БУДАПЕЩА - перлата на Дунав 6

  • 105 021
  • 739
  •   1
Отговори
# 555
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Small sun, не разчитайте, че свободно ще можете да се разплащате в евро. Някъде приемат, другаде - не. Мисля, че е задължително да си обмените форинти.
Относно придвижването из града - както си прецените. Зависи и къде сте отседнали. Ние сме ползвали личния си автомобил, когато бяхме отседнали в покрайнините. Другият път бяхме в центъра и ходехме само пеша. Места за паркиране се намират, въпросът е, че в някои зони са платени.

# 556
  • Мнения: 172
Благодаря ви за отговорите. Значи ще обменим евро за форинти там направо. Предполагам че в събота работят обменните бюра.
В центъра ни е хотела. Със сигурност и пеша ще ходим Simple Smile
А за интернет не казахте нищо?

# 557
  • София
  • Мнения: 8 116
Защо не си купите от тук форинти?
Аз интернет си ползвах мобилния, wifi само в апартамента, той беше супер.

# 558
  • Мнения: 172
Защо не си купите от тук форинти?
Аз интернет си ползвах мобилния, wifi само в апартамента, той беше супер.

Защото в моя град няма, хаха!
Мобилния не идва ли скъпо? Трябва да видя тарифите

# 559
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Провери в офис на оператора, на който си, колко МБ имаш за ползване в чужбина спрямо плана ти. При мен са 3,6 ГБ, което ми беше повече от достатъчно за четиридневния престой в Будапеща. Основно го ползвахме да си качваме снимките във фейса и рядко за навигация или друго, като бях ограничила гледането на клипове и свалянето. Предостатъчно се оказаха, че и останаха. Сметката ми не е била натоварена допълнително.
Внимавайте много със Сърбия. Забравете ползването на мобилен нет там и ограничете до минимум обажданията. Секира е, заради това, че не са в ЕС.

# 560
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Само да допълня по отношение на пътните такси.
В Сърбия минавате през 2 тол кабинки - едната е 2,5 евро, другата 6,5 евро. Това се плаща и в двете посоки.
Унгария - на самото КПП преди да влезете в Унгария има кабинки, от които да си купите винетка. Тъй като не плащах аз там - ако съм запомнила правилно за лека кола е 15 евро седмичната. Задължително вземете, защото камерите после засичат номерата на колите и проверяват кой е платил и кой не.

# 561
  • София
  • Мнения: 8 116
Аз мислех да си ползвам GB, които имам в България там, но се обадих във Виваком и се оказа, че имам и гигабайти и за чужбина, и ми дойдоха много на място. Не знаех, че плана ми е такъв, обади се и ти, може да имаш за чужбина. Говорех всеки ден с България, и нет ползвах, не съм платила и стотинка отгоре.

# 562
  • Мнения: 172
Аз мислех да си ползвам GB, които имам в България там, но се обадих във Виваком и се оказа, че имам и гигабайти и за чужбина, и ми дойдоха много на място. Не знаех, че плана ми е такъв, обади се и ти, може да имаш за чужбина. Говорех всеки ден с България, и нет ползвах, не съм платила и стотинка отгоре.


Ехааа, наистина имам безплатни минути и мегабайти. Благодаря за съвета!

# 563
  • София
  • Мнения: 8 116
Е супер, ще си приказваш спокойно Simple Smile Ние бяхме 7 дни там, много ми хареса, даже като се върнахме и сънувах, че пак сме там Simple Smile

# 564
  • Sofia
  • Мнения: 754
Здравейте момичета и аз планирам ходене до Будапеща съчетано с Рожденият ми ден  и Коледният им базар,Имам питане тази година от коя дата е ако знаете разглеждах много и стигнах до извода,че е от 26,11 има ли някой ходил да сподели мнение как е като обстановка и и предлагат ли развлечения за деца на самото място?По рекламните снимки от туристическите агенции се виждат и нещо тип Виенско колело,ако може и някакви ориентировъчни разходи за да преценя колко да предвидя и за там?БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

# 565
  • София
  • Мнения: 11 575
Миналата година бях на 10 ноември, тогава го строяха, върнахме се на 15 ноември и вече беше почти построен базарът. Все още не бяха пълни всички къщички, но предполигам, че до 26 са били готови. Беше хубаво, но много студено. И все пак понеже в промеждутъка бяхме във Виена, не могат да се сравняват двата.

# 566
  • Мнения: 1 377
Миналата година на връщане от коледните базари във Виена останахме един ден в Будапеща. Сварихме базарите но честно не съм впечатлена. Градът обаче е красив. Всъщност базарите са ми любимо време за зимна пътешествие, но от всички които съм обиколила Виена води класацията. Тази година пак бяхме в Будапеща през юли и определено атмосферата ми хареса повече. Хубаво време, разходка по реката и прочие..
Унгарците не са много по украсата и няма това коледно настроение както Виена или дори Прага ( която също не можа да нарека пищна по Коледа) , но пък като фотограф поне сварих рано снимки по синия час, за които лятно време ще чакам до 10 вечерта примерно.. ако човек се абстрахира от очакванията си покрай базарите и просто си се разходи из града .. аз поне се наслаждавах на архитектурата. Вечер на рибарските кули е много приятно и голяма гъчкана  на разбира се но гледката е красива. Хотела ни беше изнесен в един от кварталите зад двореца близо до някаква гара и района също беше приятен..

Така че като цяло който ходи за базари нека не очаква много, просто да се радва на града като цяло

# 567
  • Sofia
  • Мнения: 754
Здравейте имам пак едни въпросчета Simple Smile
Относно паркинга за кола около 5 квартал Белварос има ли паркинг от типа P+R  доколко прочетох това е най изгодният вариант за престой от 3-4 дни.
Не мога обаче да намеря цени за денонощие или почасово....
Ако може малко помощ относно цената и местоположението на паркинг от този или друг тип и въобще като цяло малко информация относно паркирането.
От Booking като разгледах за апартамент за настаняване има опцията обществен паркинг и в скоби е сложена една цена около 20 Евро, а на един сайт за паркинги те на Будапеща като разглеждах има оставени цени за час според местоположението и като го сметнах не излиза на цена от 20евро, а от 40 Евро за престой от 24 ч Scream
Ще бъда благодарна на отговорилите Simple Smile

# 568
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
katerinia, в тeзи сайтове можеш да прочетеш за районите и цените на паркиране:
http://www.budapest.com.
https://hu.parkopedia.com/parking/budapest/

# 569
  • Sofia
  • Мнения: 754
Скубиду
Благодаря ти Flowers Hibiscus

Общи условия

Активация на акаунт