Връщане на работа след майчинство

  • 3 394
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
Здравейте, искам да питам две неща:
- Има ли някакъв период от време, в който не мога да напусна работата си, след 2 год. майчинство?
- При положение, че втората година майчинство ми изтича на 24.12.2015, а аз си взема платеният отпуск от по 20 дни за двете години (тоест на работа отивам към края на февруари), кога спират 340лв и започва заплатата?

Благодаря предварително.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, искам да питам две неща:
- Има ли някакъв период от време, в който не мога да напусна работата си, след 2 год. майчинство? не
- При положение, че втората година майчинство ми изтича на 24.12.2015, а аз си взема платеният отпуск от по 20 дни за двете години (тоест на работа отивам към края на февруари), кога спират 340лв и започва заплатата? зависи кога точно ще си пуснеш платената отпуска.ако я пуснеш от 25 ти декември,ще започнеш да получаваш пари за отпуск от 25 ти декември нататък.до 25 ти декември ще получаваш 340 лв майчинство

# 2
  • София
  • Мнения: 1 257
Не, няма период от време, въпреки, че ако напускаш сама, то малко или много ще си губещата. Ако можеш да договориш прекратяване по чл. 331 с парично обезщетение? Зависи в какви отношения си с работодателя де... Elfita ти е разяснила останалото.  Peace

# 3
  • Мнения: 400
а може ли след като  изтече  втората година майчинство да се вземе платения отпуск за двете години,или трябва да се започне работа и след това? ooooh!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 257
Можеш да вземеш целия натрупан отпуск на веднъж.  Peace

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
а може ли след като  изтече  втората година майчинство да се вземе платения отпуск за двете години,или трябва да се започне работа и след това? ooooh!

Може
Примерно ако си в майчинство до 15 ти,от 16 ти може да си в платен отпуск.Няма изискване да се отработва преди платения отпуск

# 6
  • Мнения: 64
Ясно разбрах, благодаря.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 261
на мен ми поискаха да се явя на работа за един ден, и после ми пуснаха платения отпуск!  Peace

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
на мен ми поискаха да се явя на работа за един ден, и после ми пуснаха платения отпуск!  Peace

Законово няма такова изискване
Иначе въображението на някои фирми и счетоводители е богато

# 9
  • София
  • Мнения: 3 261
хаха, хареса ми това за въображението, в съчетание със счетоводител  Grinning

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
хаха, хареса ми това за въображението, в съчетание със счетоводител  Grinning

 Laughing

Не би трябвало да имат общо,но доста си бачкат на свободни съчинения,с много въображение

# 11
  • Мнения: 82
Моето дете е на 1,7 г. и от понеделник започва да ходи на държавна ясла. Преди известно време разговарях със счетоводителката на фирмата, уточнихме, че преди това трябва да попълня декларация за прекратяване на отпуск по майчинство и молба за отпуска. Сега, същата счетоводителка ми казва, че тази декларация трябвало да се попълни поне месец преди детето да постъпи в ясла. Има ли законово основание за това, все пак съм подготвила всички документи за яслата...

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Сега, същата счетоводителка ми казва, че тази декларация трябвало да се попълни поне месец преди детето да постъпи в ясла. Има ли законово основание за това,
Не,защо месец по-рано?Ще я попълниш в понеделник-прил 12 за прекратяване на майчинството и прил 4 за 170 те лв майчинство,които НОИ ще ти превеждат

# 13
  • Мнения: 82
Сега, същата счетоводителка ми казва, че тази декларация трябвало да се попълни поне месец преди детето да постъпи в ясла. Има ли законово основание за това,
Не,защо месец по-рано?Ще я попълниш в понеделник-прил 12 за прекратяване на майчинството и прил 4 за 170 те лв майчинство,които НОИ ще ти превеждат
Благодаря за бързия отговор! Бях убедена, че просто не искат да се разходят до НОИ още веднъж...

# 14
  • Мнения: 25
Здравейте! Искам да попитам детето ми е 1г. и 7м. ако го пусна  на ясла мога ли да започна нова робота при нов работодател имам трудов договор с фирмата на мъжа ми юли месец стават 2 години майчинството. Какво мога да направя ако реша да започна работа по рано от юли месец? Може ли договора да се прекрати с фирмата на мъжа ми? Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт