Мнения за АУБГ

  • 11 158
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 30 802
В BUS и ECO има доста математика; за COS ще трябва да изкара 2-3 курса обща математика, но стигне ли до програмирането, там вече няма нужда да е математик на високо ниво, други са изискванията. Но за икономикса ще има доста смятане- статистика, някои видове анализ, интегрално смятане, а за BUS има финансова математика.

# 16
  • Мнения: 598
За бизнес администрация математиката не е трудна, поне не беше по мое време. За COS е висша математика. Статистиката е лесен предмет. Икономиката и бизнес администрацията там, плюс евентуално езици, различни от английски, са от голям плюс за хубаво кариерно развитие след завършване (на АУБ и на магистратура някъде другаде). За хора, които това ги интересува, разбира се.

# 17
  • Мнения: 1 894
По мое време AUBG се водеше най-доброто в България, но докато завърша доста му падна рейтинга за сметка на силно завишените такси. Познаам завършили преди 10-15 години и всички са страхотни хора, всеки с различна кариера след това, някои основаха и доста успешни бизнеси още в общежитията. В последните години не съм срещала никой, който е завършил там. Познавам няколко, които се отказаха по различни причини - прекалено висока цена за качеството, скучно им било, нищо не ги учели, били неприятни чуждестранните студенти и т.н. Не знам къде отидоха завършилите АУБГ - или всички емигрират, или никой не завършва, или всички се скриват зад някакви техни бизнес начинания.

В магистърската програма определено завършва кой ли не. Хора, които завършиха и до ден днешен не знаят и на 10% това, което в моя випуск беше общо ниво след BsBA.

Аз в последния момент се записах на друго място (университета, който Бил Гейтс е зарязал, за да си направи Майкрософт). Не съжалявам за този избор въобще, но самата специалност бизнес администрация е леко безсмислена - защо го казвам е прекалено дълга тема. Бърз скок с такава специалност в корпоративния свят е почти невъзможен вече - това беше в миналото. Да не говоря, че и шансовете за голям успех са силно занижени - просто заради променената конюктура на бизнеса. Комбинация от бизнес администрация като бакалавърска и магистъска степен е леко необмислен ход - двойна инвестиция без особена добавена стойност.

Въпреки всичко какъвто и да било чуждестранен университет е за предпочитане пред УНСС, където честно, просто не знам какво учат, толкова ми е имагинерно.

В последните 10 години за университетите е все по-трудно да защитават качеството на дипломите си, тъй като информацията, която някога беше достъпна само там, вече е навсякъде в интернет. Съответно и дипломите вече не са автоматичен билет.

Ако обаче е някакво успокоение - абсолютно всеки човек на някакъв етап се демотивира в който и да било университет, в която и да било фирма. Така че, каквото и да избереш, just keep it up и всичко ще бъде наред. Когато навлезеш в университета на живота, ще видиш, че дипломата е просто къс хартия, който дори не помниш дали е в мазето или в килера.

Общи условия

Активация на акаунт