БУДАПЕЩА - перлата на Дунав 6

  • 105 068
  • 739
  •   1
Отговори
# 570
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 850
Да се запиша ,за да ви следя.Взех самолетни билети за средата на февруари и сега ще събирам информация,че всичко ли е мъгла.

# 571
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 585
Тя февруари и Будапеща ще е цялата в мъгла, така че си на правилна посока.

# 572
  • Sofia
  • Мнения: 756
Здравейте да попитам някой ползвал ли е безплатният паркинг до последната спирка на Жълтата линия на метрото?
Дали е сигурен или може и да си намерим колата отворена Simple Smile
Въобще намират ли се там места, прочетох, че и до Arena Plaza има такъв ама някак май е по трудно предвижването от там.
Благодаря предварително Simple Smile

# 573
  • Мнения: 13 867
Миналата година за Коледа и НГ бяхме в Будапеща. Беше изключително студено. Бях обикновено и с яке и  с грейка но от студ получих възпаление на раменната става. Не бях виждала такова нещо - студено и влажно, мъгливо. Почти не ставаше за дълги разходки с изключение на няколко дена през светлата  част на деня. На Гелерт щеще да ни отвее направо. По базарите дори нямаше от онези вертикалните печки около които можеш поне да постъпиш температурата. Интересно че на тях не им пречеше. Ядат, пият.... Може би са свикнали. Дъщеря ми тази година е в една стая с унгарка - оплака се че постоянно държи прозореца отворен при под десет градуса навън. Децата миналата година дори не пожелаха да излизат след пет навън. Само ние със съпруга ми се разхождахме на порции - на всеки два часа се спирахме някъде за топла напитка. Добре че бяхме на квартира до парламента. Градът е невероятен но студът и влагата не са за подценяване. Уточнявам че сме от Варна и знаем какво е влага но в Будапеща беше нещо просмукващо до кости.


Относно мобилните телефони - вече в Евросъюза не плащаме рооминг. Нямате нужда от минути в чужбина - говорите все едно сте в бг. Същото и с мобилния интернет. Колкото имате тук толкова имате навсякъде в зоната на Евросъюза. Това е още от лятото. Всички български мобилни оператори рев реват че не могат да ни скубят с рооминг и правят гимнастики опитвайки се да ни тресат по други начини.

Последна редакция: пн, 06 ное 2017, 08:52 от _re_ge

# 574
  • Мнения: 963
Миналата година за Коледа и НГ бяхме в Будапеща. Беше изключително студено. Бях обикновено и с яке и  с грейка но от студ получих възпаление на раменната става.
Потвърждавам, че тогава температурите бяха от -11 до -19, но в България бяха също толкова ниски.

# 575
  • Мнения: 45
Здарвейте момичета ,
планираме предколедна семейна екскурзия до Будапеща и Виена с основна цел коледните базари .
Планираме два дена в Будапеща ,та събирам мнения за места за посешение и за спане .Мисля да наемем апаратмент ,не хотел .Също и с паркирането как седи въпросът?Ще сем с 10г ни дъщеря и искам да и максимално интеересно.Благодаря предварително!

# 576
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 850
Oх ,купих вече билетите за февруари и сега като ви чета се чудя дали не направих грешка.Сигурно ще е зверски студ...Ама вече няма връщаме назад.Ще ви следя за инфо и скоро ще започна да си подготвям плана за посещения и ако се налага ще задавам въпроси Blush

# 577
  • София
  • Мнения: 13 200
Същото и с мобилния интернет. Колкото имате тук толкова имате навсякъде в зоната на Евросъюза.
Ре ге, за интернета не важи. По-малко от плана е. Смята се по някаква формула и дори ако в България е неограничен, в ЕС става ограничен. И не е само от нашите мобилни оператори. Дъщеря ми е с немски план и при нея се смята по същата формула.

# 578
  • Мнения: 13 867
Същото и с мобилния интернет. Колкото имате тук толкова имате навсякъде в зоната на Евросъюза.
Ре ге, за интернета не важи. По-малко от плана е. Смята се по някаква формула и дори ако в България е неограничен, в ЕС става ограничен. И не е само от нашите мобилни оператори. Дъщеря ми е с немски план и при нея се смята по същата формула.

