За любителите на гъбите!!!

  • 6 499
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 662
Ох много обичам,но ви се чудя на куража.Аз три пъти съм купувала от Метро замразени манатарка,челядинка и пак манатарка и трите пъти не ми стига кураж да ги сготвя и хайде в чувала с боклук.Мислех си -щом ги продават в Метро значи са сигурни,но после като си помисля, какво сигурно има в тая държава и с какви боклуци ни хранят...за капак виждам картини от токсикология,системи и борба за живот, хайде в чувалаи ,така до следващия път на изкушение.Иначе купувам сухи, булка и манатарка пак от Метро,но не е същия вкуса.Култивираната печурка не ми е вкусна ,ама пусти страх.

# 16
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 677
Обожавам гъби........мога да ги ям на закуска,обяд и вечеря и пак няма да ми омръзнат.Най често са печурки и не толкова често манатарки,когато баща ми набере.И пак от него пачи крак,но не са ми толко вкусни. Thinking

# 17
  • София
  • Мнения: 235
И ние обичаме много, тази година само рижики из гората, а не са ми от любимите, баща ми прави нещо като туршия от тях в буркани, за мезе стават. Иначе любимите ми са булка, сърнела, манатарка, челядинка, печурка. Правили сме интересни импровизации със сърнели, ако имам късмет да набера от тези грамадните чадъри, махам само дръжката и ги ползваме като блат за пица, много вкусно става, а вариантите за това какво ще наредиш отгоре са много.Булките ги обичам пържени с масло, манатарки имам още във фризера и сушени от миналата година но си ги "пестя" Simple Smile При разни семейни събирания обичайното ястие е свинско филе, с лук, моркови, топено сирене и манатарки, всичко нарязано филийки, разбира се полято с бяло вино/бира задушено с фолио и после запечено.

# 18
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Рижийките станаха страхотни с ориз и пилешко на фурна.
Жената на гъбаря каза, че ставали страхотни кюфтета от тях. Рецептата за обикновено кюфте, само че вместо кайма - смлени гъбите. Даже не могло да се познае, че не са от месо. Но аз не съм ги пробвала още така.
Оня ден пак ходих на Красно село, но нямаха пресни гъби, само сушени и в буркани.

Общи условия

Активация на акаунт