Любители на Котки Тема 99

  • 34 551
  • 771
  •   1
Отговори
# 285
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Да ви напомня за моето  "Марче"


Върху колата ми ,на топло...винаги

# 286
  • Мнения: 10 547
Това е двойничката на моето Мърти. Няма как да не я харесам. Макар такава съвършено симетрична окраска като на моя котарак, не че е мой, рядко се среща.

# 287
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Касита Работата отива към сватосване ,май... newsm78
Само дето Мърти ще остане леко разочарован в началото (кастрирана е)

# 288
  • Мнения: 10 547
Изобщо дори няма да остане разочарован! Първо, той се мисли за куче, второ, кастриран е.

# 289
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Тогава по-добре да ги съберем с моята - домашна- Мишел,Обама


[url=http://postimage.org/]

]upload a gif[/url]

# 290
# 291
  • Мнения: 22 430
Здравейте на всички!
Търся съдействие за транспортиране на едно коте от Варна до Плевен. Сетих се за тази тема и реших да опитам.
Ако някой може да помогне с нещо, или пък със съвет, моля да пише.
Предварително се извинявам за нахлуването...Simple Smile

# 292
  • Мнения: 10 547
Пробвай във ФБ в страниците за споделено пътуване, някоя от хилядите страници за защита на животни в беда.

# 293
  • Мнения: 3 894
Хахахххх, като прочетох за транспортиране на коте от Варна се присетих за вълненията ми как ще докарам Пиратя Риш от Варна до Пловдив. Тогава кой знае какво сте си казвали "Тая пък какво се втелясва чак толкоз". Ама си е сложна работа де. Слава богу при мен стана лесно - хората ми го донесоха на крака до входа ни. А пиратя през цялото време спял блажено. Събираше се в една малка кутийка... А сега ехеееее - даже само опашката няма да сбере вътре.

Sesylle, не мога да помогна аз лично, но тук тогава много хора ми дадоха идеи за транспорт. Дано пишат и днес.

Пък пиратя има М на шимбичката. Е, не е така съвършено, ама пък опашката му е двойна на обичайния размер. Пък!

# 294
  • Мнения: 22 430
Касита, исках присъединяване към една група за пътувания Варна-Плевен, но ме съмнява някой да се навие, ако не е котколюбител. Simple Smile

# 295
  • Мнения: 253
Здравейте,

Преди показвах тук котарака ми Рижко, а от няколко дни се сдобих с още едно малко мъжко коте - Сиско. Беше почти умряло и на улицата се покатери по крака ми. Сега се възстановява, скача вече и играе, има доста голяма херния.
Проблемът ми е, че с големия въобще не се понасят. Когато го донесох, береше душа, а големият като го видя си изви гърба и издаде такъв жален стон, все едно ми казва ,,Защо ми причиняваш това?". Сега живеят в отделни стаи, като се видят се ръмжат и всеки си пази територията.

http://shirley123.snimka.bg/animals/rijko.880309.36226431

По принцип смятам да оставя големия с детето ми да живее отделно, но засега са заедно. Затова се обръщам към хората с повече котки - има ли начин да свикнат и да се сприятелят? Или щом поначало не са се харесали, няма шанс? Предварително благодаря за всички съвети! bouquet

# 296
  • София
  • Мнения: 2 092

Пък пиратя има М на шимбичката. Е, не е така съвършено, ама пък опашката му е двойна на обичайния размер. Пък!

Мдааа, Риш с тази опашля си е направо повод за гордост!

има доста голяма херния.
Сега живеят в отделни стаи, като се видят се ръмжат и всеки си пази територията.

Мисля, че е добре да вземеш мерки за хернията, защото може да се залкещи черво и котето да умре от това. Заведи го на ветеринар. Освен това може да е ритнато и така да се е получила хернията, а може вследствие на това да се е получила и диафрагмална херния, така че наистина е най-добре да го заведеш на ветеринар.

За съжителството: много по-лесно свикват един с друг голяма котка и малко коте, отколкото две големи събрани. Само че отначало ще си съскат, големия ще бие малчото, докато му вземе страха. После малчото ще се навира на големия да си играе, оня ще се дуе, но накрая ще настане мир и любов Joy Joy Joy Освен това големия ще се разиграе, ще се оживи, изобщо ще му се отрази много добре. Само първоначално не ги оставяй без надзор да се ''свикват'' Да не вземе големия да нападне сериозно малкото.

# 297
  • София
  • Мнения: 13 147
Цвета, няма еднозначен отговор на въпроса ти. Има котки, които след време се спогаждат, има такива, които просто се търпят и такива, които завинаги остават врагове. И няма гаранция, че след като са живели в мир и сговор години наред, няма да се скарат. Моите живяха 2-3 години в разбирателство и така и не разбрахме защо се скараха. Подозренията ми са, че "малкият" реши да стане лидер и затова. Повече от 10 години живяха разделени в един апартамент.

Все пак едно е сигурно в момента. Рижко едва ли реагира така от проклетия, а по-скоро от страх от невижданото малко същество. Пробвай се! Може и да успееш да ги събереш. Ако не се бият, а само се ръмжат, събирай ги под твое наблюдение като всеки ден удължавай времето на срещите. Успех!

# 298
  • Мнения: 253
Благодаря ви за отговорите!  Hug
Малкият го водих веднага на доктор, даже докторката като го видя се ужаси. Беше скелет и дехидратиран, а хернията е много голяма. Тя каза, че ще трябва с операция да се затвори, но не сега. Доста бързо се съвзема и днес скочи от 1 метър височина. Мисля, че вече е почти добре с изключение на тази херния.
За Рижко, мисля, че беше свикнал с внимание и изпитва много голяма ревност. Преди бягаше от душа, а като разбра, че къпя малкия, взе да се навира да го къпя и него. Също все иска да разбере какво има в паничката на малкия, да не остане прецакан  Simple Smile.
Ще опитам тактиката на контролираните срещи.  Simple Smile Малко се притеснявам ако се сборят, защото малкият нали още не се е оправил. Но това е обнадеждаващо, че може да има развитие. Те са си различни характери като хората.

# 299
  • Мнения: 2 089
TsvetaVG, преди години и у нас имаше такава ситуация. И постепенно котките, и двете мъжки, така се сприятелиха, че не можеха един без друг. Бяха страхотна гледка. Крачун и Малчо. В последствие приятели взеха Малчо. Крачун месеци наред го търсеше и го викаше. Страдаше.
Така, че не ги разделяй твоите. Обаче тук е мястото да кажа, че трябва да обърнеш изключително много внимание на твоето "старо" коте да свикне с "новото". Много е важно.
И, както ти е писала Детелинка - ветеринар, обезателно.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт