БУДАПЕЩА - перлата на Дунав 6

  • 105 117
  • 739
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 13 953
Туиг
Това за касовата бележка е много правилна забележка!

# 586
  • Мнения: 3 053
Ето тук има актуална информация за Сърбия

http://www.mfa.bg/120/findanembassy/0/144/

# 587
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 615
И аз чета сайта на Външно министерство преди да пътуваме някъде в чужбина, преписвам си и телефоните и адресите на посолството/консулството и се информирам за разрешените стоки за пренасяне. Досега никога не са ни проверявали какво носим, нито са ни разпитвали.
Само веднъж ни провериха по-обстойно документите на колата, че търсели същата марка автомобил, с подобен регистрационен номер, но се увериха, че не е нашият. Peace

# 588
  • Sofia
  • Мнения: 758
Благодаря на всички споделили своят опит.Определено ще бъде по лесно пътуването ни след всички прочетени съвети. Остана да чакам заветният 29. 11, а до тогава сигурно ще ми изникне и някой друг въпрос Hug

# 589
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 588
Едни епизоди на Без багаж, което и преди съм пускала, но може да са полезни на някого, за да види зимната обстановка или да научи някой нов факт:

http://www.bezbagaz.com/media/video/files/Hungary-Ep1-NET_F6%20480p%20(4x3).flv

http://www.bezbagaz.com/media/video/files/Hungary-Ep2-NET_F6%20480p%20(4x3).flv

http://www.bezbagaz.com/media/video/files/Hungary-Ep4-NET_F6%20480p%20(4x3).flv

# 590
  • Sofia
  • Мнения: 758
Да попитам отново Simple Smile
Бензиностанциите в Будапеща и изобщо на територията на Унгария плащане в каква валута приемат само Форинти или може и Евро? Приемат ли плащане с карта (дебитна) или е по добре в брой?
По магистралата има ли или са повечто в самият град?
Благодаря предварително Simple Smile

# 591
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 615
katerinia, ние си плащахме в брой с форинти, но предполагам, че с карта също може. Зареждахме в Будапеща. Забелязахме една особеност - на магистралите бензинът/дизелът е по-скъп, отколкото на бензиностанциите в градовете.

# 592
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Плащали сме основно с карти, дебитни и кредитни и не е имало проблеми. Молехме само да ни напишат равностойността в евро на гърба на бележките /тук в БГ на касовата бележка я има цената и в евро, но в Унгария не беше така на повечето места/, защото ни трябваше за изчисляване на общите разходи по пътуването накрая.

# 593
  • Мнения: 412
Здравейте, купих билети за края на януари. 26.01. - 29.01.
Подготвена съм за студа, но ще се обличаме топло.
Резервирахме хотел (по-скоро апартаменти/студиа) в центъра.
Поръчах трансфер от летището до хотела, 31 евро за 4 души ( стори ми се добра алтернатива, тъй като пристигаме вечерта и не ми се размотава по автобуси и метро.
Попитаха хората от хотела коя валута е за предпочитане там. Казаха ми, че почти навсякъде приемат и евро.
Какви са вашите наблюдения ? Можем ли да си вземем кафе , да хапнем или да пазаруваме в магазини за дрехи, сувенири и т.н. в евро? Ако може кой е по-изгодния вариант ?
Също така навръщане полета ни е късно вечерта, ще се размотаваме из града през това време. Та, какъв е другия вариант за трансфер до летището.

Благодаря ви предварително Simple Smile

# 594
  • София
  • Мнения: 8 164
По-добре във форинти. Първо, че не навсякъде приемат евро, а и ги смятат по трънския курс. Не, че за едно кафе и един сувенир ще загубите много от превалутирането, но определено е по-изгодно във форинти.
Ние използвахме автобуса за трансфер до летището, 100 E, това е нова линия, от юли месец. Спира само на Калвин тер, Астория, и Деак Ференц, но струва 900 форинта. Другия 200 Е, мисля, че си е от градския транспорт и са нормалните билети. Но той не е директен.
Сега се отваря сайта на градския транспорт. Септември се отваряше само на тяхна територия.

# 595
  • Мнения: 412
Благодаря много , явно ще сме с форинти.
А относно автобус 100 билетите предварително ли се закупуват ?

# 596
  • София
  • Мнения: 8 164
Благодаря много , явно ще сме с форинти.
А относно автобус 100 билетите предварително ли се закупуват ?

Може и от шофьора, а може и от автоматите. Те са на отделно меню, вие ще видите, има самолет.

# 597
  • Мнения: 412
Благодаря Blush

# 598
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Купуването на билети от шофьора само за този автобус до летището ли е? Питам, защото ние направихме опит да си купим от шофьора на линия в градския транспорт, но категорично ни отказаха и ни посочиха магазинче зад спирката, на която бяхме /нямаше автомат наблизо/. Наложи се да слезем и да чакаме следващия автобус.

# 599
  • София
  • Мнения: 8 164
Може би само в този автобус се купуват от шофьора, но съм сигурна, че той продава, защото само ние бяхме с предварително купени, всички други си купиха на място вътре. Иначе, сега се замислих, не съм видяла някой да си купува от шофьора в линиите от градския транспорт. Може би не продават.

Общи условия

Активация на акаунт