ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО - тема 22

  • 125 959
  • 754
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 491
След като не си се била хранила преди това е съвсем възможно това да е била причината за прималяването щом вътре в магазина ти е било ок.
Аз се чувствам много кофти в хипермаркети и супермаркети, като муха без глава.
Не обмисляй пак каква може да е била причината, не си вкарвай излишни паники.
Приеми, че просто се е случило и това е.
Както каза Гала, повече разходки на чист въздух и това е.

# 736
  • Мнения: 2 165
След като не си се била хранила преди това е съвсем възможно това да е била причината за прималяването щом вътре в магазина ти е било ок.
Аз се чувствам много кофти в хипермаркети и супермаркети, като муха без глава.
Не обмисляй пак каква може да е била причината, не си вкарвай излишни паники.
Приеми, че просто се е случило и това е.
Както каза Гала, повече разходки на чист въздух и това е.

Благодаря. Опитвам се:)

# 737
  • Мнения: 781
Нели, мисля,че хапчетата започнаха да ти действат  Simple Smile Вече имаш по- свегли периоди. Много се радвам. И аз мисля, че ти е прилошало от глад. Гледай да не озвераваш от глад. На хората като нас и това ни влияе..

# 738
  • Мнения: 95
Здравейте!Много се чудех дали да пиша ,но  много моля за съвет ,защото не знам какво да правя ....Преди около два месеца се започнаха моите мъки.Започна се с изтръпване на лявата ръка ,болки в областта на сърцето ,задушаване .Отидох при личната прати ме на кардиолог ,нищо сериозно не се откри,пуснах и пълна кръвна картина и там всичко в нормата .Посетих и ендокринолог ,пуснахме изследвания нищо и пак нищо.Отидох на втори кардиолог и пак нищо.Нощно време е нетърпимо ,ужасно ...пак задушаване ,пак чувството ,че сърцето ми ще спре,ще припадна ,ще умра .В бърза помощ ми правят ЕКГ,всичко нормално .Всеки казва всичко нормално ,на нервна почва е всичко това ,но с мен нищо не е нормално и идея си нямам какво се случва с мен .Не намирам разбиране в очите на мъжа ми ,преструвала съм се ,за да привлека внимание,но това никак не е така.Посъветвайте ме ,моля къде да отида ,четох много за психотерапия ,но къде и при кого нямам си никаква идея ...Благодаря ви ...

# 739
  • Мнения: 491
Като за начало поискай направление за психиатър от личният си лекар. И оттам вече ще серазбере какво е точно и какво лечение да предприемеш.

# 740
  • Мнения: 267
Това са типични симптоми на ПА...не изпадай в хипохондрия и си повтаряй, че си добре и си здрава, защото е така. Просто тялото ти дава сигнали, че нещо не е наред-стресът е в повече или неудовлетворение от ежедневието. Може да бъде всичко. Паниката е страшна, но когато се опитаме да изясним защо я получаваме и да открием конкретната причина за нея можем да се подобрим. Стига да променим това, което ни пречи и натоварва. Бъди спокойна, всички тук сме преживели подобни симптоми на ПА, нещата ще се оправят! 💛

# 741
  • Мнения: 2 860
Може просто една тревожност да е, с малко успокоителни или антидепресанти и ще си ок. Но не се бави, отивай. Иначе тук всеки се оплаква, че е неразбран, затова сме ние да се подкрепяме. Бързо да се оправяш. И много важно, дъълги разходки на  открито. Смени си начина на живот, по малко цигари и кафета, започни с разходки после и някакъв спорт и хапчетата като си дадат своето и ще забравиш за тревогите.

# 742
  • Мнения: 267
Аз не зная дали успокоителните и антидепресантите не задълбават проблема, не съм взимала и не бих искала да взимам, защото съм чела спорни неща. Според мен паник атаката идва тогава, когато човек не се чувства удовлетворен от живота си в даден аспект или нещо го притеснява много. Да, повечето лекари предписват АД, но защо не се пробва първо по билков начин и с някои леки добавки като Л-Триптофан например. Надявам се съвсем скоро да се оправиш и цигарите, както каза Гала - действително влияят негативно, както и кофеина. Аз лично спрях цигарите точно поради тази причина. Надявам се да видя добри резултати и  при себе си Simple Smile Важното е да не анализираш паническите пристъпи, щом си разбрала, че са просто ПА. Човек често изпада в по-дълбоко анализиране на всичко, което му се случва по време на ПА, поне при мен е било така винаги. И това анализиране определено задълбочава проблема и повишава нивата на тревожност. Защо не пробваш и с Йога-тя ще те разсее и отпусне  Simple Smile))

# 743
  • Мнения: 267
А, относно мъжа ти и неразбирането му. Това е нормално. Повечето хора, които имаме ПА не сме разбрани от останалите, които не са преживели никога атака, поради простата причина, че се приема за лиготия или привличане на внимание. Те не разбират, за това и реагират така. Той знае, че не е нещо, което заплашва здравето ти и за това не реагира. Аз съм срещала много негативни коментари по отношение на своите паники, но вече не обръщам внимание. Не можем да променим хората,. Паническото разстройство и паническите атаки се описват много трудно поради сложната им симптоматика, която е, както физическа, така и психическа. Поради тази причина другите няма и как да разберат какво точно изживяваш и да преживеят целия ужас, който усещаш. За това - горе главата и вярвай в себе си! Всички сме така Wink

# 744
  • Мнения: 1 831
Аз също срещам неразбиране от страна на някои хора ,за това и гледам много да не го споделям.Винаги излиза ,че се лигавиш,не се държиш ''мъжки'' ,измисляш си и  тем подобни.Само човек ,който го преживява или е преживял може да разбере за какво иде реч.

# 745
  • Мнения: 491
Аз за щастие от страна на семейството си срещам разбиране. Моят мъж е психолог, той също ме разбира. НО те разбирам напълно по принцип за неразбирането. Хората наоколо не ме разбират и в началото ми беше много тъжно и трудно. Защото аз знам как се чувствам или как съм се чувствала и някой да ти каже, че просто се лигавиш е ужасно. И те вкарва още по-надолу към дъното. Но в един момент трябва просто да осъзнаеш, че тези неща не трябва да ги мислиш и не трябва да ти пука за нищо, което някой си мисли.
Отдавна съм го преодоляла това. Не обръщай и ти внимание. Когато се чувстваш зле, неспокойна, разтревожена можеш преспокойно да споделиш болката си тук и винаги ще намериш разбиране от страна на всички, защото всички сме в кюпа.
Не му се сърди на мъжа ти, за повечето хора изглежда наистина необяснимо. Сигурна съм, че не иска да те нарани с думите си. Много малко са хората, които те разбират ако не са преживяли онова, което преживяваме ние.
Аз веднъж се опитах да обясня за какво иде реч на една приятелка, но тя и след това каза, че просто не може да ме разбере и оттам се започват едни безумни съвети от които само си вдигаш нервите. Защото наистина са много безумни.
Гледам и аз да не споделям много със странични хора защото или ще ми кажат, че се лигавя или пък ще си помислят, че съм луда (wtf?).

Не се притеснявай, всичко ще отмине, нещата не са непоправими. Просто отиди на психиатър. Няма нищо страшно, няма нищо срамно, нещо съвсем нормално си е. Аз даже имам среща с моята сега другата седмица.

Опитай се да отвличаш вниманието си с някакви действия, които ти носят удоволствие. И наистина горе главата!

Ако има нещо, ние сме тук, насреща, за да помогнем с кураж и морална подкрепа, успокоение. Когато аз се срещнах с това за първи път (2004-та) нямаше така масово форуми и не се пишеше за такива неща. А сега е лесно... има форуми с групи за подкрепа има групи за подкрепа във Фейсбук... някак ти е по-леко като знаеш, че дори да не срещаш разбиране у дома знаеш, че ще я намериш другаде.


 bouquet

# 746
  • Мнения: 332
Здравейте, момичета Simple Smile
Днес се обръщам към вас със следните питания.. имам едно леко замайване, дори не е световъртеж и лека тежест в главата, от време на време и различни.. дори не са болки ми сякаш някой ми дърпа косата по различни части на главата. Ходих на невролог, каза че според нея всичко е на нервна почва и периферната ми нервна система се е поразклатила от стрес и че няма нужда да се облъчвам на скенер.. Но аз още се притеснявам, че имам някакъв сериозен проблем Sad Как мислите вие?