Танче от юли насам три пъти бяхме по Европа и трите пъти имах възможност да ползвам толкова колкото имам по договор -2 гигабайта. Същото за мъжа ми. На щерка ми сключихме нов план с 3 гигабайта  август и наистина като замина за Виена началото на септември Мтел и даваше само някакви 500 мв. Мъжът ми им звъня и му отговориха точно  това което пишеш ти. Планът е нов макар и на стар номер... тири-дири, имало някакви неща като съзнателно ползване без злоупотреба.... Ние вече  обмисляхме да й купим допълнително интернет, обаче ноември щерката има съобщение от Мтел , че ще може да ползва всичките 3гб в рамките на Европейския съюз. Може би значение има факта че сме абонати на Мтел от горе долу 20 години.


Сега проверих старите смс-и - можела съм от 2 гб да ползвам 1,97

Последна редакция: пн, 06 ное 2017, 16:51 от _re_ge

# 579
  • Sofia
  • Мнения: 756
Момичета тези, които са пътували с коли може ли да ми кажете имали някакви ограничение на изнасяне на стока от страната (хранителни стоки и евентуално вино, бира)?
За влизане през Сърбия- Хоргош ли е най удобната граница и трябва ли да се декларира внесена сума пари?
Благодаря предварително, колкото по наближава дата за тръгване толкова повече въпроси ми нахлуват Thinking

# 580
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Ние пътувахме с коли и единственото, което ни попитаха като пресичахме границата Сърбия/Унгария, беше "рАкия ... цигари?". Много убедително закимахме дружно, че не носим такива неща. Погледнаха багажа отгоре отгоре. Пораздигахме някоя друга торба да видят, но без да вадим нищо навън. Пътувахме с деца и вероятно заради това не са ни правили щателна проверка. Коридорите за коли от ЕС се минават по-леко определено.

# 581
  • София
  • Мнения: 13 200
Момичета тези, които са пътували с коли може ли да ми кажете имали някакви ограничение на изнасяне на стока от страната (хранителни стоки и евентуално вино, бира)?
За влизане през Сърбия- Хоргош ли е най удобната граница и трябва ли да се декларира внесена сума пари?
Благодаря предварително, колкото по наближава дата за тръгване толкова повече въпроси ми нахлуват Thinking

Сърбия не е в ЕС и официално е забранено да влизат/излизат хранителни продукти и алкохол над 700 мл. Рядко се случва да проверяват, но можете да изтеглите късата клечка. Напоследък е модерно да се пазарува в Димитровград/Пирот и има оплакали се, че са останали без сиренце и пържолки. На нас никога не са ни отваряли багажника на влизане в България. В обратната посока само веднъж - сърбите ни провериха за алкохол. Точно като при Туиг ни попитаха за ракия, а ние честно си казахме, че носим една за подарък. Може и затова да ни поразровиха багажа. Убедиха се, че е само една и ни пуснаха.

# 582
  • Мнения: 13 867
Като пресичахме сръбско-унгарската граница , отваряха багажниците на всички коли по редицата. Във Вановете/микробусите  ровеха по надълбоко и с фенерче. Ние бяхме натоварени до козирката - возехме студентката . Митничаря отваря багажника и вижда всичкото това обилие на дрехи-юргани-постелнобельо-тенджери-буркани-консерви...мали мали.. още докато се отваряше вратата на багажника само отрони едно ОХ , веднага я хлопна обратно,  не ни попита повече нищо. Ясно че носехме уиски, винце детето да има за зор заман.

# 583
  • Sofia
  • Мнения: 756
Благодаря момичета. Миналата година на връщане от Белград и на отиване даже минахме все едно сме част от персонала им Simple Smile въобще не ни закачаха може би защото и две деца имаше с нас. Но сега мислех все пак нещо да купя от Унгария сладичко, шоколад, бонбонки, нещо Коледно, тайно си мисля и едно винце.
 В една от по старите теми четох за един салам препоръчан и сиренце, но явно ще е на късмет и симпатии дали ще ни ги надушат Stuck Out Tongue Winking Eye

# 584
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Имаше някъде записани количествата алкохол и цигари, които са за лична употреба и не е проблем да се пренесат през граница. Бутилка твърд, или 2 за вино ... някакво такова количество беше. Никой няма да направи проблем за една бутилка вино или твърд алкохол. Бутилиран с бандерол си е ясен произход. Аз за всеки случай си пазя, докато се приберем и касовите бележки, с които съм ги купувала.

Сега се сещам защо бяхме толкова спокойни на границата като ни питаха за ракията - ами наистина нямахме ракия в нас. Но нищо не са ни питали за уиски и мента, които всъщност бяхме помъкнали Wink

Общи условия

Активация на акаунт