Забременели след инвитро - тема 15

  • 51 087
  • 722
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 347

Ние се приспиваме с Еленка, в последно време все се сдухвам, че заспива само върху мен и после я местя в кошарата, иначе няма шанс да заспи. Ама и аз защо ли чета в интернет?

Това е много сладък момент  Heart Eyes наслаждавай му се и не се шашкай. Моята дъщеря на 8 все още  заспива гушната в мен и  това са незаменими мигове  Hug
amini, все още нямам дата на термин иначе веднага ще я дам. Сега ме вълнуват сърчицата и за това съм дала дата на трансфер за сравнение  да ми кажете вие колко време след него чухте сърчица  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Аз моите сърчицата ги чух в 7 седмица с вагинален, и моите имат 2 дена разлика и едното е по-малко.

# 46
  • Мнения: 3 213
Ирен, моите бяха на еднакъв статий, като ми ги трансферираха, затова не знам дали е нормално едното да изостава сега. Докторката беше нова, по заместване и ми направи неприятно впечатление равнодушието, с което каза, че не дава надежди на втория ембрион. Все едно ...."е, нали си имаш друго, голяма работа !". Идната седмица на 29.10 ще бъда на преглед при моя доктор и ще видим той какво ще каже. Притеснението ми основно се дължи на едно кратко прокървяване от онзи ден, което уж в момента се чисти във вид на кафеникаво зацапване.  На теб как ти изчислиха в коя седмица си ? Аз от този календар на първа страница в темичката нищо не разбрах.... Confused

amini и аз нямам дата на термин още.



# 47
  • България
  • Мнения: 3 621
Много е гадно, че така е реагирала.  Дано да не е била права и скоро да чуете и двете сърчица  Heart Eyes Heart Eyes
А за седмиците , направо ехографа ги изчислява по размерите - отляво е 5.42мм Simple Smile, от дясно -4.60мм Simple Smile
Явно на  тази твоята докторка просто не й се е обяснявало. Твоят лекар ще ти обясни другия път.
 Hug

# 48
  • Мнения: 13 939
Аз съм си свалила едно приложенийце на телефона, безплатно е и смята термина. Много такива има, моето е https://play.google.com/store/apps/details?id=com.proactiveapp.w … logpregnancy.free
отдолу пише поддържаните езици.

# 49
  • Мнения: 1 205
От датата на пункцията броите 14 дни назад и това ви е дата на последен цикъл, нищо, че реалната ви дата е друга. Та, тази дава въвеждате в календара и ви смята термина. При инвитро се знае точния ден на овулация, за разлика от спонтанното забременяване когато е предполагаема.

На ехографа ви показва на коя седмица отговаря ембриона, но то ехограф до ехограф и лекар и лекар има разлики. А и бебето се променя в развитието си, докато термина си стои фиксиран.

# 50
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз си сметнах моя спрямо дата на пункция и ми съвпадна  точно с изчисленото от клиниката и ехографа.

# 51
  • Мнения: 646
Licoco моля ти се сподели малко на какъв режим живееш, егати +2кг си е направо супер и съм убедена, че се чувстваш много добре. Какво точно спортуваш в момента и предполагам доста се движиш през деня. Как и с какво се храниш?

Със спорта приключих след хващането в таза. Тежко ми е на корема и не ми се спортува вече. А за яденето - ами внимавам. Хляб не  ям, най-много си взимам един от лимец. Яйце и сирене за закуска, месо, супи, салати, сладко ям шоколад (най-много два пъти в седмицата и то по малко)., плодове вече почти не. Аз забременях 55, паднах на 52 от повръщането, възстанових загубата и сега съм 57. Но целулитче съм оформила, ама няма как Simple Smile)))

# 52
  • Мнения: 1 205
Е то ще е някое повърхностно, дето с няколко масажа няма да го има. Peace
Освен хляба, предполагам и всякакви тестени? С плодовете трябва да се внимава, да. Благодаря, че сподели Hug

# 53
  • Мнения: 424
Мерси, момичета за съветите. Надявам се да го решим този проблем някак.

Омекотител  и аз не ползвам - не го считам за необходим. Пера нашите и бебешките дрехи заедно с бебешки прах. Ползвам сушилня и гладя само ризи, панталони и дрехи, които са много смачкани и имат нужда от гладене.

# 54
  • Мнения: 4 954
Пляс, в никакъв случай не се лишавай от плодове и тестени. Тестените трябва да са пълнозърнести, плодовете са ок. Яж здравословно и няма да качиш много.

# 55
  • Мнения: 1 205
Естларче, аз не се лишавам, всеки ден ям, но съм качила +8кг, а вече може и 10 да са станали нямам кантар под ръка. Вярно, че почнах от 44кг и принципно си имах нужда от някой кг отгоре, притеснението ми е да не кача прекалено, не от естетическа, а от здравословна гледна точка.
Док без да му казвам изброи точно какво ям, а примерно месо направо си избягвам Blush

# 56
  • Мнения: 4 954
Значи не се храниш балансирано. Казах ти - яж здравословно и шансът.да качиш много е малък, освен ако няма намесен друг проблем.

# 57
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз уж се храня здравословно, но до тук съм почти 2 кг плюс . Надявам се да не кача повече от 10 поне.

# 58
  • Мнения: 4 954
Много зависи от колко килограма тръгваш. 10 е твърде малко за цялата бременност. Аз качих 15 и минавам за една "фина бременна", вмъквам се в панталоните, които си взех 3-ти месец, когато не се побирах повече в мои дрехи, нося и дрехи от преди бременността си. Не гледайте килограмите като цифра.
http://www.calculator.net/pregnancy-weight-gain-calculator.html

Ето един калкулатор, който ползвах аз. Той показва на база теглото в началото на бременността и BMI колко е нормално и здравословно да качиш. Аз бях на горна граница за моя BMI и честно казано имах лека бременност. До края на осми месец танцувах, все още си връзвам обувките сама, бебето е идеално тегло.

# 59
  • Мнения: 646
На мен лекарят ми каза 5-7 кг за цялата бременност. Всичко отгоре е лакомия. Кой както иска да си го разбира и практикува. Плодовете хич не са безобидни.

Общи условия

Активация на акаунт