"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 18

  • 42 709
  • 724
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 7 645
Тестовете биха отчели бледа или нормална РОЗОВА черта ако има бременност още днес.
Изпарителни черти са сиви, ако направиш и видиш нещо, пусни снимка тук да ти кажем бебе ли е или не Wink
И това разбира се ако ти е редовен цикъла

Последна редакция: ср, 21 окт 2015, 15:02 от Brayda

# 46
  • Мнения: 26
Здравейте моят мц ми е през 29-30 дни някой може ли да ми каже на кой ден трябва да ми е Ову и как се смяташе

# 47
  • София
  • Мнения: 7 645
Прочети няколко коментара по-горе.
Ов. настъпва около 12-14дни преди датата на идването на кървенето.
Ако цикъла ти е 29-30дни, то овулацията ти е между 14 и 18 ден най-вероятно.

п.п. всеки месец О може да е в различен ден, ако е по-ранна, то цикъла идва по-рано, ако е по-късна, то закъснява с няколко дни. За това ако не можеш да следиш изкъсо с тестове, графика или ехограф, най-добре секс през ден, а в периода между 14 и 18 ден по-честичко Simple Smile

# 48
  • Мнения: 26
Здравейте да добавя за МЦ. Започва на 07.08-10.08.15г. Следващ Ц започва на 05.09-12.09.15г. И на 05.09 почнох да пия линдинет 30 до 21.09.15г. Заради морето и ми дойде на 24.09-27.09.15г. Полов акт без предпазни мерки на 06.10 и на 12.10.15г. Искам да попитам за този месец кога ми е била Ову и дали е вероятно да съм бременна МЦ трябва да ми дойде на 23.10.15г. Благодаря Ви.

# 49
  • София
  • Мнения: 7 645
Принципно, хапчетата които си пила може да объркат цикъла и О и според мен е абсолютно неясно кога какво ти е било в този цикъл.
По груби сметки от 8-ми до 11-ти са ти били предполагаемите фертилни дни. Да, може да си бременна. За целта утре или в другиден в първа урина си направи един тест. Ако е -- и не ти дойде, повтори го пак след няколко дни.

# 50
  • Мнения: 26
Принципно, хапчетата които си пила може да объркат цикъла и О и според мен е абсолютно неясно кога какво ти е било в този цикъл.
По груби сметки от 8-ми до 11-ти са ти били предполагаемите фертилни дни. Да, може да си бременна. За целта утре или в другиден в първа урина си направи един тест. Ако е -- и не ти дойде, повтори го пак след няколко дни.

Благодаря ти много а да те питам от 1 ден на МЦ ли се смята ову и се браят тези дни 12-14 средно

# 51
  • София
  • Мнения: 7 645
Значи МЦ е от началото на кървенето до началото на следващото кървене.
Тези 12-14дни се броят отзад напред - ако МЦ е 30 дни, то О настъпва в дните между 16-ти и 18-ти ден от цикъла.
т.е. О настъпва между 12 и 14 дни преди да ти дойде. Но тъй като никой не знае кога ще му дойде - може да подрани с 1-2 дни, може да закъснее, за това и овулацията е по-трудна за хващане. За това в периода след края на кървенето до началото на новото кървене трябва активно да се работи, за да не се изтърве момента, естествено ако целите бебе.
Тези 2 "полови акта без предпазни мерки", както ги нарече ти в повечето случаи не са особено достатъчни (е, не че няма много изключения от 1 път да стане, те са повече при хора, които не са го очаквали), но ако искате бебе и го планувате - по-често работете Simple Smile

# 52
  • Мнения: 26
Ами правим опити но не бързаме или по точно нямаме време. Благодаря ти много за бързите отговори.

# 53
  • SOFIQ
  • Мнения: 402
Дами какви са шансовете да ми закъснява от това че съм сюеняла климата защото все още не идкам да правя тест за да се разочаровам?

# 54
  • Мнения: 933
Моника до колкото знам почти всяка промяна може да повлияе на цикъла, било то температурни разлики, смяна на климат, емоции. Ако го желаеш ти пожелавам твоето закъснение да е от нещо съвсем друго

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Моника до колкото знам почти всяка промяна може да повлияе на цикъла, било то температурни разлики, смяна на климат, емоции. Ако го желаеш ти пожелавам твоето закъснение да е от нещо съвсем друго
Ма направи един тест Мони  Simple Smile

# 56
  • SOFIQ
  • Мнения: 402
Направих тест  Naughty възможно  ли е понеже е първи ден закъснение да ми е отчел една ,а да трябва да изчакам 10, дни?

# 57
  • София
  • Мнения: 7 645
Ако ти е редовен цикъла и ти е първи ден закъснение принципно тестовете отчитат.
В случай че имаш 1черта се примири, че най-вероятно не си бременна.
Ако не ти дойде до 3 дни направи пак, но с първа урина.

Късмет! и късмет и другия месец, ако този не е вашия!

# 58
  • Мнения: 226
Направих тест  Naughty възможно  ли е понеже е първи ден закъснение да ми е отчел една ,а да трябва да изчакам 10, дни?
Не знам колко е възможно, на мен ми закъснява с 4 дни и вече имам 4 отрицателни теста. Изчакай 48 часа и пробвай пак. Стискам палци да се похвалиш Simple Smile))

# 59
  • Мнения: 4
И аз се включвам да следя темата,аз бях писала в предишната тема че ми закъснява с 16 дена.На 27ми ден от закъснението бях на лекар прегледа ме каза че нищо не се вижда и да отида след 1 седмица но на следващия ден ми дойде тоест ми прескочи цял месец и на следващия ми дойде точно на датата.Не знам защо се получи така случва ми се за 1 път.Успех на всияки и повече положителни резултати thumbsup

Общи условия

Активация на акаунт