Медикаментозен аборт - моят личен опит и преживяване

  • 367 459
  • 2 926
  •   4
Отговори
# 435
  • Мнения: 237
Момичета, а имали ли сте последвало кафеникаво зацапване след като е приключило официалното кървене от аборта? Тоест преди следваща ви менструация? При мен се появи такова за 2 дни. Преди да забременея, винаги имах зацапване по време на овулация, надявам се и сега това да е причината, но исках да събера мнения относно вашя опит?

# 436
  • Мнения: 9
Здравейте, може ли да ми препоръчате клиники/доктори в София, където се прави медикаментозен аборт-моля на л.с.

# 437
  • Мнения: 9
Здравейте, тази седмица направих процедурата-първо изпих едно хапче мифегин (200мг) след 36 часа изпих едно хапче топогин (400мг) и на 40 час изпих още едно топогин (400мг).веднага след първия топогин сложих свещичка профенид и нямах много болки, но буквално от мен се изля голямо количество кръв, съсиреци и имаше и нещо бяло, което излезе от мен... На втория ден обаче течението много намаля, почти спря и започна да излиза нещо като слуз, наподобяващо сопол... Също имам 37.2 температура, пия и Зинад. Някой имал ли е подобни оплаквания и толкова рязка промяна на количеството кръв? Притеснявам се да не е станала някоя инфекция и да не съм се изчисти Ла напълно... Sad

# 438
  • Мнения: 10
Здравей,
за сега ми се струва нормално всичко, а дали си се изчистила или не миже да се види финално минимум след около две седмици. Кога са ти казали да отидеш на преглед? Аз ходих веднъж на 10-тия и веднъж на 16-тия ден. Като на първия преглед имаше още за доизчистване. На втория вече АГ каза че е изчистено супер. При всички случаи,  ако нещо те притеснява веднага питай АГ по телефона поне. Успех и всичко хубаво. 😊😊😊

# 439
  • Мнения: 9
Здравей,
за сега ми се струва нормално всичко, а дали си се изчистила или не миже да се види финално минимум след около две седмици. Кога са ти казали да отидеш на преглед? Аз ходих веднъж на 10-тия и веднъж на 16-тия ден. Като на първия преглед имаше още за доизчистване. На втория вече АГ каза че е изчистено супер. При всички случаи,  ако нещо те притеснява веднага питай АГ по телефона поне. Успех и всичко хубаво. 😊😊😊

Здравей, каза ми да отида на 10-тия ден и каза че било нормално да имам температура. Притеснява ме, че ми тече доста оскъдно-гинеколожката ми каза, че всеки организъм реагира различно, но все пак като гледам другите се изписали че им е текло доста обилно няколко дена, а при мен беше така само първия ден. На теб колко дни ти тече и след пълното възстановяване имаш ли някакви промени, оплаквания?

# 440
  • Мнения: 192
При мен също първия ден беше доста обилно... а от втория натам по-слабо и от цикъл. На прегледа АГ видя че сака го няма, но задържах кръв. Изписа ми антибиотик и Макмирор. После всичко беше наред.
Ти в коя седмица прави аборта?

# 441
  • Мнения: 9
При мен също първия ден беше доста обилно... а от втория натам по-слабо и от цикъл. На прегледа АГ видя че сака го няма, но задържах кръв. Изписа ми антибиотик и Макмирор. После всичко беше наред.
Ти в коя седмица прави аборта?

Здравей, в 5-та седмица и 4 дни взех първото хапче. Денят след приема на вторите ме прегледа и каза че имам лигавица все още, но това било нормално тъй като е много в началото. Вас кога спряха да ви болят гърдите? Също на моменти доста ми се вие свят (днес ми е 4 ден от изпиването на вторите хапчета)?

# 442
  • Мнения: 10
Гърдите ме боляха още една седмица. Доколкото знам бременните симптоми отшумявят по- нататък. Рано е много за пълно изчистване поне две седмици трябва да минат, а на мен АГ ми каза, че напълно изчистена ще бъда след първия нормален цикъл.

# 443
  • Мнения: 12
Здравейте моля ако може Petmilit да даде малко подробности на мен предстои същото на същото място.Тоест аборт поради закрепване на плода на мястото на ццикатрикса или на секциото.

Последна редакция: нд, 17 фев 2019, 08:31 от didka_muri

# 444
  • Мнения: 9


Здравейте, искам да ви попитам колко дни след хапчетата кървяхте? Утре трябва да ходя на преглед -(2 седмици след приема на първото хапче) и все още продължавам да кървя, доста оскъдно, но пак си го има... Отделно вчера ме гледа друг гинеколог и каза, че лигавицата ми била 10м.м.....та май не са добре нещата, но каза че няма сак, но просто тази лигавица... И другото което ми каза, че ако не спръ да кървя, ще трябвало кюретаж
Изпрати

# 445
  • Мнения: 1 278
Аз кървях 18 дни, а на 33-ия ден ми дойде новия цикъл. След контролния преглед ми дадоха други хапчета за до изчистване. Писала съм в темата, 2017, октомври.

# 446
  • Мнения: X
Здравейте,
Искам да попитам тези, които сте с отрицателен Rh (Резус фактор), след колко време (кога) поставихте анти Д глобулин инжекция ?

# 447
  • Мнения: 237
До 72 часа след аборта се слага, аз я сложих на другия ден.

# 448
  • Мнения: X
Днес ми излезе резултата от кръвната група. А с отрицателен резус фактор.
Аборта го броиш от първото кървене, нали ?
Ако е започнал при мен понеделник срещу вторник през нощта , т.е 25.02.19 срещу 26.02.2019 в 02:00 през нощта беше, то утре ми е последния шанс?
Правилно ли разсъждавам ?

# 449
  • Мнения: 237
Antonelly, точно така, от момента на първото кървене и да, намери начин да ти я поставят до утре.

Съжалявам за преживяното, бързо възстановяване!

Общи условия

Активация на акаунт