# 747
  • Мнения: 95
Много благодаря на всички за разбирането и съветите ....днес цял ден съм с едно леко замайване ,все едно съм пияна ,ужасно е ....реве ми се непрекъснато,и само си задавам въпроса къде сбърках ,какво направих ,защо на мен се случват точно тези неща ....в понеделник ще отида при личната за направление за психиатър...препоръчайте ми някой добър в София ,които ще ми помогне .....нощес пак бях в спешното ,получих ужасно главоболие ,замайване ,сърцебиене,задушаване ,но след като ми направиха екг всичко беше в норма,кръвното налягане също  ....трудно ми е много .Не ,мисля че ще намеря разбиране от страна на мъжа си ,той ме докара до това състояние ,не прекъснатото напрежение ,проблеми ,стрес .Благодаря на родителите си ,че са до мен и ме подкрепят ,ако не бяха те не знам какво щях да правя .А,и между другото втора седмица пуша по една ,две цигари на ден ,имайки се в предвид ,че пушех по кутия на ден.На вас също едно огромно благодаря ....Хубава вечер

# 748
  • Мнения: 332
Много благодаря на всички за разбирането и съветите ....днес цял ден съм с едно леко замайване ,все едно съм пияна ,ужасно е ....реве ми се непрекъснато,и само си задавам въпроса къде сбърках ,какво направих ,защо на мен се случват точно тези неща ....в понеделник ще отида при личната за направление за психиатър...препоръчайте ми някой добър в София ,които ще ми помогне .....нощес пак бях в спешното ,получих ужасно главоболие ,замайване ,сърцебиене,задушаване ,но след като ми направиха екг всичко беше в норма,кръвното налягане също  ....трудно ми е много .Не ,мисля че ще намеря разбиране от страна на мъжа си ,той ме докара до това състояние ,не прекъснатото напрежение ,проблеми ,стрес .Благодаря на родителите си ,че са до мен и ме подкрепят ,ако не бяха те не знам какво щях да правя .А,и между другото втора седмица пуша по една ,две цигари на ден ,имайки се в предвид ,че пушех по кутия на ден.На вас също едно огромно благодаря ....Хубава вечер

Аз съм със същите проблеми със замайването и главоболието и така 2-3 седмици се побърках от страх.. Студентка съм и работя в София, родом съм си от Варна. Преди седмица и половина-две до толкова ескалираха нещата, че изтрясках луди пари да се прибера със самолета до Варна понеже бях 100% сигурна, че всеки момент нещо ужасно ще ми се случи.. Та прибрах се, ходих по лекари, отдадох се малко на почивка и спокойствие и нещатата поотминаха. Още си имам главоболието и световъртежа, но не са постоянни, появяват се основно като си остана насаме с мислите (сякаш си ги викам сама). В киносалони също имам страшен проблем, всяко гледане на филм ми започва с паника или поне страшен световъртеж.. За самолета да не говорим. В момента, в който се отлепи от земята ми стана толкова зле, че се виждах умряла едва ли не или поне припаднала.. Сега след време като си се представям кой знае колко смешна картинка съм била, да изперквам по време на 40 минутен полет..
Психиатър в София за съжаление не мога да препоръчам, но съм на разположение ако искаш да споделиш нещо друго!

Успех  Hug

# 749
  • Мнения: 267
Привет, хораа Simple Smile И аз тези дни не се чувствам съвсем във форма...имам замайване и някакво чувство за потъване. Има силни магнитни изригвания вчера и днес и може да е от промяната във времето. Не се притеснявайте, всичко ще мине Simple Smile Някой случвало ли му се е да има замайване с чувство на потъване ? И дали е обвързано и с ниско кръвно, защото моето е много ниско ...

Общи условия

Активация на акаунт