"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 18

  • 42 731
  • 724
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 7 645
на мен ми се е случвало точно така. Преди ми идваше на 30 дни, но отскоро взе да ми прескача. Тъй като си следя БТ по нея осъзнах, че О нямам, вместо цикъл имам някакво зацапване и после ми идва чак около 60-тия ден нормален цикъл, като преди него настъпва овулация.
Случва се!
Дано и при теб да не стане тенденция

# 61
  • SOFIQ
  • Мнения: 402
Много благодаря за полезните съвети които ми дадохте ще чакам днед беше шуар чек теста и не беше първа урина ще изчакам още малко ако не дойде пак ще направя ако не другия месец продължаваме

# 62
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен. На 26.09. ми беше последният цикъл . Досега винаги ми е бил редовен , безболезнен. От вчера вечерта само ме наболва долу ниско и се зацапва тоалетната хартия в розово . Сложих си и превръзка , но засега нищо. Премина в тъмнокафяво зацапване . Възможно ли е да бъде цветна бременост ?!

# 63
  • Мнения: 933
Искам да помоля за мнението на Брайда
 На 28.09 първи ден на цикъла, засечена с тест лента ову на 11.10 продължителност на цикъла 30 дни. Та преди малко си напправих тест престо, ей така от мания за тестове и се появи втора много бледа розова черта, дори мъжа ми я видя. Чертата не е разлята, не е сива. Нямам техниката да направя хубава снимка, но я има. Какво е твоето мнение, имам ти доверие за мнение

# 64
  • София
  • Мнения: 7 645
bubaleche - При тест за О на 11-ти, предполагаема О на 12 или 13, точно 10 дни от тогава и тест престо - най-вероятно е истинска втора черта Simple Smile
Ако розовее както си писала - едно тихичко честито!
Ако чертата е истинска, то днес сутринта би трябвало да е още по-наситена.
Направи ли тест днес?
п.п. всичките ми тестове с фалшиви/изпарителни линии са сиви, а не розови! Розовото е хубав цвят на теста за бременност  Crazy

Bogdana Bogdanova - това зацапване надали е цветна бременност. Цветната бременност е просто наименование на хормонално зацапване по време на бременност, доста лекари АГ отричат такъв израз да съществува в медицината. Ако зацапването ти е свързано с бременност може да е следните две неща:
- инплатационно зацапване (когато ембриона се захваща в матката)
- зацапване около датата на цикъла ти, причинен от хормони (много често бременни жени имат по едно такова оскъдно зацапване на датата им за цикъл, което мже да се яди и до 3-4м от бременността)
Заключение: Направи тест за бременност - ако е отрицателен, чакай си цикъла, ако ти закъснее си направи нов, а ако е положителен бягай на лекар, защото това цапване може да не е безобидно, а да е от недостатъчно количество прогестерон (хормона, който задържа бременността и храни ембриона).
Късмет и да кажеш какво се е случило!

# 65
  • Мнения: 933
Брайда днес нямах тест, защото другия от престото го направих преди дни и аз не знам защо, но сега пак погледнах теста чертата е там и е розова

# 66
  • София
  • Мнения: 2 082
Бубалече, купи си нов тест. И според мен този месец сте успели Peace

# 67
  • Мнения: 522
Брайда днес нямах тест, защото другия от престото го направих преди дни и аз не знам защо, но сега пак погледнах теста чертата е там и е розова
От мен честото Heart Eyes,бременна си,повтори днес или утре пак с тест.

# 68
  • София
  • Мнения: 7 645
Днес ако правиш или утре пожелавам по-наситена черта!  bouquet

# 69
  • SOFIQ
  • Мнения: 402
Момичета цикъл още нямам той е през 32 дни последния беше на 18.09 първи ден този медец около 4,5,6 ову вчера правих шуар чек отрицателен и не с първа урина да направя ли днес един престо?

# 70
  • Мнения: 242
Здравейте,
моля ви дайте ми съвет. Последния ми цикъл беше на 20.09. Миналия месец правихме ин витро, но не се оплодиха яйцеклетки и реално трансфер нямаше. Фактически последния цикъл беше след спиране на лекарствата и дойде по-рано ( както ми беше казала док).По принцип цикълът ми е редовен на 28-30 дни, но този месец ми закъсня. На 1 ви ден от закъснение получих зацапване и си сложих тампон, защото при мен обикновено след час два ми идва. но на сутринта цикъл нямаше. На трети ден ( вчера ) се обадих на лекарката ми и имам записан час за понеделник. Тя ме посъветва да пусна за всеки случай и тест , макар че според нея е малко вероятно ( с мъжки фактор сме). Днес сутринта направих тест с първа урина и ми излезв втора черта, по-бледа от контролната но е розова и се виждаше доста добре. Моля ви кажете ми какво да правя? До понеделник остават 3-4 дни, а аз съм много объркана.

# 71
  • София
  • Мнения: 2 082
Sixth sence, можеш да си направиш кръвен тест днес, той категорично ще покаже дали има бременност. В неделя още един кръвен, да видиш дали нивото на ЧХГ нараства добре.

Monikaaaaaaaaa, аз бих си направила.

# 72
  • Мнения: 242
Ендира, а знаеш ли кога се пуска такъв? Само сутрин на гладно, или мога и сега. Зашото съм яла, пила кафе и т.н За колко време излиза резултат?

# 73
  • София
  • Мнения: 2 082
Може да се пусне по всяко време на дена, няма значение дали си приемала храна и напитки.
Резултатите излизат до 2-3 часа.

# 74
  • Мнения: 242
Благодаря ти

Общи условия

Активация на акаунт