Препоръки за уредите на Bosh, AEG или Gorenie .

  • 10 857
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте!  
Скоро ще се местим в ново жилище, но все още не сме избрали кухненските уреди :
фурна за вграждане, плот за вграждане, абсорбатор за вграждане и пералня .
Спряхме се на тези три марки кухненски уреди.
Ако може да ми препоръчате, коя от тези марки уреди е по- добра и конкретен модел .
Благодаря Ви предварително !

# 1
  • Мнения: 18
Здравейте!  
Скоро ще се местим в ново жилище, но все още не сме избрали кухненските уреди :
фурна за вграждане, плот за вграждане, абсорбатор за вграждане и пералня .
Спряхме се на тези три марки кухненски уреди.
Ако може да ми препоръчате, коя от тези марки уреди е по- добра и конкретен модел .
Благодаря Ви предварително !



В кухнята ние сложихме BOSH,всичко е на тази марка -фурната , плота за вграждане , абсорбатора ,хладилника . Много съм доволна Simple Smile За пералня и сушилня избрахме Gorenie .Също страхотна марка . За сушилнята специално гледахме и на BOSH , но цената е доста висока , а Gorenie  върши страхотна работа и е на по-нормална цена . Скоро я купихме , вече съм я ползвала над 10 пъти . Има хубави промоции Simple Smile Мен ако питаш ,която и марка да е от тези трите няма да съжеляваш Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте! 
Скоро ще се местим в ново жилище, но все още не сме избрали кухненските уреди :
фурна за вграждане, плот за вграждане, абсорбатор за вграждане и пералня .
Спряхме се на тези три марки кухненски уреди.
Ако може да ми препоръчате, коя от тези марки уреди е по- добра и конкретен модел .
Благодаря Ви предварително !



За почти всеки уред има специална тема поразгледай ги. Ако исках пиши в тях, прочети назад по темите за да добиеш представа.
Бош и Аег ок, ама горението къде го нареждате до тях? - лично мнение, не ангажирам никого. След Бош и Аег бих наредила Самсунг и Електролукс. Миелетата са доста добри, но са от един друг ценови клас.
Честита кухня и със здраве да си я ползваш Simple Smile .

# 3
  • Варна
  • Мнения: 686
Ние са като разпитвахме навсякъде ни казваха, че сервиза на Бош е много добър, за разлика от АЕГ-то, къде особено следгаранционния сервиз много куцал.

# 4
  • Мнения: X
След Бош и Аег бих наредила Самсунг и Електролукс. Миелетата са доста добри, но са от един друг ценови клас.

Създадена е през 1886 г. в Щутгарт.
Днес Групата включва производствена и търговска мрежа от около 290 производствени предприятия,
........ в повече от 50 страни.
/пералните май ги произвеждат в Полша,Турция и Китай/
http://bg.wikipedia.org/wiki/Robert_Bosch_GmbH
Производствата са за "източен" и "западен" пазар.
Брандове на BSH group:
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
https://www.bsh-group.com/index.php?page=102573

# 5
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
За мен не може да има сравнение между Горение и Бош/АЕГ. Все едно да сравнявам Мииле със Самсунг. Съвсем друг клас са. От това което се предлага на българският пазар на първо място са Мииле и Кюперсбуш (много висок клас уреди, но и много висока цена), след това идват Бош, АЕГ, Сименс и Неф, едва тогава идват класове като Аристон, Канди, Самсунг, Горение и т.н. надолу по веригата.  Въпрос на ценови клас е какво ще изберете. Ползвала съм на Мииле, Бош, АЕГ, Горение и не могат да се сравняват нито един с друг. Предната година купихме един от последните модели пералня Горение. Не може и дума да става с пералня от преди 4г. Бош която ползвам. Шумна, повече енергия и вода ползва, а уж и двете са клас А+ (Боша може и да е А++ нямам спомени) и като центруфуга пак не са еднакви, а са с по 1400 оборота. Аз преди да се спра на определена марка оглеждам моделите им и на това което ми допадне им търся рецензии в интернет. Много са полезни. Ако ще купувате всичко на куп то е хубаво да си избереш фирма която да ви даде отстъпка. На нас най-добра цена ни даде фирма на Подуене (няма да пиша име за да не е реклама), но беше преди 8г. Не знам дали вече процедират така. Само за сравнение майка ми която преди 2г. си обзавеждаше кухнята техномаркетите не и дадоха никаква отстъпка и тя си ги събираше на парче от различни магазини. На мен също двата големи техно магазина които са в Сф не ми предложиха по-различна цена от тази на етикетите.
Това което е написала Amalleira също е добре да се провери. Винаги може да се случи нещо и е добре ако знаеш че можеш да разчиташ на добър гаранционен и след гаранционен сервиз.
Ако си се спряла на конкретен модел можеш да питаш. Моите няма да ги пиша, че не се намират в БГ, а относно  Горението което купих миналата година, не бих го препоръчала.

# 6
  • София
  • Мнения: 11 703
От години ползвам плот,фурна и миялна на Gorenie за вграждане.Живот и здраве мисля да заменя Gorenie с нещо по-добро,особено фурната ми е приоритет номер 1.Насочила съм се към  AEG и Siemens.Преди време бях разгледала фурни на Miele,но там действително става въпрос за друг ценови клас.
Но от опит мога да кажа,че прахосмукачката ми Miele няма нищо общо с предишните,които съм ползвала.Последната беше Bosch.

# 7
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
Печката (свободностояща с керамични котлони) ми е на Бош. Много съм доволна! Peace Също така имам и доста дребни електроуреди - цитрус преса, прахосмукачка, пасатор. Бачкат си с години...пу-пу! Пералнята ми е на Горенье - ми, нямам никакви оплаквания. А е на 9 години, като първите шест е ползвана от три семейства. Crazy

# 8
  • Мнения: 2 721
ronicat е напълно права, според мен. Аз заложих на AEG и нямам никакви проблеми Simple Smile

# 9
  • Мнения: 5 513
Всичко ми е на АEG.Не бих ги сменила .

Общи условия

Активация на акаунт