Какво чувствате при контракция? Моля опишете ми подробно!

  • 11 741
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 356
Контракциите представляват стягане и втвърдяване на корема, което отминава.Някои жени ги имат през втората половина на бременността, но ако станат на често трябва да се отиде на лекар, защото може да стане опасно за бебето.Обикновенно изписват лекарства за задържане като Магнерич,Жинипрал и Папаверин, но ако случаят е по тежък те хоспитализирват и те слагат на задържащи системи.
Дано имаш лека бременност и не стигаш до там.
Успех newsm10

# 16
  • Мнения: 356
Забравих да напиша че тези контракции се наричат подготвители и са неболезнеми.Но ако има болка трябва веднага да се отиде на лекар.Мен ако питаш усетиш ли втвърдяване на корема веднага отиди на лекар,просто за всеки случай и за твое успокоение Simple Smile

# 17
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
А ако до седми месец и половина няма контракции и не е имало има ли повод за притеснение?
Няма страшно. Когато разбрах какво е това контракция- няколко часа след това гушках вече малката
Леко раждане Hug

# 18
  • Мнения: 7 640
Забравих да напиша че тези контракции се наричат подготвители и са неболезнеми.Но ако има болка трябва веднага да се отиде на лекар.Мен ако питаш усетиш ли втвърдяване на корема веднага отиди на лекар,просто за всеки случай и за твое успокоение Simple Smile
ей така родих в 34г.с. на майтап Grinning

# 19
  • Мнения: 436
Колкото и банално да звучи май не при всички е еднакво. При мен ставаше едно изтръпване на корема(подготвителни контракции).Почнаха след 6-ти месец.
А при родилните - мен ме болеше само опашката отзад, все едно ме пробождаха с нож. Нищо общо с менструална болка, когато боли кръст и ниско долу.

# 20
  • Мнения: 356
PolarFox,аз също след едни такива контракции родих 45 дни преди термина.И доста се измъчих - Криси тежеше само 1500 гр.И изписаха след месец и половина - на датата на термина ми.
За това и си имам една обица на ухото smile3503

# 21
  • Мнения: 2 040
И мен корема ми ставаше на камък, но не ме болеше ...
Родилните контракции обаче болят, като менстроални болки, ама 10 пъти по- силни ...  Laughing

# 22
  • Мнения: 2 952
Като силна менструална болка , идваща изведнъж за кратко и после отшумяваща изведнъж.....Аз нямах възможност да изпитам най-силните контракции ,защото  бях  с  епидурал (слава богу)...така ,че почувствах само началните( и бяха ужасни)....не мога да си представя какво е  следвало ако не беше  епидурала ... Peace

# 23
  • Мнения: 151
Ако контракциите са стягане на корема и менструални болки, какво са тогава напрежението, тежестта и прорязванията ниско долу в по-ранна бременност  newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 1 936
Не се притеснявай! Аз бях с контракции от 5 месец. И то по над 20 на ден. Няма опасност от преждевременно раждане, тези контракции са подготвителни. Мен също не ме болеше, усещах само пристягане на корема

# 25
  • София
  • Мнения: 3 390
Нормални са тези контракции, когато са до 2-3-4 на ден и не са болезнени. Могат да доведат до преждевременно раждане, ако имаш разкритие.
Аз също имах, и то от края на 4-тия месец.
Консултирай се за всеки случай с лекаря си!

# 26
  • Мнения: 7 640
Нормални са тези контракции, когато са до 2-3-4 на ден и не са болезнени. Могат да доведат до преждевременно раждане, ако имаш разкритие.
Аз също имах, и то от края на 4-тия месец.
Консултирай се за всеки случай с лекаря си!
точно, над десетина са сериозен белег

# 27
  • Мнения: 153
Здравеите,при мен чувството е все едно те прерязва корема когато ти се ходи до 00,може да се каже и че ме стяга малко.Това ли е?Получавала съм го 2-3 пати до сега.

# 28
  • Мнения: 739
може да има контракции и от 6тия м. Осезаемо втвърдяване на корема. Не би трябвало да са болезнени.

# 29
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Аз съм в 6-тия месец и от една-две седмици го усещам това втвърдяване на корема, само че ми става и тежко ниско долу. Пия магнерот 3х1 и папаверин / или но-шпа/. И аз се притеснявам от преждевременното раждане!  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт