцата захарта и ванилията.После печеш до готовност.



и аз така, но сварените макарони обърквам с натрошено сиренце и като залея със сместа описана от Дани нареждам парченцата масло - за разкош Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 39 718
та значи ...
сваряват се макароните с малко сол, най-добре според мен става с широките и плоските. В тиган се запържва плънка, която е по избор, за вегетарианци зеленчицу, за всички останали каквото искат Wink Аз съм правила с филе, гъби, зеленчуци (направо каквото имам в хладилника) Wink Любителите на домати могат да сложат и домати, аз от край време готвя с доматено пюре.
Изсипват се макароните и плънката в тава, и се разбъркват. Солта и подправките са пожелание. Слага се малко мазнинка и бульон и се запича малко. Комшийката, която ми показа тази рецепта каза "когато ти замирише месцето". То няма и смисъл от повече, понеже всичко, което слагаш е готово.
След това мойе да се направи заливка като за мусака ... прясно мляко, чйце, кашкавал. Сместа се изсипва и отново се запича.
Малко е пипкаво, не повече обаче от други рецепти Wink Мойте хора в къщи го харесаха Wink

Майка ми преди да замине за чъжбина си правеше всякакви салати с почти всички макаронени изделия, като почне от фидето ... със сметана, майонеза, изцедено мляко и т.н. И не беше зле Wink
Който се навие да готви ... приятен апетит Wink

Общи условия

Активация на акаунт