Весели съпруги от 2015

  • 67 401
  • 448
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 14 305
Илейн, сигурна съм, че ще намериш верния подход и ще се справиш, ти си познаваш детнцето и знаеш как да процедираш   Hug

# 61
  • Мнения: 839
Алечка и аз съм същата змия . Все ми е студено. Миналия месец пусках даже духалката  hahaha hahaha
За работа тези дни съм на интервю , но съм леко песимист,защото по наблюденията уж прекия ми началник хич не ми е симпатична личност и не виждам как бих се сработила с такава личност. А ако не става не смятам ,че е оправдано само да си хабя нервите и да ходя изнервена на работа. Ще видим де . Времето ще покаже .

# 62
  • Мнения: 2 466
Ехее, Шоколадче много се радвам, че така случайно се срещаме тук.  Hug Доста отдавна е било това. хихихи
Радвам се, че си намерила правилния човек. Бъдете много щастливи!  Heart Eyes

Алечка, браво на баба ти. Да в жива и здрава жената още дълги години!  Simple Smile

Момичета, вие какви мерки предприехте преди да решите, че ще пробвате за бебе? Аз мисля другият месец да посетя гинеколожката да ми пусне изследванията и да ми даде малко съвети.
По принцип два пъти в годината ходя на прегледи, дори да нямам някакви оплаквания. Чудех се обаче дали нещо по-различно се прави, когато решим да пробваме.

# 63
  • Мнения: 1 239
Аз за себе си съм решила да отида другия месец на редовния гинекологичен, че го забавих.и когато почнем наистина без излишни прегледи,  макар че съм чувала за фолиева предварително. Така или иначе не пуша, пия по чаша алкохол, в разумни граници се храня и движа. Какво повече дето да не те отклони от нормалния живот и с кеф да станат нещата...

# 64
  • Мнения: 936
Добро утро!


И аз да споделя по въпроса за бебетата.Когато реших да забремененея първия път не съм спазвала нищо конкретно, но  тогава не бях толкова информирана, колкото съм сега.Хубаво е обаче, както казва Шоколадчето да се започне прием на фолиева киселина предварително, която има важно значение за правилното развитието на бебчето.Сега спрях цигарите алкохол пия, но не прекалявам, храненето не съм си го променяла за сега, но в моя случай храненето оказва влияние, така че тъй като не се получават нещата ще го променя. С мъжа ми не сме правили някаки предварителни изследвания, започнахме едва след като пробвахме година и нещо и видяхме,че не се получават нещата.

# 65
  • Мнения: 452
И аз знам,че е добре да се започне с фолиевата киселина като започнат опитите, някои си правят и изследвания разни...цитонамазка и т.н. Аз нищо не съм правила предварително, фолиева киселина започнах да пия като разбрах вече, че съм бременна, сега съм и в процес на отказване на цигарите (Дано не продължи дълго, че ми е гузно всеки път като запаля). Успех момичета, дано всяка от вас се зарадва на  EFP когато най-много ги иска  Hug

# 66
  • Мнения: 2 466
Добър ден...

Илейн, благодаря за есенното кафе Hug

За фолиевата киселина знам, смятам скоро да я започна. Така или иначе предполагам, че няма да навреди, само ще помогне.  Ще си пусна и цитонамазка и микробиологично, общо взето редовните. Други изследвания дано не се налагат. Беше ми интересно дали вие нещо по-различно сте правили, затова попитах. Другото което е, исках да видя гинеколожката какво ще ме посъветва, ,да ми даде някакви съвети.
Боже, все едно беше вчера, когато обсъждахме сватбите, а сега вече говорим за продължението...

# 67
  • Мнения: 936
Цитат
Боже, все едно беше вчера, когато обсъждахме сватбите, а сега вече говорим за продължението...

Хаха, животът така те завърта,че се чудиш кога мина това време, а като имаш дете още повече.Все ми казваха ще видиш колко бързо ще ти мине, докато се завъртиш и вече ще е първи клас, аз не вярвах.Но откакто съм родила имам чувството, че времето се движи със светлинна скорост. Simple Smile

# 68
  • Мнения: 321
Успех момичета, дано всяка от вас се зарадва на  EFP когато най-много ги иска  Hug
Най-искрено се присъединявам към пожеланието на Танчето  Hug

Относно фолиевата киселина - определено съм на мнение, че задължително трябва да се взема, още повече ако бременността е планирана. Има достатъчно информация в интернет как липсата й би могла да се отрази върху развитието на плода...  Rolling Eyes

# 69
  • Мнения: 383
Добро утро,момичетааа  Hug Hug Hug
Алечка,много се радвам за бабчето Simple Smile И на моят вуйчо му предстои такава операция през декември,много ми е притеснено Sad
Относно бебчетата,стискам палци на всяка от вас да и се получат нещата.Ние все още не правим опити.Аз много се притеснявам,защото миналата година,докторите нещо ме стреснаха с една диагноза-рак на шийката на матката Sad правиха ми биопсия за щастие се оказа,че не е.Все пак се притеснявам..нооо,каквото такова Simple Smile

# 70
  • Мнения: 14 305
Сали, няма страшно! На нас ни е втора операция и бабет каза, че сравнимо с болките преди това, операцията е песен. Сега я раздвижват и ще чакаме да я изправят.

Много се радвам че е петък. Търпение нямам да си ида у дома и да се размажа със сериали и книга. А утре ме чака голямото чистене, че с тия комини и камини настана същински хаос у дома. И на парти ми се ходи, та ще видим как ще се организираме.

# 71
  • Мнения: 166
Момичета и аз пиех фолиева киселина преди да забременея, на мен ми препоръчаха Неофолик мета. След като забременях до 4 месец в пия и я спрях защото ми ставаше вече лошо от нея, а и лекарката ми каза че си е свършила работата и няма смисъл да я пия.

# 72
  • Мнения: 2 466
Здравейте, момичета.
А колко време може да се пие фолиева киселина? До 3-ия месец при наличие на бременност е ясно, ами ако решим да я почнем преди това? Все пак не се знае кога ще настъпи бременност.

# 73
  • Мнения: 139
Здравейте, момичета.
А колко време може да се пие фолиева киселина? До 3-ия месец при наличие на бременност е ясно, ами ако решим да я почнем преди това? Все пак не се знае кога ще настъпи бременност.

И аз от това се интересувам Simple Smile

# 74
  • София
  • Мнения: 545
По принцип се казва че може да почнете да пиете когато почнете опитите за бебе, няма значение колко месеци ще отнеме забременяването, фолиевата киселина е полезна нищо няма да ви стане да я приемате дълъг период. Когато ние почнахме опитите за бебе моя лекар не ми каза да пия, не сметна за необходимо да я приемам по-рано, като питах просто каза ако искам да си взема, не че е задължително. Аз не знам дали се натрупва в организма че да има смисъл по-ранното приемане  newsm78. Та аз почнах да пия когато разбрах че съм бременна и я пих до края на 3 месец, после ми изписаха витамини за бременни в които също се съдържа

Общи условия

Активация на акаунт