"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 18

  • 42 679
  • 724
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31 226
Тази тема е за всички, които имат съмнения, че може да са забременели. Моля, ограничавайте се само до задаването на конкретни въпроси. За споделяне на вълненията около забременяването потърсете двете отчетни теми в същия подфорум.


Полезна информация:


Тестовете за бременност дават най-коректни резултати, когато са направени навреме,а именно:
Кръвен тест (бета ЧХГ) – най-рано 11 дни след ДОКАЗАНА овулация
Уринарен тест – най-рано 12 дни след ДОКАЗАНА    овулация или на първият ден от закъснението.
Щом на уринарния тест се появи втора черта, колкото и бледа да е тя, теста е положителен



Във  въпроса си не пропускайте следната информация:
1) Дата на последната менструация и продължителност на месечния цикъл (от първи ден на менструацията до първия ден следващата менструация; за първи ден се счита денят с истинско кървене, а не само зацапване);
2) Метод на засичане на овулацията, ако има такъв;
3) Ден/дни с непротектиран полов акт (дни със съмнение за евентуално зачеване);
4) Лекарства, които биха имали някакво значение (прогестеронови препарати, противозачатъчни, Клостилбегит, Кломифен и др.)
5) Правени ли са хормонални изследвания и има ли отклонения при тях
Така ще бъдем максимално полезни.

Моля задавайте въпросите си тук, за да не се създават нови теми с еднакво или подобно съдържание.

Успех и се надявам да намерите отговор на въпросите си!

# 1
  • Мнения: 1 540
Записвам се да следя темата.Много ми е драго като виждам положителни тестчета.Дано темата се напълни само с положителни тестчета  bouquet.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 645
Запис и от мен с пожелания за по-малко чуденки и повече ++ тестове Simple Smile

# 3
  • Мнения: 933
Денси благодаря за темата. Запис и от мен. Дано скоро се похваля и аз

# 4
  • Мнения: 137
Здравейте.
Миналият четвъртък имах бледо розово зацапване, което беше ден преди цикъла и си мислех, че ми идва. Вече съм с 3-дневно закъснение и отрицателен тест. Чудя се ако е било имплантационно зацапване и все пак съм бременна, кога най-рано ще покаже теста за бременност? Thinking

# 5
  • София
  • Мнения: 7 645
jeniv -
Ако миналия четв. си имала инплатационно зацапване, вече би трябвало тестовете да отчитат, минали са 5-6 дни от тогава, което прави средно 13-15дни от орувлация вече. Възможно е обаче и това зацапване да е било от късна овулация.
Можеш да пуснеш кръвен тест

# 6
  • Мнения: 137
Благодаря за отговора, Brayda! bouquet
Знам, че кръвният тест е най-сигурен, но в града в който живея не правят такъв. Исках да знам кога най-рано може да отчете уринен тест, ако има оплождане?

# 7
  • Мнения: 760
Благодаря за отговора, Brayda! bouquet
Знам, че кръвният тест е най-сигурен, но в града в който живея не правят такъв. Исках да знам кога най-рано може да отчете уринен тест, ако има оплождане?

Уринният показва 3-4 дена след закъснението / може и по-рано или по-късно/
Но най-сигурно е с кръвният тест.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 645
Около 12-13-14 ден след оплождането показва уринарния.
При някои хора дори и след 10, но трябва да си сигурна кога е била овулацията

# 9
  • Монтана
  • Мнения: 1 508
Не винаги показват уринните тестове. Миналата седмица имахме момиче с чхг над 70 а шуъра и беше отрицателен. Уж показвал на 25

# 10
  • София
  • Мнения: 7 645
Да, това са редки случаи, но се случват...
Все пак не трябва да подхождаме че ще ни се случи, че ще луднем всички Simple Smile

# 11
  • Мнения: 398
Липсващ цикъл-55 дена и след вагинален ехограф лекарката ми каза,че матката е абсолютно празна и ми изписа Дуфастон 15 дена.Изпила съм 2 хапчета и корема ниско мн ме боли-точно като за цикъл.Постоянна тъпа болка,която не се трае.Възможно ли е ако е имало ову на 40 ден(което ми се е случвало) да не се види нищо?И нормална ли е тази болка??

Поправка...току що ми дойде след 2 таблетки   newsm78  а уж категорично нямало шанс да ми дойде сам...нямало наченки на скорошен цикъл-била съм "чиста"все едно ония ден е свършил.И сега шах и мат

Последна редакция: вт, 20 окт 2015, 13:16 от sunflower_sunny

# 12
  • София
  • Мнения: 7 645
sunflower_sunny - aз съм със същата диагноза всеки месец. Погледни графиката ми. Тялото ми се опитва да овулира, но не успява. За това никога не ми се качва прогестерона и цикъл не ми идва. Сега и аз съм на утрогестан, което е почти като дуфастона и като го спра ще ми дойде.
Това, което на теб ти е дошло може да е само зацапване, а ако не е, надали е от дуфастона, просто явно ти е дошло.
Иначе аз заради нисък прогестерон имам и зацапване всеки месец и като почна утрогестана, то приключва.
Аз съм с поликистоза

# 13
  • Мнения: 398
sunflower_sunny - aз съм със същата диагноза всеки месец. Погледни графиката ми. Тялото ми се опитва да овулира, но не успява. За това никога не ми се качва прогестерона и цикъл не ми идва. Сега и аз съм на утрогестан, което е почти като дуфастона и като го спра ще ми дойде.
Това, което на теб ти е дошло може да е само зацапване, а ако не е, надали е от дуфастона, просто явно ти е дошло.
Иначе аз заради нисък прогестерон имам и зацапване всеки месец и като почна утрогестана, то приключва.
Аз съм с поликистоза

Никога не съм имала гинекологични проблеми-кисти,зацапване,нередовност.А и снощи ми каза,че матката е чиста...как така изведнъж ще дойде.Това ме притеснява.и не  е зацапване-болките са за цикъл,имах 1-2 съсирека(извинете за грозното обясничение).Чух се с нея и каза да го спра и в петък при нея за изследване.Ама май даже не разбра кой се обажда...като на конвеер се чувствам.Как да постъпя според Вас?

# 14
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Съни,щом то е дошло просто го спри и отиди в петък! И тази липса на Ц 55дни си е гинекологичен проблем,дано откриете проблема  Peace

Общи условия

Активация на акаунт